جمعه, ۲۷ فروردین ۱۴۰۰
»   بین الملل  »   «حیدر العبادی»؛ اعلام پیروزی بر داعش بسیار نزدیک است
۱۰ خرداد ۱۳۹۶ , ساعت ۱۲:۵۰

«حیدر العبادی»؛ اعلام پیروزی بر داعش بسیار نزدیک است

نخست وزیر عراق در سفر به موصل و دیدار با فرماندهان نظامی این کشور اعلام پیروزی بر گروه تروریستی داعش را بسیار نزدیک دانست.

به نقل از الفرات نیوز، «حیدر العبادی» نخست وزیر و فرمانده کل نیروهای مسلح عراق روز دوشنبه اعلام کرد که اعلام پیروزی بر باندهای تروریستی داعش بسیار نزدیک خواهد بود.

بنا بر بیانیه دفتر نخست وزیر عراق، حیدر العبادی طی سخنانی در دیدار با گروهی از عناصر مبارزه با تروریسم در موصل و صرف افطار با آنها گفت: نیروهای ما حمایت از میهن را به شکل عالی نمود بخشیدند و به فضل اقدامات آنها اعلام پیروزی بسیار نزدیک خواهد بود.

العبادی با تبریک پیروزی های نیروهای عراقی افزود: شما با نبرد علیه باندهای تروریستی، عراقی ها را سربلند کردید و به پیروزی دست یافتید و هم اکنون در مراحل پایانی ریشه کنی این باندها هستید.

وی همچنین گفت: نیروهای حشد شعبی به مرزهای سوریه رسیده اند و این دستاوردی در چارچوب طرح تدوین شده است. برخورد خوب رزمنده های ما با شهروندان به شکل چشمگیری در تحقق این پیروزی نقش داشته است.

از سوی دیگر، حیدر العبادی طی اظهاراتی مطبوعاتی در موصل کشورهای همسایه را به احترام گذاشتن به حق حاکمیت عراق و عدم دخالت در امور داخلی این کشور فراخواند.

وی افزود: پیام ما به کشورهای همسایه این است که عراق می خواهد تمام اراضی خود را آزاد کند و هیچ نیتی برای تجاوز به دیگران ندارد.

گفتنی است که «حیدر العبادی» نخست وزیر عراق به منظور بازدید از یگان های نظامی مستقر در موصل و همچنین دیدار با فرماندهان عراقی، روز دوشنبه وارد این شهر شده بود.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع بین الملل

به نقل از آرت نیوز، نقاشی ۱,۵۹۵.۷۶ متر مربعی «سفر انسانیت» که توسط «ساشا جفری» هنرمند بریتانیایی خلق شده است به عنوان بزرگترین نقاشی جهان شناخته می‌شود. سه‌شنبه، این نقاشی انتزاعی که نامش در کتاب رکوردهای گینس نیز به ثبت رسیده...
به نقل از آرت‌نت نیوز، حراجی «ساتبیز» از مزایده چهار نقاشی از هنرمندان امپرسیونیست مشهور فرانسوی در حراجی ۱۲ می خبر داد. در این حراجی یک نقاشی طبیعت بی‌جان ارزشمند از «پل سزان» به همراه دو نقاشی کلاسیک از «کلود مونه»...

مطالب مرتبط با برچسب

حجت الاسلام حسن روحانی روز سه شنبه در دیدار «حیدر العبادی» نخست وزیر ‌عراق، مبارزه با تروریسم و ایجاد امنیت در منطقه را در گرو همکاری، هماهنگی و مشارکت همه کشورها ‌دانست و اظهارداشت: جمهوری اسلامی ایران که پیروزی بر...
رهبر معظم انقلاب اسلامی دیروز با حیدر العبادی نخست وزیر عراق در تهران دیدار کردند و تاکید کردند: به آمریکایی‌ها اعتماد نکنید؛ آنها منتظر فرصت هستند تا ضربه‌ خود را وارد کنند. به نقل از ایسنا، حضرت آیت الله خامنه...
خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها