سه شنبه, ۰۶ مهر ۱۴۰۰
»   بین الملل  »   حضور دادستان کل آمریکا در جلسه کمیته اطلاعات سنا
۲۱ خرداد ۱۳۹۶ , ساعت ۱۰:۰۶

حضور دادستان کل آمریکا در جلسه کمیته اطلاعات سنا

دادستان کل آمریکا در پاسخ به اتهامات هفته گذشته رئیس معزول اف بی آی علیه ترامپ، سه شنبه این هفته در جلسه استماع کمیته اطلاعات سنا حاضر خواهد شد.

به نقل از بی بی سی، «جف سشنز» دادستان کل آمریکا در نامه ای خطاب به سناتور «ریچارد شلبی» رئیس کمیته فرعی تخصیص بودجه تجارت، دادگستری و علوم-تحقیقات، از تمایل برای حضور در جلسه استماع کمیته اطلاعاتی سنا خبر داد تا پاسخگوی اظهاراتی باشد که «جیمز کومی» رئیس سابق اف بی آی هفته پیش علیه دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا، ایراد کرد.

جلسه استماع سشنز قرار است سه شنبه همین هفته برگزار شود.

گفتنی است سشنز در ماه میلادی مارس در ازای همکاری با کنگره آمریکا، از هر گونه تحقیق پیرامون همدستی احتمالی با روسیه که به تغییر روند انتخاباتی آمریکا متهم است، معاف شد.

این در حالی است که کومی در جلسه استماعی که روز پنجشنبه برگزار شد، ترامپ را متهم کرد که در تلاش برای اعمال نفوذ در روند تحقیقات اف بی آی پیرامون تخلفات نسبت داده شده به برخی از اعضای تیم ریاست جمهوری و روسیه، وی را اخراج کرده است.

یکی از سوالاتی که در حال حاضر مطرح می شود این است که آیا سشنز ملاقات های مخفیانه ای با «سرگئی کیسلیاک» سفیر روسیه در آمریکا داشته است یا خیر.

گفتنی است سشنز پیشتر تصمیم گرفته بود تا در جلسه استماع کمیته تخصیص بودجه سنا حاضر شود که با تصمیم برای حضور در کمیته اطلاعات، انجام مورد نخست به معاون وی واگذار می شود.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع بین الملل

روح اله نوریان گفت:قرارداد اجرای فاز ۲ این پالایشگاه با شرکت پیمانکار اوایل اردیبهشت سال جاری منعقد شده و هم اکنون در مراحل پایانی تکمیلی تجهیز کارگاه قرار دارد.  طی پیگیری های انجام شده ماه های پایانی سال گذشته، با اختصاص بودجه...
به نقل از ایرنا،حراجی ساتبیز نیویورک روز ۱۴ سپتامبر (۲۳ شهریور ۱۴۰۰)، بیش از ۱۰۰ قطعه چینی مایسن را که زمانی به یکی از مهره‌های آلمانی-یهودی برجسته در صنعت زغال‌سنگ تعلق داشت، به مزایده می‌گذارد. این گنجینه به افتخار صاحبان اصلی خود، فرانتس و مارگارت...

مطالب مرتبط با برچسب

یک منبع خارجی از سقوط جنگنده اف ۱۶ آمریکا دقایقی بعد از پرواز خبر داد. به نقل از اکسپرس، یک فروند جنگنده اف ۱۶ متعلق به گارد ملی ایالت تگزاس حین بلند شدن از باند پرواز فرودگاه «الینگتون» شهر «هیوستون» دچار...
به نقل از روزنامه «نیویورک تایمز»، «آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل در گزارشی که برای شورای امنیت سازمان ملل تهیه کرده و هنوز برای عموم منتشر نشده است، لحن ملایمتری را در مقایسه با «بان کی مون» دبیر کل سابق...