سه شنبه, ۲۵ مرداد ۱۴۰۱
»   امور زیربنایی  »   حال دریاچه ارومیه رو به بهبودی است / افزایش بحران آب در سطح کشور
13 دی 1395 , ساعت 10:01

مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب کشور:

حال دریاچه ارومیه رو به بهبودی است / افزایش بحران آب در سطح کشور

مدیرعامل شرکت مدیریت منابع‌ آب کشور: تراز دریاچه ارومیه نسبت به سال قبل 32درصد مثبت اعلام شده و وضعیت این دریاچه رو به بهبودی است .

محمد حال رسولی با اشاره به آمار میزان بارش‌های کشور ، با ۵۲ میلی‌متر بارندگی نسبت به میانگین بلندمدت ۲۹ درصد کاهش داشته است که این مسئله نشان از افزایش بحران آبی کشور دارد.

حاج رسولی در ادامه افزود: علاوه بر کاهش آب‌های سطحی با کاهش آب‌های زیرزمینی نیز در کشور مواجه هستیم، همچنین، وی با اشاره به فرونشست زمین و جایگزینی پساب به ویژه در استان تهران گفت: این مسئله موضوعی است که می‌توان با یک مدیریت خوب آن را کنترل کرد. در همین راستا نیز برنامه‌ریزی‌های متعددی برای این مسئله در نظر گرفته شده است.

مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب کشور با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای بهبودی وضعیت دریاچه ارومیه، اظهار کرد: طی ماه‌های اخیر، برنامه‌ریزی‌های متعددی برای بهبود وضعیت این دریاچه در نظر گرفته‌ایم که تا حد زیادی مثمرثمر واقع شده است و اکنون حال دریاچه ارومیه رو به بهبودی است .

پایان خبر – ف م

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع امور زیربنایی

مدیر آب و خاک سازمان جهاد کشاورزی قم گفت: بر اساس آخرین ارزیابی‌های صورت گرفته از چهار منطقه‌ای که مدتی قبل در این استان دچار سیل شد، به اعتباری معادل ۶۵ میلیارد تومان برای بازسازی زیرساخت‌های کشاورزی آسیب دیده از...
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان قزوین گفت: به منظور تقویت صادرات در استان،اخیرا چهار کنسرسیوم صادراتی برای حمایت از صادرات تولیدات صنایع کوچک قزوین ایجاد شده است.  رضا صفاری روز سه شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه که...

مطالب مرتبط با برچسب

پاسخ دهید

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 1401 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها