دوشنبه, ۲۹ شهریور ۱۴۰۰
»   اقتصادی  »   خرید تضمینی برگ سبز چای کمتر از قیمت واقعی است!
۱۱ خرداد ۱۳۹۶ , ساعت ۱۰:۴۱

خرید تضمینی برگ سبز چای کمتر از قیمت واقعی است!

رئیس اتحادیه چایکاران با بیان اینکه قیمت خرید برگ سبز باید واقعی شود، گفت: میزان تولید چای ممتاز در کشور سالانه ۵ تا ۱۰ درصد است.

به نقل از صدا و سیما، ایرج هوسمی با اشاره به اینکه در حال حاضر خرید تضمینی برگ سبز چای کمتر از قیمت واقعی است، افزود: شکوفایی اقتصاد بخش کشاورزی در گرو خرید محصولات کشاورزی به قیمت واقعی است.

وی صنعت چای را ارزشمند و راهبردی توصیف کرد و اظهار داشت: این صنعت از مزیت‌های فراوانی مانند اشتغال افزایی، رونق تولید ملی، رشد اقتصادی، ارزآوری و … برخوردار است.

رئیس اتحادیه تعاونی چایکاران بر ضرورت تعیین واقعی خرید تضمینی چای در کشور تاکید کرد و گفت: گرچه در چهارساله اخیر قیمت برگ سبز چای ۱۲۵ درصد افزایش پیدا کرده، اما هنوز تا دستیابی به وضعیت مطلوب راه زیادی مانده است.

وی در ادامه با بیان اینکه امسال مطالبات چایکاران به موقع پرداخت شده است، افزود: علاوه بر این میزان برداشت چای در واحد سطح نیز راضی کننده بود.

هوسمی اظهار داشت: افزایش مصرف بی‌رویه چای خارجی علاوه بر اینکه سلامت جامعه را تهدید می‌کند، انگیزه و شوق چایکار ایرانی را برای تولید از بین می‌برد.

وی تولید فعلی چای کشور را ۳۰ هزار تن در سال اعلام کرد که یک پنجم چای مورد نیاز مصرف داخلی است.

رئیس اتحادیه تعاونی چایکاران با تاکید بر اینکه تولید ۵۰ درصد چای مورد نیاز جامعه توجه و حمایت جدی دولتمردان را می‌طلبد، افزود: ظرفیت تولید چای در کشور بسیار بالاست بنابراین با استمرار حمایت‌های دولت می‌توان میزان تولید این محصول را به مرز ۷۰ هزار تن در سال رساند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه میزان تولید چای ممتاز در کشور سالانه ۵ تا ۱۰ درصد است، اظهار داشت: در حال حاضر قیمت این چای در بازار به ازای هر کیلوگرم ۲۵ تا ۴۵ هزار تومان است.

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی

دکتر حبیب‌الله مسعودی فرید  گفت:اورژانس اجتماعی از سوی سازمان بهزیستی به صورت مناقصه و پیمانکاری به بخش خصوصی واگذار می‌شود و برخی از کلینیک‌های خصوصی هر کسی نمی‌تواند این امتیاز را بگیرد زیرا یکی از طرح‌های به اصطلاح «تپل» بهزیستی...
به نقل از ایلنا،هرچند  فروش دستگاه و زمین کارخانه با ورود دادستانی متوقف شده اما شواهد نشان می دهد  مدیران نرگس تلاشی برای تولید ندارند و تمام هم وغم‌شان برای پرداخت حقوق و بیمه کارگران با فروش زمین ها و...

مطالب مرتبط با برچسب