دوشنبه, ۲۹ شهریور ۱۴۰۰
»   اقتصادی  »   حمایت از کالای ایرانی / راه مقابله باتحریم ها با بومی سازی استاندارها
۱۳ آذر ۱۳۹۷ , ساعت ۸:۳۶

حمایت از کالای ایرانی / راه مقابله باتحریم ها با بومی سازی استاندارها

رحیم بنامولایی در هشتمین همایش استاندارد و کیفیت در البرز گفت: با بومی سازی استاندارد ها و با تکیه بر توانمندی های داخلی ، بخش های تولید و صادرات تقویت و بستر برای تحقق شعار حمایت از کالای ایرانی بیش از پیش فراهم خواهد شد.
وی افزود: امروز شرایط تحریم بهترین فرصت برای بومی سازی استانداردها است.
رئیس پارلمان بخش خصوصی البرز گفت: با بومی سازی استانداردها می توانیم موانع تولید را یکی پس از دیگری از بین ببریم و درکنار آن از واردات‌ محوری که رشد صنعت را کند میکند فاصله بگیریم . 
وی گفت: حرکت های اقتصادی جامعه باید به سمتی هدایت شود تا به تدریج بخش تولید کشور را تا سطح بین المللی ارتقاء دهیم و بتوانیم در دنیا به عنوان یک کشور صادرات محور معرفی شویم.
وی با تاکید بر این نکته که بخش تولید باید کالاهایی تولید کند که در داخل و خارج از کشور مشتری پسند باشد گفت: تولید کننده ای موفق است که بر اساس نیازها و ذایقه هر منطقه محصولات مرغوب تولید و وارد بازارهای مصرف داخل و خارج از کشور کند.
وی تصریح کرد: باید تولیدات را به نحوی مدیریت کنیم که کیفیت روز به روز بالاتر برود و تنوع محصول داشته باشیم تا خریدار برای انتخاب مشکل نداشته باشد.
وی تاکید کرد :با همکاری ، همدلی و کنارهم قرار گرفتن دستگاه های اجرای و جلوگیری از موازی کاری می توانیم باعث رشد، ایجاد اشتغال و تو سعه اقتصادی کشور شویم.
بنا مولایی با اشاره به برگزاری نشست های کارشناسی در اتاق بازرگانی البرز در راستای رفع موانع و مشکلات بخش صنعت گفت: بخش خصوصی از ظرفیت بالایی برای رفع چالش های اقتصادی برخوردار است، و این تشکل های خصوصی البرز به کمک دولت می آیند.
البرز سه هزارو۵۰۰ واحد تولیدی و صنعتی دارد.

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی

محمدتقی زاجکانی ها گفت: از ۴۲ روستای فاقد راه آسفالته، ۳۶ روستا در شهرستان قزوین از جمله ۱۴ روستا در بخش رودبار الموت غربی و ۱۲ روستا نیز در بخش طارم سفلی قرار دارند.  از سوی معاونت برنامه ریزی و امور زیربنایی معاونت...
به نقل از ایرنا، نشست کمیسیون فراخوان عمومی واگذاری حق بهره برداری از ۳۸ بنای تاریخی و فرهنگی، با حضور اعضای رسمی کمیسیون مزایده، نماینده بازرسی وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و مدیران صندوق توسعه و احیاء برگزار شد...

مطالب مرتبط با برچسب