سه شنبه, ۲۷ مهر ۱۴۰۰
»   اقتصادی  »   حل مشکل قطعی گاز مازندران با افتتاح خط لوله گاز دامغان به ساری
۲۷ تیر ۱۳۹۶ , ساعت ۱۶:۰۴

حل مشکل قطعی گاز مازندران با افتتاح خط لوله گاز دامغان به ساری

نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی از اقتتاح خط لوله گاز دامغان به ساری در ماه آینده خبر داد و حل مشکل قطعی گاز مازندران را منوط بر اجرای این پروژه دانست.

علی اصغر یوسف نژاد اظهار کرد: خط استراتژیک دامغان به ساری که با هزینه حدود هزار میلیارد تومان به اتمام رسیده که فواید زیادی برای مردم استان مازندران دارد. طول این خط با لوله‌هایی به قطر ۴۲ اینچ، ۱۷۰  کیلومتر است که با تصویب هیئت دولت و شورای اقتصاد ۳۰ میلیون مترمکعب گاز را وارد استان می کند.

وی افزود: این خط لوله یک منبع تغذیه مناسب برای استان‌های گلستان و مازندران است و با توجه به مشکلات گازی مازندران طی ۱۰ سال گذشته و افت فشار و قطعی گاز باعث شده احتیاجی به گاز کشور ترکمنستان نداشته باشیم؛ به ویژه اینکه دی ماه سال گذشته ترکمنستان گاز ایران را به دلایل سیاسی قطع کرد اما مردم مازندران مقاومت کردند و با صرفه‌جویی مشکل مرتفع شد و خوشبختانه در ادامه اقدامات لازم برای خط تغذیه انجام شد.

این نماینده مجلس یادآور شد: حدود ۱۶۰ روستا در منطقه دودانگه و چهاردانگه و دو شهر محمدآباد و کیاسر از این خط تغذیه گازرسانی می شوند و کارخانجات منطقه هم از این شرایط بهره‌مند خواهند شد؛ ضمن اینکه چنین اقدامی می‌تواند زمینه احداث کارخانه پتروشیمی در مازندران را فراهم کند که با توجه به منبع تغذیه مناسب برای استان مازندران حائز اهمیت است.

یوسف نژاد در پایان با بیان اینکه این خط لوله ماه آینده افتتاح خواهد شد، گفت: از وزارت نفت و مسئولین مربوطه در این حوزه قدردانی می‌کنیم و امیدواریم بتوانیم از این شرایط برای تولید فرآورده‌های مرتبط با گاز مثل پتروشیمی استفاده کنیم.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی

معاون فنی و عمرانی شهردار کرج گفت: تا ماه آینده مناقصه پیمانکار مشخص و مسئله طرح روشنایی پل حصارک رفع می‌شود. به نقل از خبرگزاری مهر علی اصغر همتی در خصوص خاموشی پل چند سطحی شهدای حصارک اظهار کرد: وقتی معابر،...
سرپرست باشگاه پرسپولیس گفت: امیدوارم در لیگ قهرمانان آسیا قهرمان شویم و حالا حالاها خبر خوب داشته باشیم. به نقل از خبرگزاری مهر، مجید صدری قبل از اعزام کاروان تیم فوتبال پرسپولیس به کشور عربستان برای تقابل با الهلال در لیگ...

مطالب مرتبط با برچسب