شنبه, ۰۲ مرداد ۱۴۰۰
»   اجتماعی, اقتصادی, اقتصادی, سیاسی, مدیران برتر  »   خراسان جنوبی سهم قابل توجهی از قاچاق چوب کشور ندارد
۲۶ تیر ۱۴۰۰ , ساعت ۱۴:۰۰

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی:

خراسان جنوبی سهم قابل توجهی از قاچاق چوب کشور ندارد

علیرضا نصرآبادی گفت: هدایت و اطلاع رسانی جوامع از ظرفیت و امکان استفاده از عرصه‌های منابع طبیعی در بحث زراعت چوب از جمله پیشنهادات برای جلوگیری از قاچاق چوب است.

علیرضا نصرآبادی گفت: به طور کلی در مقایسه با سایر استان‌های شمالی و غربی در حد قابل ذکر قاچاق چوب نداریم.

 در این حوزه  راهکار مدیریت این آسیب حتی در حد بسیار کم نیز اخذ مجوز هرس درختان خشکیده باغی توسط متقاضی از جهاد کشاورزی و سپس مجوز حمل چوب از منابع طبیعی است.

چرخه مدیریت شده قطع و برش عرصه‌های مرتعی آسیب دیده از آفت در قالب طرح مدیریت جنگل‌های دست کاشت و مزایده و صدور مجوز حمل چوب آلات برش خورده نیز راهکار قابل توجهی است.

 همکاری و همراهی یگان حفاظت سایر دستگاه‌ها مانند محیط زیست، امور اراضی و راه و شهرسازی و کمک و همراهی پاسگاه‌های ایست بازرسی و گشت نیروی انتظامی نیز از منله راهکارهای مدیریت قاچاق چوب است.

 اطلاع رسانی رسانه‌ها به مردم در خصوص اهمیت عرصه‌های منابع طبیعی و جلوگیری از قطع، حمل و تولید غیرقانونی زغال نیز از جمله پیشنهادات برای جلوگیری از قاچاق چوب است.

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اجتماعی  , اقتصادی  , اقتصادی  , سیاسی  , مدیران برتر

گچ یکی از پرکاربردترین مصالح در ساختمان ها و صنایع می باشد. یکی از کاربردهای ویژهٔ گچ، اندود کردن دیوارها و آراستن سطوح داخلی ساختمان هاست و با استفاده از هنر گچبری به آن زیبایی می‌بخشند. گچ صنعتی امید،سمنان، تولید کننده...
به نقل از ایلنا،در روزهایی که سنگرهای تولید یک به یک، به دست غول بحران اقتصادی و ناکارآمدی سیستمی، در حال تسخیر است؛ شرکت‌هایی وجود دارند که کارگران آن‌ها برای نجات از تبعات بحران دست به دامان مقام‌ها شدند. جلساتی...

مطالب مرتبط با برچسب