شنبه, ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰
»   اقتصادی  »   حمایت از کالای ایرانی / راه مقابله باتحریم ها با بومی سازی استاندارها
۱۳ آذر ۱۳۹۷ , ساعت ۸:۳۶

حمایت از کالای ایرانی / راه مقابله باتحریم ها با بومی سازی استاندارها

رحیم بنامولایی در هشتمین همایش استاندارد و کیفیت در البرز گفت: با بومی سازی استاندارد ها و با تکیه بر توانمندی های داخلی ، بخش های تولید و صادرات تقویت و بستر برای تحقق شعار حمایت از کالای ایرانی بیش از پیش فراهم خواهد شد.
وی افزود: امروز شرایط تحریم بهترین فرصت برای بومی سازی استانداردها است.
رئیس پارلمان بخش خصوصی البرز گفت: با بومی سازی استانداردها می توانیم موانع تولید را یکی پس از دیگری از بین ببریم و درکنار آن از واردات‌ محوری که رشد صنعت را کند میکند فاصله بگیریم . 
وی گفت: حرکت های اقتصادی جامعه باید به سمتی هدایت شود تا به تدریج بخش تولید کشور را تا سطح بین المللی ارتقاء دهیم و بتوانیم در دنیا به عنوان یک کشور صادرات محور معرفی شویم.
وی با تاکید بر این نکته که بخش تولید باید کالاهایی تولید کند که در داخل و خارج از کشور مشتری پسند باشد گفت: تولید کننده ای موفق است که بر اساس نیازها و ذایقه هر منطقه محصولات مرغوب تولید و وارد بازارهای مصرف داخل و خارج از کشور کند.
وی تصریح کرد: باید تولیدات را به نحوی مدیریت کنیم که کیفیت روز به روز بالاتر برود و تنوع محصول داشته باشیم تا خریدار برای انتخاب مشکل نداشته باشد.
وی تاکید کرد :با همکاری ، همدلی و کنارهم قرار گرفتن دستگاه های اجرای و جلوگیری از موازی کاری می توانیم باعث رشد، ایجاد اشتغال و تو سعه اقتصادی کشور شویم.
بنا مولایی با اشاره به برگزاری نشست های کارشناسی در اتاق بازرگانی البرز در راستای رفع موانع و مشکلات بخش صنعت گفت: بخش خصوصی از ظرفیت بالایی برای رفع چالش های اقتصادی برخوردار است، و این تشکل های خصوصی البرز به کمک دولت می آیند.
البرز سه هزارو۵۰۰ واحد تولیدی و صنعتی دارد.

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی

به نقل از ایلنا،کارگران شرکت‌های هلدینگ داروگر با رسال نامه‌ای به رئیس قوه قضاییه از وی برای حل مشکلات خود کمک خواستند. حق بیمه‌های پرسنل به سازمان تأمین‌اجتماعی پرداخت نشد و عدم پرداخت مالیات به دولت، شرایطی را بوجود آورد...
احسان الله اسدبیگی گفت،وظیفه ذاتی دولت کمک به تولیدکننده است اما چه کمکی دریافت کرده‌ایم؟ دولت چه کار غیرقانونی برای ما انجام داده‌‌ است؟ کسانی که این ادعا را دارند سند بیاورند. متاسفانه یک چیزهایی در جامعه‌ی ما اتفاق افتاده...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها