یکشنبه, ۲۳ مرداد ۱۴۰۱
»   اقتصادی, سیاسی  »   دانشگاه‌ها دانشجوی کارآفرین تربیت کنند / 1100میلیارد تومان اعتبار خرید تجهیزات دانشگاهی
16 اسفند 1395 , ساعت 10:20

دانشگاه‌ها دانشجوی کارآفرین تربیت کنند / ۱۱۰۰میلیارد تومان اعتبار خرید تجهیزات دانشگاهی

عضو کمیسیون آموزش مجلس اعتبارات پیش‌بینی شده برای خرید تجهیزات دانشگاهی در سال آینده را یک هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: دانشگاه‌ها دانشجوی کارآفرین تربیت کنند .

محمدمهدی زاهدی در جلسه هم‌اندیشی اساتید و نخبگان دانشگاه‌های استان، با اشاره به مشکلات اقتصادی در کشور، گفت: تنها راه‌حل این مشکلات اقتصاد مقاومتی و تکیه به توانایی‌های داخلی است.
وزیر سابق علوم، تحقیقات و فناوری، سه مؤلفه حاکمیت، ملت و دانش را مؤثر در اقتصاد مقاومتی دانست و افزود: حاکمیت با ریل‌گذاری و فراهم کردن زیرساخت‌ها، درگیر شدن ملت و بخش خصوصی و استفاده از دانش باعث موفقیت یک اقتصاد دانش‌بنیان می‌شود.
وی با بیان اینکه ما باید چرخه علم به ثروت و علم به محصول را اولویت کار خود قرار دهیم، اظهار کرد: دانشگاه‌های امروز ما در این حد نیستند و بسیار عقب هستیم.
زاهدی با اشاره به اینکه کشور در تبدیل علم به ثروت که ترکیب نوآوری و فناوری است رتبه ۱۲۰ جهان را دارد، تصریح کرد: در مجلس قوانین خوبی برای توسعه زیرساخت‌ها در جهت پیوند بین علم و ثروت تصویب شده است.
عضو کمیسیون آموزش مجلس، اعتبارات پیش‌بینی شده برای خرید تجهیزات دانشگاهی در سال آینده را یک هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: دانشگاه‌ها آموزش‌ها را کاربردی و دانشجوی کارآفرین تربیت کنند.
وی به مراجعه ۶۰۰ هزار نفری به کانال‌های آموزشی و مراجعه ۲۰۰ هزار نفری به طور روزانه به کانال‌های مشاوره و خانواده در فضای مجازی کشور اشاره کرد و گفت: رشته‌های علوم انسانی نیز می‌توانند در این زمینه کارآفرین باشند.
زاهدی، اقتصاد مقاومتی را مربوط به نظام جمهوری اسلامی دانست و بیان کرد: دانشگاه‌های ما فقط ۱۸ درصد آموزش مهارتی دارند که عمده آن در دانشگاه‌های علمی کاربردی است و پیش‌بینی شده است این عدد طی پنج سال آینده به ۳۰ درصد برسد.
زاهدی، بر آمایش سرزمینی در آموزش عالی تأکید کرد و گفت: برخی از رشته‌ها باید در آموزش عالی متوقف و رشته‌های دانشگاهی بر اساس توانمندی‌های منطقه‌ای تدوین شوند.

پایان خبر – ش الف

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی  , سیاسی

علی محمد چوپانی رییس اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی گرگان، گفت : در گذشته کشاورزان ما به دولت یارانه می دادند و اخیرا هرچه قیمت جهانی است در دلار نیمایی ضرب می شود و قیمت خرید تضمینی محصولات کشاورزی...
نشست بررسی ظرفیتهای مازندران و استرالیا جهت برقراری تعاملات تجاری بین دو طرف، با حضور سفیر استرالیا در تهران، رییس و نایب رییس اتاق بازرگانی مازندران و رییس نمایندگی امورخارجه در مازندران در سالن کنفرانس اتاق برگزار شد. رییس اتاق بازرگنی...

مطالب مرتبط با برچسب

احمد حسین زادگان در دیدار اعضای اتاق بازرگانی و اتاق تعاون استان با اشاره به تحریم های ظالمانه، ضرورت درک شرایط حساس کشور و لزوم همدلی و مشارکت همه آحاد جامعه در مقابله با دشمنان انقلاب، عنوان کرد: اقتصاد مقاومتی...
اجرای طرح کارت‌های اعتباری خرید کالای ایرانی با توسعه جامعه هدف، تنوع محصولات به احتمال زیاد تا یک ماه آینده نهایی می شود. به نقل از ایسنا، صدور کارت‌های اعتباری خرید کالای ایرانی از ابتدای دی‌ماه سال گذشته متوقف و با...

پاسخ دهید

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 1401 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها