سه شنبه, ۱۶ آذر ۱۴۰۰
»   امور زیربنایی  »   حال دریاچه ارومیه رو به بهبودی است / افزایش بحران آب در سطح کشور
۱۳ دی ۱۳۹۵ , ساعت ۱۰:۰۱

مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب کشور:

حال دریاچه ارومیه رو به بهبودی است / افزایش بحران آب در سطح کشور

مدیرعامل شرکت مدیریت منابع‌ آب کشور: تراز دریاچه ارومیه نسبت به سال قبل 32درصد مثبت اعلام شده و وضعیت این دریاچه رو به بهبودی است .

محمد حال رسولی با اشاره به آمار میزان بارش‌های کشور ، با ۵۲ میلی‌متر بارندگی نسبت به میانگین بلندمدت ۲۹ درصد کاهش داشته است که این مسئله نشان از افزایش بحران آبی کشور دارد.

حاج رسولی در ادامه افزود: علاوه بر کاهش آب‌های سطحی با کاهش آب‌های زیرزمینی نیز در کشور مواجه هستیم، همچنین، وی با اشاره به فرونشست زمین و جایگزینی پساب به ویژه در استان تهران گفت: این مسئله موضوعی است که می‌توان با یک مدیریت خوب آن را کنترل کرد. در همین راستا نیز برنامه‌ریزی‌های متعددی برای این مسئله در نظر گرفته شده است.

مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب کشور با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای بهبودی وضعیت دریاچه ارومیه، اظهار کرد: طی ماه‌های اخیر، برنامه‌ریزی‌های متعددی برای بهبود وضعیت این دریاچه در نظر گرفته‌ایم که تا حد زیادی مثمرثمر واقع شده است و اکنون حال دریاچه ارومیه رو به بهبودی است .

پایان خبر – ف م

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع امور زیربنایی

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تاکید کرد، بعد از تصویب و ابلاغ قانون اصلاح قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز مشکلات سازمان اموال تملیکی حل خواهد شد. مدتی است که مسئله رسوب کالاها در گمرک و سازمان اموال تملیکی خبرساز...
محمد مخبر معاون اول رییس جمهور اواخر مهر ماه بخشنامه اجرایی تامین منابع مالی دولت از طریق فروش اموال و املاک مازاد را به دستگاه های اجرایی ابلاغ کرد که در بند ۲ این بخشنامه به استفاده از ظرفیت های...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها