دوشنبه, ۲۶ مهر ۱۴۰۰
»   اقتصادی  »   خسارت مالی برنده مزایده عمارت شترگلو جبران می شود؟
۲۵ تیر ۱۳۹۶ , ساعت ۱۲:۴۴

خسارت مالی برنده مزایده عمارت شترگلو جبران می شود؟

باوجود ابطال واگذاری عمارت شترگلو بحث خسارت مالی برنده مزایده این عمارت به میان می آید که سرمایه گذار این مجموعه خواستار پیگیری خسارت ۴۵ میلیونی اش از دو مزایده این عمارت از مسوولین شد.

عمارت شترگلودر گیر و دار واگذاری مانده است. این عمارت تاریخی که در استان کرمان واقع است چندین بار به مزایده گذاشته شد اما به دلیل عدم هماهنگی های لازم بین اداره کل میراث فرهنگی کرمان و صندوق احیای آثار واگذاری این عمارت هنوز به سرانجام نرسید.

در این میان آنچه که رخ داد تنها هزینه کرد بخش خصوصی برای تهیه طرح تغییر کاربری بود.

مسعود دهقانی از ضرر و زیانی که متوجه اش شده می گوید و توضیح می دهد: ۳۰ میلیون تومان بابت مشاور و ضمانتنامه هزینه کرده بودیم که وقتی خواستار بازپس گیری آن شدیم معاونت ملی صندوق اعلام کرد وقتی مزایده بعدی برگزار شود برنده مزایده خسارت شما را جبران می کند!  قبل از این اتفاقات نیز یک بار دیگر مزایده برای عمارت شترگلو برگزار شده بود و آن موقع هم ما برنده شدیم اما تا زمانی که طرح مان را برای عمارت تحویل بدهیم من بیمار شدم به همین دلیل در ارائه طرح تاخیر کردم صندوق نیز ضمانتنامه ما را به اجرا گذاشت و حدود ۱۵ میلیون تومان هم آنجا ضرر کردم.   

حرف ها درباره جبران خسارت سرمایه گذار نیز متناقض است مدیرعامل صندوق احیا می گوید که این هزینه قابل جبران است و کارشناسان صندوق آن را به برنده مزایده بعدی واگذار می کنند ولی کاظمی در این باره هم توضیح می دهد که بخشی از این ضمانت نامه ها رهن ملکی بوده که سرمایه گذار نزد ما گذاشت جبران این هزینه نیز مستلزم هماهنگی هایی است چون در آیین نامه چیزی برای آن پیش بینی نشده بود و البته می توان بخشی از آن را جبران کرد.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی

معاون فنی و عمرانی شهردار کرج گفت: تا ماه آینده مناقصه پیمانکار مشخص و مسئله طرح روشنایی پل حصارک رفع می‌شود. به نقل از خبرگزاری مهر علی اصغر همتی در خصوص خاموشی پل چند سطحی شهدای حصارک اظهار کرد: وقتی معابر،...
سرپرست باشگاه پرسپولیس گفت: امیدوارم در لیگ قهرمانان آسیا قهرمان شویم و حالا حالاها خبر خوب داشته باشیم. به نقل از خبرگزاری مهر، مجید صدری قبل از اعزام کاروان تیم فوتبال پرسپولیس به کشور عربستان برای تقابل با الهلال در لیگ...

مطالب مرتبط با برچسب