یکشنبه, ۱۰ مرداد ۱۴۰۰
»   اجتماعی  »   روز میلاد پیامبراعظم (ص) گنبد مطهر حضرت علی(ع) رونمایی می شود
۲۵ آذر ۱۳۹۵ , ساعت ۱۱:۵۸

همزمان با ۱۷ ربیع‌الاول

روز میلاد پیامبراعظم (ص) گنبد مطهر حضرت علی(ع) رونمایی می شود

گنبد مرمت شده حرم مطهر حضرت علی (ع) بعد از  ۳۰۰ سال و به دست استادکاران و کارشناسان ایرانی و عراقی ترمیم و بازسازی شده است.

پروژه ترمیم خشت های  گنبد مطهر یکی از بزرگترین و مهمترین پروژه های آستان علوی طی یک سال گذشته بوده و در آن ۱۰۵ کیلوگرم طلای ۲۴ عیار به کار رفته و در هر خشت ۱۵ تا ۲۰ گرم طلا استفاده شده است.

گنبد مطهر علوی علاوه بر ویژگی های خاص معنوی، از نظر دانش معماری نیز یک اثر کم‌نظیر محسوب می‌شود که محیطی برابر ۵۱.۵ متر و ارتفاعی برابر ۵. ۴ متر دارد.

تعداد رج‌ها(دورهای قطر گنبد) ۷۶ حلقه و تعداد خشتها نزدیک به ۱۰ هزار عدد است.

مراسم رونمایی از گنبد مطهر حضرت علی(ع) در روز میلاد پیامبر (ص)  ، ۱۷ ربیع الاول  در نجف اشرف با حضور حجت الاسلام والمسلمین علی محمدی نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه، حسن پلارک رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات، جمعی از مسئولان کشور عراق و زائران اهل بیت عصمت و طهارت(ع) برگزار می‌شود.

پایان خبر – ف م

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اجتماعی

رضا جمشیدی گفت: هزینه اجرای عملیات مورد نیاز برای برق‌رسانی به شهرک‌های صنعتی، رقم بالایی را طلب می کند به طوری که تامین مالی آن عددی بسیار سنگین است. هزینه برق‌رسانی به شهرک صنعتی سبزوار هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال، شهرک صنعتی قوچان هزار و ۴۰۰...
منصور آق ، بابیان اینکه هم اکنون ۲۵ مدرسه فوتبال و پنج مدرسه فوتسال با حدود پنج هزار عضو توسط مربیان بومی و فوتبالیست‌های برتر در گنبدکاووس فعالیت دارند، از مسوولان ورزش گلستان و شهرستان سوال کرد که آیا ضرورتی برای تاسیس...

مطالب مرتبط با برچسب