یکشنبه, ۲۳ مرداد ۱۴۰۱
»   اجتماعی  »   «شاه مازندران» در زندان درگذشت
25 اردیبهشت 1396 , ساعت 11:07

«شاه مازندران» در زندان درگذشت

فرماندار بابل با تائید خبر درگذشت «شاه مازندران» در زندان ، گفت: محمود طالبی ساعت حدود ۲.۵ بامداد صبح امروز دوشنبه به دستشویی زندان رفت و چون دیر کرد دوستانش پیگیر شدند.
محمد تقی عباسپور افزود: حال این فرد بهم خورده بود و دوستانش با مسئولان زندان تماس گرفته بودند و بعد از انتقال به بهداری زندان متی کلای بابل، با مرکز اورژانس ۱۱۵ بابل تماس گرفته شد که بعد از معاینات اولیه به بیمارستان ایت الله روحانی بابل منتقل شد.
وی اظهارداشت: اقدام کادر پزشکی برای احیای محمود طالبی ثمری نداشت و به گفته اورژانس ۱۱۵ بابل وی براثر ایست قلبی درگذشت ولی نتیجه نهایی را باید پزشکی قانونی اعلام کند.
در همین راستا دکتر احمد محمدپور رییس مرکز فوریت های پزشکی اورژانس ۱۱۵ بابل نیز به خبرنگارایرنا گفت: ساعت ۲.۳۶ دقیقه صبح امروز دوشنبه به مرکز اورژانس ۱۱۵ بابل مبنی برعدم هوشیاری یک زندانی گزارش شد.
وی افزود: بعد از اعزام پایگاه دانشگاه علوم پزشکی بابل به محل مورد نظر، تکنسین های اورژانس ۱۱۵ بابل پس از معاینات اولیه متوجه شدند زندانی محمود طالبی معروف به شاه مازندران دچار ایست قلبی تنفسی شده و فاقد علائم حیاتی است.
وی گفت: بلافاصله تکنسین اورژانس اقدام به سی پی آر و انتوباسیون برروی این فرد کردند که ثمری نداشت ولی با این حال طالبی به بیمارستان آیت الله روحانی بابل منتقل شد ولی تلاش کادر بیمارستان نیز ثمری نداشت و وی درگذشت.
محمود طالبی ، زمستان سال ۹۴ فیلمی از شرارت هایش را به همراه رجزخوانی علیه دیگر رقیبانش در فضای مجازی پخش کرد و در آن خود را ‘ شاه مازندران ‘ لقب داده بود.
فیلم رجزخوانی های وی که پس از ربودن یکی از اوباش رقیبش از منطقه ‘ گتاب’ بابل ضبط و بهمن ماه سال ۹۴ در فضای مجازی پخش کرد ، سبب رعب و وحشت در میان مردم شده بود.
وی چند روز بعد از انتشار این فیلم با دستور قضائی و تعقیب و مراقبت ماموران انتظامی در مخفیگاهش دستگیر و تحویل مراجع قضائی شد.
سرنوشت شاه خودخوانده مازندران از زمستان ۹۴ به بعد یکی از سوژه های مورد توجه رسانه های زرد در کشور بود که او را در داستان های خود ساخته هم اعدام کردند و هم از زندان فراری دادند. خودکشی او هم داستان دیگری بود که در این رسانه ها پی گرفته شد.
محمود طالبی که در بازجویی ها و مصاحبه های اندکش با بعضی رسانه ها خود را کشتی گیر و صاحب دوبنده در حد تیم ملی معرفی کرد ، متولد سال ۶۲ بابل است .
بر اساس اعلام دادستانی بابل که پیش از این در رسانه ها منتشر شد ، وی پیش از آخرین دستگیری در بهمن سال ۹۴ دارای هفت فقره پرونده شرارت بود.
شاه خودخوانده مازندران از زمان دستگیری تا یک ماه پیش در سیستان و بلوچستان به صورت تبعیدی در زندان بود.
حکم اولیه وی ۶ سال زندان بر اساس شکایت شاکی خصوصی بود که بر اساس اعلام دادستانی بابل به خبرگزاری میزان با رضایت شاکی یک ماه پیش از زندان آزاد شد.
حکمی که دهه اول اردیبهشت ماه جاری برای طالبی صادر شده ، مربوط به شرارت و پخش فیلم آن در فضای مجازی است که به ۱۳ سال حبس محکوم شده بود.

پایان خبر –  ش الف

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اجتماعی

علی محمد چوپانی رییس اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی گرگان، گفت : در گذشته کشاورزان ما به دولت یارانه می دادند و اخیرا هرچه قیمت جهانی است در دلار نیمایی ضرب می شود و قیمت خرید تضمینی محصولات کشاورزی...
نشست بررسی ظرفیتهای مازندران و استرالیا جهت برقراری تعاملات تجاری بین دو طرف، با حضور سفیر استرالیا در تهران، رییس و نایب رییس اتاق بازرگانی مازندران و رییس نمایندگی امورخارجه در مازندران در سالن کنفرانس اتاق برگزار شد. رییس اتاق بازرگنی...

مطالب مرتبط با برچسب

پاسخ دهید

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 1401 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها