سه شنبه, ۲۵ مرداد ۱۴۰۱
»   سیاسی  »   خارج شدن مکرر نمایندگان، مجلس را از رسمیت انداخت
3 خرداد 1396 , ساعت 13:39

خارج شدن مکرر نمایندگان، مجلس را از رسمیت انداخت

نشست علنی مجلس شورای اسلامی از دقایقی پیش، به دلیل خارج شدن مکرر نمایندگان از صحن، از رسمیت افتاده است.

به نقل از ، جلسه علنی صبح امروز در حالی هم اکنون ادامه دارد که از دقایقی پیش، بلندگوی روابط عمومی مجلس در محل لابی، سه بار از نمایندگانی که بیرون صحن حضور دارند خواسته است تا به داخل صحن مراجعه کنند و اعلام کرده است که «مجلس اکثریت ندارد»!

شمارش چشمی تعداد نمایندگان توسط خبرنگاران هم نشان می دهد که تا ساعت حدود ۱۰.۳۰ حداکثر ۱۴۰ نفر از نمایندگان در صحن مجلس حضور دارند؛ این در حالی است که عدد لازم برای حد نصاب و رسمیت یافتن جلسات ۱۹۴ نفر است.

در حالی مجلس از رسمیت افتاده و بلندگوی روابط عمومی مدام از نمایندگان برای حضور در صحن درخواست می کند که نه نایب رئیس اول مجلس که اداره جلسه را بر عهده دارد، تاکنون تذکری داده و نه دو مانیتور بزرگ نصب شده در صحن، عدد نمایندگان حاضر در صحن را نشان می دهد!

بی نظمی نمایندگان و عدم مشارکت آنها در رای گیری نیز تاکنون چندین بار باعث تذکرات رئیس و نواب رئیس مجلس شده است؛ از جمله صبح امروز نیز در جریان بررسی لایحه برداشت ۱.۵ میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای اشتغال پایدار روستایی و عشایری نیز رئیس مجلس یادآور شد که نمایندگان هنگام رای گیری برای ماده یک این لایحه مشارکت کافی نداشتند؛ به طوری که این لایحه پس از یک ساعت و ربع بحث و بررسی بی نتیجه، به کمیسیون تخصصی ارجاع شد.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع سیاسی

قیمت هر شانه تخم مرغ ۳۰ عددی در مغازه های سطح شهر تهران ۵۵ تا ۶۰ هزار تومان و در میادین میوه و تره بار ۴۳ هزار تومان است. بر اساس مشاهدات میدانی از برخی از خرده فروشی های سطح شهر...
سخنگوی گمرک گفت: در مهر ماه امسال 19 میلیون و554هزار تن کالا به ارزش 9 میلیارد و 886 میلیون دلار بین ایران و کشورهای جهان تبادل شد که با ثبت رکورد صادرات پنج میلیارد و 268میلیون دلاری در این ماه،...

مطالب مرتبط با برچسب

پاسخ دهید

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 1401 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها