پربازدید های سه شنبه, ۲۶ شهریور ۱۳۹۸

سه شنبه, ۲۶ شهریور ۱۳۹۸
»   اقتصادی  »   حل مشکلات صادرات دولت و بخش خصوصی
۹ شهریور ۱۳۹۸ , ساعت ۱۳:۱۴

حل مشکلات صادرات دولت و بخش خصوصی

عبداله مهاجر دارابی در نشست بررسی مشکلات اقتصادی بخش خصوصی در راستای ارتقای صادرات با بیان اینکه باید برای حل مشکلات صادرات دولت و بخش خصوصی در کنار هم قرار گیرند، اظهار داشت: جایگاه مازندران با توجه به تنوع محصولات در وضعیت حوبی از نظر صادرات قرار ندارد.

وی بر لزوم برنامه ریزی برای توسعه صادرات در استان تاکید کرد و گفت: سال گذشته برنامه ۲۰۰ صفحه ای برای توسعه صادرات در استان تهیه و تنظیم شده است.

رئیس اتاق بازرگانی مازندران یادآور شد: صادر کننده برای کسب سود خود نیاز به صادرات دارد و باید موانع پیش رو را برداشت و هر دستگاهی باید به وظیفه خود عمل کند.

رئیس اتاق بازرگانی مازندران گفت: در شرایط فعلی میزان صادرات کالاهای غیر نفتی استان با احتساب کالاهای تولیدی استان که از گمرک سایر استان ها صادر شده سالانه به حدود یک میلیارد دلار می رسد .

مهاجر دارابی افزود: به طور نمونه در سال گذشته ۱۱۵ هزار تن کیوی تولیدی مازندران به خارج کشور صادر شد که صرفا سه درصد از این صادرات از گمرکات این استان و بقیه از سایر گمرکات کشور از جمله استان های همجوار بود در حالی که ارزش ارزی آن برای استان لحاظ نشده است.

 

برگرفته از سایت اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی مازندران

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی

دستورالعمل ناحيه‌بندي استقرار كاربري در حريم كيفي منابع آب سطحي جهت دانلود کلیک...
به نقل از «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» هیئت وزیران در جلسه ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ به پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه کشور، دو مصوبه در خصوص نوسازی بافت‌های فرسوده را اصلاح کرد. مطابق این تصمیم، تصویب‌نامه‌های «میزان سقف تسهیلات تأمین...

مطالب مرتبط با برچسب

سیدمهدی طبیب زاده در نشست با روسای کمیته های کمیسیون گردشگری و صنایع دستی و همچنین جمعی از مسئولان دولتی افزود: متاسفانه در طول سال های گذشته همواره از مشکلات و کمبودها در حوزه فرش کرمان گفته شده اما اقدام...
سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفت: تأمین ۶۰۰ هزار میلیارد تومان برای اتمام ۸۰ هزار پروژه نیمه کاره عمرانی ملی و استانی از ظرفیت بودجه عمومی کشور خارج است. صدیف بدری سخنگوی در تشریح نشست دیروز کمیسیون متبوعش، اظهار داشت: دو موضوع...
خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 97 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها