سه شنبه, ۰۱ تیر ۱۴۰۰
»   سیاسی  »   درخواست کواکبیان در بازنگری تعطیلی هشتم ربیع‌الاول
۱۰ بهمن ۱۳۹۵ , ساعت ۱۱:۱۶

درخواست کواکبیان در بازنگری تعطیلی هشتم ربیع‌الاول

 مصطفی کواکبیان در جلسه علنی صبح امروز (یکشنبه) در تذکری، اظهار کرد: هیأت رئیسه مجلس سوگند خورده به آیین‌نامه داخلی عمل کند. ماده ۲۰۲ آیین‌نامه نیز در مورد مصوبات مجلس و ایراداتی است که شورای نگهبان به این مصوبات وارد می‌کند.

وی افزود: الان مجلس معطل این شده که در یکی از مصوبات آیا چاقوی ضامن‌دار را بیاوریم یا چاقوی فشاری. اما در مورد تعطیلی هشتم ربیع که شورای نگهبان به آن ایراد گرفته این موضوع بدون بحث تصویب شد.

کواکبیان خطاب به رئیس مجلس، گفت: بگذارید این بحث یعنی تعطیلی هشتم ربیع در مجلس بررسی شود زیرا این مصوبه مربوط به مجلس نهم بوده است.

رئیس مجلس در پاسخ درخواست کواکبیان در بازنگری تعطیلی هشتم ربیع‌الاول گفت: تعطیلی هشتم ربیع به تصویب هیأت وزیران رسیده است.

وی ادامه داد: شورای نگهبان ابتدا این مصوبه را تأیید کرده بود اما برای بار دوم به آن ایراد گرفت و گفت که باید مصوبه هیأت وزیران را داشته باشد که این کار انجام شد.

لاریجانی یادآور شد: طبق تبصره ۲ ماده ۲۰۱ شورای نگهبان نمی‌تواند پس از گذشت مهلت مقرر مجدداً مغایرت مواد دیگری را که قبلاً ایراد نگرفته بود اعلام کند. در این مورد هم شورای نگهبان ابتدا ایرادی نگرفت اما برخلاف آیین‌نامه دوباره ایراد گرفت که کمیسیون نباید قبول می‌کرد. زیرا شورا یک بار این را تأیید کرده بود.

همچنین، وی افزود: ضمناً ایراد شورای نگهبان با مصوبه هیأت وزیران برطرف شده است.

پایان خبر – ف م

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع سیاسی

به نقل از اقتصاد آنلاین،مزایده، اصلی‌ترین روش برای فروش اموال پیش از راه‌اندازی بازار املاک و مستغلات بود. اما با ایجاد بازاری جدید، روش حراج جایگزین روش سنتی برای دارندگان املاک شد. از سوی دیگر ساختار بورس کالا ...
به نقل از اقتصاد آنلاین،امید علی پارسا در ابلاغیه به ادارات کل امور مالیاتی سراسر کشور اعلام کرد، در اجرای مفاد ماده ۱۴ آیین نامه اجرایی موضوع تبصره ۳ ماده ۱۶۹ اصلاحی مصوب ۱۳۹۴/۴/۳۱ قانون مالیات‌های مستقیم به پیوست تصویب...

مطالب مرتبط با برچسب