شنبه, ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰
»   اقتصادی  »   در شرایط دشوار کنونی دولت نباید به تولید کنندگان فشار بیاورد!
۲۴ آذر ۱۳۹۷ , ساعت ۹:۱۱

در شرایط دشوار کنونی دولت نباید به تولید کنندگان فشار بیاورد!

جعفر بدری در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی اظهار کرد: تملک اجرای طرح‌ها نباید به‌گونه‌ای باشد که واحدهای تولیدی فعال تعطیل و کارگران آن‌ها اخراج و بیکار شوند.

وی عنوان کرد: در موضوع تملیک واحدهای تولیدی و صنعتی بارها تأکید شده است که نباید اجازه داد، بانک‌ها واحدهای فعال حتی با حداقل ظرفیت تعطیل شوند.

رئیس‌کل دادگستری لرستان بیان کرد: تملک واحدهای تولیدی و متروکه و غیرفعال شدن آن‌ها علاوه بر اینکه بانک‌ها را متضرر و تجهیزات و ماشین‌آلات را مستهلک می‌کند، فایده‌ای ندارد.

بدری خاطرنشان کرد: تملک و واگذاری واحدهایی مانند سامان کاشی که کارفرما انگیزه‌ای برای کار ندارد، می‌تواند فرصت را برای ادامه حیات کاری کارخانه ایجاد کند، اما دلیلی برای پلمپ واحدهای فعال وجود ندارد.

 

رئیس‌کل دادگستری لرستان افزود: اعتقادم این است که دولت نباید در شرایط دشوار کنونی به تولیدکننده فشار بیاورد که در این صورت حتی موجب از دست رفتن بازارهای صادراتی آنان می‌شود.

بدری با متفاوت دانستن نحوه تعیین سود بانکی از سوی بانک‌ها و تولیدکنندگان گفت: افزودن سود به اصل بدهی شیوه نادرستی است که بانک‌ها از آن استفاده می‌کنند و باید اصلاح شود.

وی در ادامه به موضوع اصلاح قانون چک و تصویب آن در مجلس اشاره و بیان کرد: با توجه به اینکه بر اساس این قانون با صدور چک‌های بلامحل کلیه فعالیت‌های مالی مختل می‌شود، فعالان تولیدی در مراودات مالی خود حتی‌الامکان از چک استفاده نکنند.

رئیس‌کل دادگستری لرستان سپس با انتقاد از اعمال فشار بانک‌ها به وثیقه گذاران گفت: وکلای بانکی با انتخاب آسان‌ترین روش برای وصول مطالبات بانکی اقدام به اعمال فشار به وثیقه گذار می‌کنند.

بدری خاطرنشان کرد: این در حالی است که بر اساس قانون در وهله اول محل اجرای طرح باید اولویت بانک‌ها باشد و در صورت اجرا نشدن آن به دنبال اسناد ضمانتی و وثایق بروند.

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی

به نقل از ایسنا،اقدام شستا برای پیگیری قانونی پرونده به ثمر می‌نشیند و املاک فدراسیون فوتبال توقیف می‌شود تا پس از کشف قیمت و برگزاری مزایده، به فروش برسد و شستا به پول خود دست پیدا کند. در همین زمان فدراسیون...
امیر محمدپور گفت،کالاهای قاچاق امحا شده در استان مرکزی شامل انواع مواد غذایی، دخانیات، کالاهای بهداشتی و پزشکی، انواع پوشاک و پارچه بوده است.  کالاهای قاچاقی که مصرف آن برای جامعه ضرر دارد، از سوی نیروی انتظامی،  سازمان صنعت، معدن و تجارت و...

مطالب مرتبط با برچسب

حسین سلاح‎ورزی در همایش فرصت‎های اقتصادی دربازار عراق و سوریه اظهار کرد: در سال ۹۷ صادرات حدود ۱۰ میلیارد دلاری را در کشور به بازار عراق و سوریه تجربه کردیم ولی سهم لرستان متاسفانه از این صادرات بسیار ناچیز بوده...
محمد صمدی، رئیس اتاق بازرگانی بجنورد در جلسه رسیدگی با مشکلات واحدهای تولیدی و فعالان اقتصادی در حوزه مالیات ،افزایش مالیات واحدهای تولیدی ، تامین مواد اولیه و تامین نقدیندگی در شرایط رکود اقتصادی کشور را از جمله مشکلات بخش...
خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها