پنجشنبه, ۳۰ دی ۱۴۰۰
»   سیاسی  »   درخواست کواکبیان در بازنگری تعطیلی هشتم ربیع‌الاول
۱۰ بهمن ۱۳۹۵ , ساعت ۱۱:۱۶

درخواست کواکبیان در بازنگری تعطیلی هشتم ربیع‌الاول

 مصطفی کواکبیان در جلسه علنی صبح امروز (یکشنبه) در تذکری، اظهار کرد: هیأت رئیسه مجلس سوگند خورده به آیین‌نامه داخلی عمل کند. ماده ۲۰۲ آیین‌نامه نیز در مورد مصوبات مجلس و ایراداتی است که شورای نگهبان به این مصوبات وارد می‌کند.

وی افزود: الان مجلس معطل این شده که در یکی از مصوبات آیا چاقوی ضامن‌دار را بیاوریم یا چاقوی فشاری. اما در مورد تعطیلی هشتم ربیع که شورای نگهبان به آن ایراد گرفته این موضوع بدون بحث تصویب شد.

کواکبیان خطاب به رئیس مجلس، گفت: بگذارید این بحث یعنی تعطیلی هشتم ربیع در مجلس بررسی شود زیرا این مصوبه مربوط به مجلس نهم بوده است.

رئیس مجلس در پاسخ درخواست کواکبیان در بازنگری تعطیلی هشتم ربیع‌الاول گفت: تعطیلی هشتم ربیع به تصویب هیأت وزیران رسیده است.

وی ادامه داد: شورای نگهبان ابتدا این مصوبه را تأیید کرده بود اما برای بار دوم به آن ایراد گرفت و گفت که باید مصوبه هیأت وزیران را داشته باشد که این کار انجام شد.

لاریجانی یادآور شد: طبق تبصره ۲ ماده ۲۰۱ شورای نگهبان نمی‌تواند پس از گذشت مهلت مقرر مجدداً مغایرت مواد دیگری را که قبلاً ایراد نگرفته بود اعلام کند. در این مورد هم شورای نگهبان ابتدا ایرادی نگرفت اما برخلاف آیین‌نامه دوباره ایراد گرفت که کمیسیون نباید قبول می‌کرد. زیرا شورا یک بار این را تأیید کرده بود.

همچنین، وی افزود: ضمناً ایراد شورای نگهبان با مصوبه هیأت وزیران برطرف شده است.

پایان خبر – ف م

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع سیاسی

قیمت هر شانه تخم مرغ ۳۰ عددی در مغازه های سطح شهر تهران ۵۵ تا ۶۰ هزار تومان و در میادین میوه و تره بار ۴۳ هزار تومان است. بر اساس مشاهدات میدانی از برخی از خرده فروشی های سطح شهر...
سخنگوی گمرک گفت: در مهر ماه امسال 19 میلیون و554هزار تن کالا به ارزش 9 میلیارد و 886 میلیون دلار بین ایران و کشورهای جهان تبادل شد که با ثبت رکورد صادرات پنج میلیارد و 268میلیون دلاری در این ماه،...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها