چهارشنبه, ۰۲ تیر ۱۴۰۰
»   اجتماعی, مسکن و عمران  »   در رابطه با اجرای مهریه و امکان توقیف مسکن مهر در شهرستان پردیس اگر بر مستثنیات دین باشد و مالکیت بدهکار پرونده اجرایی احراز شود مانعی در توقیف ملک و مزایده آن وجود ندارد.
۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ , ساعت ۱۱:۲۷

ذبیح‌الله خداییان،رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور ،

در رابطه با اجرای مهریه و امکان توقیف مسکن مهر در شهرستان پردیس اگر بر مستثنیات دین باشد و مالکیت بدهکار پرونده اجرایی احراز شود مانعی در توقیف ملک و مزایده آن وجود ندارد.

ذبیح‌الله خداییان گفت،اگر ساختمان مسکونی مازاد بر مستثنیات دین باشد و مالکیت بدهکار پرونده اجرایی احراز شود مانعی در توقیف ملک و مزایده آن وجود ندارد.

ذبیح‌الله خداییان گفت،«واحد اجرای مفاد اسناد رسمی اداره ثبت اسناد و املاک پردیس» آخرین مقصد بازدید سرزده امروز خداییان بود. رئیس سازمان ثبت وضعیت پرونده‌های اجرا را ارزیابی کرد و تعدادی از پرونده‌های موجود را مورد بررسی قرار داد.

مسئول واحد اجرا از خداییان خواست که در رابطه با تقاضاهای اجرای مهریه و امکان توقیف مسکن مهر در شهرستان پردیس آن‌ها را راهنمایی کند که ریاست سازمان ثبت اسناد و املاک در رابطه با این موضوع تاکید کرد که اگر ساختمان مسکونی مازاد بر مستثنیات دین باشد و مالکیت بدهکار پرونده اجرایی احراز شود مانعی در توقیف ملک و مزایده آن وجود ندارد.

خداییان در پایان این بازدید با عرض خدا قوت به کارکنان اداره ثبت اسناد و املاک پردیس، خواستار تسریع در انجام امورات مراجعه کنندگان و رسیدگی فوری به پرونده‌های کاداستر و اجرا شد.

وی در ادامه طی جلسه‌ای با رئیس اداره ثبت اسناد و املاک پردیس، ارشادات و راهنمایی‌های لازم را مبذول داشت و مقرر گردید ظرف حداکثر سه روز مسائل و مشکلات شهرستان پردیس و بومهن اعم از اراضی موقوفه، منابع طبیعی، اراضی تحت تملک دستگاه‌های دولتی و مشکلات تعاونی‌های مسکن جمع بندی و به ریاست سازمان ثبت اسناد و املاک کشور منعکس شود تا با تشکیل کارگروهی متشکل از کارشناسان معاونت املاک سازمان و اداره کل ثبت اسناد و املاک تهران به صورت فوق العاده مسائل پیگیری و نسبت به رفع مشکلات اقدام نمایند.

مطالب مرتبط با موضوع اجتماعی  , مسکن و عمران

حمید مجتهدی، سازنده مستند «ایران» پس از ۲۰ سال ثبت آثار تاریخی، ملی و مذهبی کشورمان امروز درگذشت. بر اساس این گزارش،مستندساز و تصویربردار حوزه مستند عصر امروز سه‌شنبه اول تیرماه بر اثر عوارض ابتلا به سرطان درگذشت. فرزند حمید مجتهدی در...
فضل خرم،گفت:برای جبران  یک میلیون و 600 هزار تن کسری علوفه مراتع حداقل باید ماهانه 120 تا 130 هزارتن نهاده دامی در اختیار عشایر قرار گیرد. وی،یکی از بزرگ‌ترین‌ مشکلات سال 1400 عشایر را تامین خوراک دام عنوان کرد و افزود:...

مطالب مرتبط با برچسب