یکشنبه, ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰
»   اجتماعی, صنعت و معدن  »   خانۀ قاجاری عباس بهشتیان که به واسطه صندوق حفظ و احیای اماکن تاریخی و فرهنگی کشور از طریق مزایده به شرکت گردشگری سلامت زنده رود اسپادانا به عنوان سرمایه‌گذار بخش خصوصی واگذار شده بود،در حال مرمت است.
۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ , ساعت ۱۱:۵۹

منصور عسگری،کارشناس فنی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان،

خانۀ قاجاری عباس بهشتیان که به واسطه صندوق حفظ و احیای اماکن تاریخی و فرهنگی کشور از طریق مزایده به شرکت گردشگری سلامت زنده رود اسپادانا به عنوان سرمایه‌گذار بخش خصوصی واگذار شده بود،در حال مرمت است.

منصور عسگری گفت،سال ۱۳۹۸ خانه بهشتیان به واسطه صندوق حفظ و احیای اماکن تاریخی و فرهنگی کشور از طریق مزایده به شرکت گردشگری سلامت زنده رود اسپادانا به عنوان سرمایه‌گذار بخش خصوصی واگذار شد و ما نیز از مهرماه، عملیات مرمت و بازسازی خانه را آغاز کردیم.

منصور عسگری گفت،ماجرای ایستادگی او در برابر رژه تانک‌ها از روی پل خواجو را، اغلب افراد شنیده‌اند و باید اضافه کنم زمانی که در جنگ تحمیلی مسجد جامع عتیق اصفهان بمباران شد، عباس بهشتیان چنان سراسیمه و شتابان خود را به محل رساند که میخی در مسیر به چشم او فرو رفت و اثر آن تا پایان عمر با او ماند.

مرمتگر خانه بهشتیان، خاطر نشان می‌کند که در کتاب «یادنامه عباس بهشتیان»، می‌توان به مکاتبات بی‌شمار او با وزارت فرهنگ و ارشاد وقت به‌منظور حفاظت و ثبت آثار تاریخی رو به نابودی اصفهان در فهرست میراث ملی دست‌ یافت.

عسگری، در پاسخ به این سؤال که مرمت خانه بهشتیان از چه زمانی آغاز شده؟ به ایسنا می‌گوید: سال ۱۳۹۸ خانه بهشتیان به واسطه صندوق حفظ و احیای اماکن تاریخی و فرهنگی کشور از طریق مزایده به شرکت گردشگری سلامت زنده رود اسپادانا به عنوان سرمایه‌گذار بخش خصوصی واگذار شد و ما نیز از مهرماه، عملیات مرمت و بازسازی خانه را آغاز کردیم.

مطالب مرتبط با موضوع اجتماعی  , صنعت و معدن

رامین صادقی گفت،در سال گذشته تعداد 17 فقره پروانه بهره برداری معدنی صادر شده که نسبت به سال 98، 6/2 درصد افزایش داشته است. وی آزاد سازی معادن راکد و منجمد را یکی از برنامه های مهم در سال جهش تولید...
سید مهدی فلاح میری گفت،شرکت صنایع ابریشم گیلان واقع در شهرستان صومعه‌سرا سال ۱۳۶۲ درزمینه تولید نخ ابریشم با ظرفیت اسمی ۱۰۴ تن در سال، با اشتغال حدودا ۳۰۰ نفر و در زمینی به مساحت ۱۸ هکتار به‌عنوان یکی از واحدهای بزرگ...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها