شنبه, ۰۱ آبان ۱۴۰۰
»   اقتصادی, انرژی  »   ایران از واردات گاز ترکمنستان بی نیاز شد
۳ مرداد ۱۳۹۶ , ساعت ۲۳:۴۱

ایران از واردات گاز ترکمنستان بی نیاز شد

معاون وزیر نفت در امور گاز اعلام کرد: خط انتقال گاز دامغان به نکا به نیاز ایران به واردات گاز ترکمنستان پایان داد.

حمیدرضا عراقی درباره راه اندازی خط انتقال گاز دامغان به نکا، اظهار کرد: از طریق این خط لوله که به‌زودی به بهره برداری می‌رسد، روزانه ۳۵ میلیون مترمکعب گاز به ظرفیت انتقال گاز مناطق شمالی کشور افزوده می‌شود.

وی درباره تاثیر راه‌اندازی این خط لوله در بی نیازی کامل به واردات گاز از ترکمنستان، گفت: ضرورت این واردات با راه اندازی این خط از بین می‌رود، در واقع با راه اندازی این خط لوله، این ضرورت که در صورت قطع گاز ترکمنستان با مشکل روبه‌رو شویم، به پایان رسید.

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران ادامه داد: البته با توجه به تمایل ما برای تعامل با همسایگان، سوآپ گاز ترکمنستان به جمهوری آذربایجان را ادامه می‌دهیم.

بزرگترین مشکل در تامین گاز مناطق شمالی، ضعف شبکه گاز شمال کشور بود که با بهره برداری از خط لوله انتقال گاز قوشه- دامغان- کیاسر- ساری- نکا این مشکل به طور کامل مرتفع می شود.

فشارهای ترکمنستان برای گازرسانی به کشورمان در دی ماه ۸۶ و در پی آن قطع گاز ایران از سوی این کشور عواملی بود که هر چند مشکلی برای کشور با مدیریت در توزیع شبکه گاز بوجود نیاورد اما مسوولین را بر آن داشت تا تمهیدات اساسی برای حل این مشکل بیاندیشند که امروز ما شاهد تحقق این امر مهم در کشور هستیم و توانستیم با تکیه بر توان ملی و متخصصان داخلی کشور با اخداث خط انتقال گاز دامغان به نکا بی نیازی کشور از واردات گاز ترکمنستان را برای کشور و مردم رقم بزنیم.

پایان خبر- س ز

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی  , انرژی

علیرضا نادعلی گفت:امروز نیاز داریم با کار و خدمت و اقدامات مؤثر، هم رضایت را در شهروندان تهرانی ایجاد نماییم و هم با طراحی های درست و به جا به ایجاد حس رضایت‌مندی در آنها مبادرت بورزیم. اینک در آغاز یک...
طبق بخشنامه‌ اجرایی تامین منابع مالی دولت از طریق فروش اموال و املاک مازاد، دستگاه‌های اجرایی یک ماه مهلت دارند فهرست آن را در اختیار وزارت اقتصاد قرار دهند و اگر دستگاهی همکاری نکرد به ستاد هماهنگی اقتصادی دولت معرفی...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها