شنبه, ۰۲ مرداد ۱۴۰۰
»   امور زیربنایی  »   حال دریاچه ارومیه رو به بهبودی است / افزایش بحران آب در سطح کشور
۱۳ دی ۱۳۹۵ , ساعت ۱۰:۰۱

مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب کشور:

حال دریاچه ارومیه رو به بهبودی است / افزایش بحران آب در سطح کشور

مدیرعامل شرکت مدیریت منابع‌ آب کشور: تراز دریاچه ارومیه نسبت به سال قبل 32درصد مثبت اعلام شده و وضعیت این دریاچه رو به بهبودی است .

محمد حال رسولی با اشاره به آمار میزان بارش‌های کشور ، با ۵۲ میلی‌متر بارندگی نسبت به میانگین بلندمدت ۲۹ درصد کاهش داشته است که این مسئله نشان از افزایش بحران آبی کشور دارد.

حاج رسولی در ادامه افزود: علاوه بر کاهش آب‌های سطحی با کاهش آب‌های زیرزمینی نیز در کشور مواجه هستیم، همچنین، وی با اشاره به فرونشست زمین و جایگزینی پساب به ویژه در استان تهران گفت: این مسئله موضوعی است که می‌توان با یک مدیریت خوب آن را کنترل کرد. در همین راستا نیز برنامه‌ریزی‌های متعددی برای این مسئله در نظر گرفته شده است.

مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب کشور با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای بهبودی وضعیت دریاچه ارومیه، اظهار کرد: طی ماه‌های اخیر، برنامه‌ریزی‌های متعددی برای بهبود وضعیت این دریاچه در نظر گرفته‌ایم که تا حد زیادی مثمرثمر واقع شده است و اکنون حال دریاچه ارومیه رو به بهبودی است .

پایان خبر – ف م

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع امور زیربنایی

به نقل از ایرنا،یکی از اهالی دهستان بویراحمد گرمسیری گچساران با مشاهده خروج تجهیزات و ماشین آلات از کارگاه تونل دیل اقدام به گرفتن فیلم و انتشار آن در شبکه هایی اجتماعی می کند.  این خبر کوتاه اهالی دهستان بویراحمد گرمسیری...
علیرضا رزم حسینی گفت: ضمن تقدیر از فعالیت بسیار خوب خودروسازان داخلی در دو سال گذشته در حوزه‌های مختلف، صنعت خودروسازی کشور به رفع انحصار و حضور و فعالیت قدرتمند بخش خصوصی نیاز دارد که در همین راستا به زودی شاهد...

مطالب مرتبط با برچسب