سه شنبه, ۱۶ آذر ۱۴۰۰
»   فرهنگ و هنر  »   حمایت میراث فرهنگی از تاسیس موزه های خصوصی در کرمان
۴ خرداد ۱۳۹۶ , ساعت ۱۱:۰۵

حمایت میراث فرهنگی از تاسیس موزه های خصوصی در کرمان

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان گفت: این اداره کل از افراد حقیقی و حقوقی برای تاسیس موزه های خصوصی حمایت می کند.

به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی استان کرمان، محمود وفایی با اشاره به اینکه در استان کرمان ظرفیت های ویژه ای برای تاسیس موزه های خصوصی وجود دارد، گفت: سازمان میراث فرهنگی از بخش خصوصی برای راه اندازی موزه حمایت می کند.

وی با بیان اینکه با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید و اتخاذ سیاستهای جدید، روند صدور مجوز و حمایت از موزه های خصوصی رشد داشته است، اظهار داشت: تا قبل از دولت یازدهم تنها موزه دیرینه شناسی توسط بخش خصوصی در استان کرمان راه اندازی شده بود که خوشبختانه در حال حاضر سه موزه خصوصی در این خطه فعالیت دارند.

وفایی با اشاره به اینکه در مدت دو سال گذشته دو موزه پته و ساعت در استان کرمان راه اندازی شده است، بیان داشت: در آینده نزدیک با همکاری بخش خصوصی موزه های بیشتری ایجاد خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه علاقمندان برای راه اندازی موزه خصوصی می توانند به اداره کل میراث فرهنگی استان کرمان مراجعه کنند، افزود: کارشناسان این اداره کل پس از بررسی درخواست تاسیس موزه خصوصی و تایید طرح محتوایی در نهایت تمامی مدارک را به اداره کل موزه های سازمان میراث فرهنگی کشور برای بررسی، تایید نهایی و صدور مجوز تاسیس موزه ارسال می کنند.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان با بیان اینکه از موزه داران بخش خصوصی حمایت می شود، افزود: این حمایت ها در قالب تامین بخشی از دکوراسیون و حفاظت موزه ای و ارائه خدمات مشاوره ای است.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع فرهنگ و هنر

شاید تا به حال نام جاده «اسالم به خلخال» را شنیده باشید و وصف زیبایی آن به گوش تان خورده باشد اما این تنها مسیر رویایی میان دو استان اردبیل و گیلان نیست و جاده «پونل به خلخال» هم از...
به نقل از ایرنا، نقاشی خودویرانگر دختری با بادکنک (Girl With Balloon) از بنکسی در حراجی ساتبیز لندن بالای ۱۸ میلیون و ۵۰۰ هزار پوند (۲۵ میلیون و ۳۰۰ هزار دلار) چکش خورد و رکورد جدیدی برای این هنرمند سرشناس...

مطالب مرتبط با برچسب

سید جواد حسینی‌کیا  گفت:دولت جدید باید منابع بانکی اختصاص یافته برای تولید و اشتغال را عملیاتی کند و به تعهد خود عمل کند.دولت جدید باید تمام مجوزهای کاغذی را باطل کند و هر معدنی که فعال نیست را دوباره به مزایده...
هیات وزیران در جلسه عصر یکشنبه خود به ریاست رییس جمهور، تعرفه خدمات تشخیصی و درمانی در سال ۱۳۹۶ را  پنج درصد افزایش داد. همچنین هیات دولت، میزان فرانشیز پرداختی را برای بیماران بستری و بستری موقت شهری در مراکز دولتی ۱۰...
خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها