چهارشنبه, ۳۱ شهریور ۱۴۰۰
»   سیاسی  »   خارج شدن مکرر نمایندگان، مجلس را از رسمیت انداخت
۳ خرداد ۱۳۹۶ , ساعت ۱۳:۳۹

خارج شدن مکرر نمایندگان، مجلس را از رسمیت انداخت

نشست علنی مجلس شورای اسلامی از دقایقی پیش، به دلیل خارج شدن مکرر نمایندگان از صحن، از رسمیت افتاده است.

به نقل از ، جلسه علنی صبح امروز در حالی هم اکنون ادامه دارد که از دقایقی پیش، بلندگوی روابط عمومی مجلس در محل لابی، سه بار از نمایندگانی که بیرون صحن حضور دارند خواسته است تا به داخل صحن مراجعه کنند و اعلام کرده است که «مجلس اکثریت ندارد»!

شمارش چشمی تعداد نمایندگان توسط خبرنگاران هم نشان می دهد که تا ساعت حدود ۱۰.۳۰ حداکثر ۱۴۰ نفر از نمایندگان در صحن مجلس حضور دارند؛ این در حالی است که عدد لازم برای حد نصاب و رسمیت یافتن جلسات ۱۹۴ نفر است.

در حالی مجلس از رسمیت افتاده و بلندگوی روابط عمومی مدام از نمایندگان برای حضور در صحن درخواست می کند که نه نایب رئیس اول مجلس که اداره جلسه را بر عهده دارد، تاکنون تذکری داده و نه دو مانیتور بزرگ نصب شده در صحن، عدد نمایندگان حاضر در صحن را نشان می دهد!

بی نظمی نمایندگان و عدم مشارکت آنها در رای گیری نیز تاکنون چندین بار باعث تذکرات رئیس و نواب رئیس مجلس شده است؛ از جمله صبح امروز نیز در جریان بررسی لایحه برداشت ۱.۵ میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای اشتغال پایدار روستایی و عشایری نیز رئیس مجلس یادآور شد که نمایندگان هنگام رای گیری برای ماده یک این لایحه مشارکت کافی نداشتند؛ به طوری که این لایحه پس از یک ساعت و ربع بحث و بررسی بی نتیجه، به کمیسیون تخصصی ارجاع شد.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع سیاسی

به نقل از ایسنا،انجمن علمی مهندسی عمران و محیط‌زیست دانشگاه تربیت مدرس با همکاری انجمن علمی عمران دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی و اتحادیه انجمن‌های علمی دانشجویی مهندسی عمران ایران و انجمن‌های علمی عمران برتر کشور، وبینار «طبقه‌بندی و قواعد کلی...
محمد جواد آذری جهرمی گفت: امروز با ثبت یک درخواست در سامانه دسترسی آزاد به اطلاعات، به عنوان یک شهروند، تقاضا دادم که کلیه قراردادهای درآمدزا و هزینه‌های باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس از سال ۱۳۸۵ -که قطعا محرمانگی ندارند- منتشر شود.  به...

مطالب مرتبط با برچسب