سه شنبه, ۰۶ مهر ۱۴۰۰
»   اقتصادی  »   خودرویی‌ها کاهنده دماسنج بازار امروز / رشد 113 واحدی شاخص
۲۰ تیر ۱۳۹۶ , ساعت ۲۱:۲۸

خودرویی‌ها کاهنده دماسنج بازار امروز / رشد ۱۱۳ واحدی شاخص

در چهارمین روز بازار بورس نماد شرکت معدنی و صنعتی گلگهر با ۴۳ واحد تاثیر مثبت روی دماسنج بازار سرمایه بیشترین نقش افزاینده اما خودرویی‌ها کاهش در قیمت پایانی را تجربه کردند.

شاخص کل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران نسبت به روز گذشته ۱۱۳ واحد رشد داشت و در تراز ۷۹ هزار و ۴۹۰ واحدی ایستاد. همچنین شاخص کل هم وزن با ۲۰ واحد رشد به رقم ۱۷ هزار و ۳۴۳ واحدی دست یافت.

شاخص آزاد شناور نیز پس از ۱۱۳ واحد رشد به عدد ۸۶ هزار و ۸۸۸ واحدی رسید و شاخص بازار اول و دوم هر یک به ترتیب ۸۹ و ۱۹۲ واحد رشد کرد.

نماد معدنی و صنعتی گلگهر که بیشترین نقش را در دماسنج بازار سرمایه داشت، ارزش معامله‌اش به دو میلیارد و ۶۳۰ میلیون تومان می‌رسید و حجم معاملات آن عدد ۱۱ میلیون و ۴۹۶ واحد را رد کرد. چهار نماد از گروه استخراج کانه‌های فلزی روند رشد در قیمت پایانی خود را تجربه کرده‌اند و پنج نماد نیز شاهد روند کاهشی بودند.

اما خودرویی‌ها به جز در اندکی از نمادها روند کاهش در قیمت پایانی را تجربه کردند به طوری که نمادهایی که از حجم و ارزش نسبتا بالایی برخوردار بودند تقریبا تا دو الی سه درصد کاهش در قیمت پایانی را شاهد بودند.

ارزش معاملات بورس تهران امروز به رقم ۱۴۳ میلیارد و ۳۶۸ میلیون تومان رسید که این رقم ناشی از دست به دست شدن ۶۳۱ میلیون و ۱۹۲ هزار سهم و ارواق مالی قابل معامله طی ۴۶ هزار و ۹۶۸ نوبت داد و ستد بود.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی

دکتر ضیایی گفت: این شرکت امروز یکی از صادرکنندگان مطرح در زمینه تولید محصولات با ارزش افزوده بالاتر است، به گونه‌ای که در ۴ ماه امسال به اندازه کل حجم صادرات سال گذشته، صادرات داشته است؛ ولی اگرچه تناژ صادراتی آن...
سید موسی موسوی گفت:بهسازی و تعریض محور «اسیر- مهر- وراوی» از ابتدای ورود به مجلس در دستور کار ما بود و برای این مهم جلساتی را با وزیر راه و شهرسازی، رئیس سازمان راهداری کشور، رئیس سازمان برنامه و بودجه...

مطالب مرتبط با برچسب