شنبه, ۰۱ آبان ۱۴۰۰
»   اقتصادی, بازار دیجیتال  »   دولت الکترونیکی بر بستر تلفن همراه رونمایی شد
۱۰ مرداد ۱۳۹۶ , ساعت ۱۲:۱۴

دولت الکترونیکی بر بستر تلفن همراه رونمایی شد

رییس سازمان فناوری اطلاعات از رونمایی دولت الکترونیکی بر بستر تلفن همراه خبر داد.

نصرالله جهانگرد امروز در مراسم رونمایی از فاز اول بهره‌برداری پروژه‌های خدمات الکترونیکی و خدمات همراه دستگاه‌های اجرایی در دولت یازدهم، اظهار کرد: در حال حاضر دولت الکترونیک به عنوان یک خدمت نوین در کشور آغاز می‌شود و در این چهار سال تلاشی برای بهره‌برداری آن صورت گرفته است.

وی ادامه داد: برای دیجیتال کردن خدمات در کشورها به جز کشورهای توسعه‌یافته غربی که این کار در آنها رشد کرده، کشورهای آسیایی و آمریکای لاتین دو رویکرد دارند و آن تمرکز بر توسعه تجارت الکترونیک و ایجاد زیرساخت‌ها و همچنین دولت الکترونیک و پیاده کردن زیرساخت‌های آن در ارکان کشور است.

رییس سازمان فناوری اطلاعات در ادامه بیان کرد: برای این کار لازم بود سه پدیده در کشور انجام شود، اینکه هویت یک فرد به طور دقیق قطعیت پیدا کند، هویت پول و قابلیت ثبت آن انجام شود و هویت آدرس مکان صورت بگیرد. این سه پدیده ستونهای شکل‌گیری سرویس‌ها هستند.

جهانگرد با بیان اینکه در این سال‌ها بروکراسی غلط رشد کرده و پیچیدگی باعث شده انواع توقعات ایجاد شود، گفت: نیاز به شفافیت، دسترسی به اطلاعات، چابکسازی، مشتری مداری، سلامت اداری باعث به وجود آمدن این پلتفرم شده است.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات همچنین خاطرنشان کرد: نظام آدرس دهی کشور تحت عنوان G-NAF، انجام نظام کدگذاری تحت عنوان E-GIF، پروژه E-BOX و پالایش نظام اداری در راستای دولت الکترونیک انجام گرفته است. بدین ترتیب ۱۴ خوشه در کشور شروع به فعالیت کرده و ۱۲ دیتابیس اصلی نیز به تدریج رشد کردند.

جهانگرد ادامه داد: به همین دلیل امروز از ترکیب این دستگاه‌ها می‌توانیم اعلام کنیم پلت‌فرم پرتال دولت الکترونیک با امکان دسترسی به خدمات دولت فراهم شده است.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی  , بازار دیجیتال

علیرضا نادعلی گفت:امروز نیاز داریم با کار و خدمت و اقدامات مؤثر، هم رضایت را در شهروندان تهرانی ایجاد نماییم و هم با طراحی های درست و به جا به ایجاد حس رضایت‌مندی در آنها مبادرت بورزیم. اینک در آغاز یک...
طبق بخشنامه‌ اجرایی تامین منابع مالی دولت از طریق فروش اموال و املاک مازاد، دستگاه‌های اجرایی یک ماه مهلت دارند فهرست آن را در اختیار وزارت اقتصاد قرار دهند و اگر دستگاهی همکاری نکرد به ستاد هماهنگی اقتصادی دولت معرفی...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها