سه شنبه, ۲۷ مهر ۱۴۰۰
»   اقتصادی  »   خروج تالار شیشه ای از رکود / رشد47 واحدی شاخص کل
۳ مرداد ۱۳۹۶ , ساعت ۱۵:۵۱

خروج تالار شیشه ای از رکود / رشد۴۷ واحدی شاخص کل

در اواسط هفته داد و ستدهای بازار بورس شرایط بهتری را تجربه می کنند و بازار از رکود و ثبات روزهای اخیر کمی خارج شده و شاخص کل هم با رشد ۴۷ واحدی به ۸۱ هزار و ۱۸۱ واحد رسید.

امروز سه‌شنبه شاخص کل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران پس از ۴۷ واحد رشد تا رقم ۸۱ هزار و ۱۸۱ واحدی بالا رفت و همچنین شاخص کل هم وزن با رشد ۲۶ واحدی به رقم ۱۷ هزار و ۸۲۳ رسید.

شاخص آزاد شناور نیز امروز پس از ۳۹۴ واحد رشد به رقم ۸۹ هزار و ۶۱۲ واحدی رسید و شاخص بازار اول و دوم نیز هر یک به ترتیب ۲۵۰ و ۱۲۳ واحد رشد کردند.

شرکت ملی صنایع مس ایران، معدنی و صنعتی گلگهر و به پرداخت ملت بیشترین تاثیر مثبت را روی دماسنج بازار داشتند و در طرف مقابل پتروشیمی پردیس، آسان پرداخت پرشین و گسترش نفت و گاز پارسیان کفه منفی تاثیر بر شاخص را برعهده گرفتند.

در معاملات امروز در گروه فلزات اساسی روند قالب سهم‌ها رو به افزایش بود، هرچند که نمادهایی همچون سرمایه‌ گذاری توکافولاد و فرآوری مواد معدنی ایران روند کاهشی در قیمت پایانی را تجربه کردند. اما در گروه استخراج کانه‌های فلزی نمادهایی با بیشترین حجم معامله روند رو به افزایش در قیمت آخرین معامله را از خود نشان دادند.

در گروه خودرو نیز نیمی از نمادها روند رو به افزایشی در قیمت سهام خود را تجربه کردند و نمادهایی همچون ایران خودرو، سایپا آذین، گسترش سرمایه‌ گذاری ایران خودرو روند رو به کاهش را در قیمت پایانی دیدند، هرچند که این روند چندان زیاد نبود.

ارزش معاملات بورس تهران در چهارمین روز معاملاتی این هفته به بیش از ۱۸۹ میلیارد تومان بالغ شد که این رقم ناشی از دست به دست شدن ۶۰۲ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۵۸ هزار و ۳۳۷ نوبت دادوستد بود.

اما امروز در فرابورس ایران شاخص ۲.۶ واحد افت کرد و به رقم ۹۲۱ رسید. ارزش معاملات این بازار به رقم ۳۳۰ میلیارد تومان بالغ شد که این رقم ناشی از دست به دست شدن بیش از ۱۵۵ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی نزدیک به ۲۶ هزار نوبت داد و ستد بود.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی

معاون فنی و عمرانی شهردار کرج گفت: تا ماه آینده مناقصه پیمانکار مشخص و مسئله طرح روشنایی پل حصارک رفع می‌شود. به نقل از خبرگزاری مهر علی اصغر همتی در خصوص خاموشی پل چند سطحی شهدای حصارک اظهار کرد: وقتی معابر،...
سرپرست باشگاه پرسپولیس گفت: امیدوارم در لیگ قهرمانان آسیا قهرمان شویم و حالا حالاها خبر خوب داشته باشیم. به نقل از خبرگزاری مهر، مجید صدری قبل از اعزام کاروان تیم فوتبال پرسپولیس به کشور عربستان برای تقابل با الهلال در لیگ...

مطالب مرتبط با برچسب