پنجشنبه, ۲۹ مهر ۱۴۰۰
»   اقتصادی  »   در طرح کارورزی کسی شاغل نمی شود
۲ مرداد ۱۳۹۶ , ساعت ۱۱:۴۷

معاون سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای:

در طرح کارورزی کسی شاغل نمی شود

معاون سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور با اشاره به ضرورت طرح کاروزی در کشور گفت: در طزح کاروزری کسی شاغل نمی شود بلکه کارآموران مهارت های لازم را برای ورود به بازار کار آموزش می بینند و می تواند توانمندتر وارد چرخه اشتغال کشور شوند.

سید علی موسوی در ارزیابی طرح کارورزی وزارت کار اظهار کرد: ۷۰ درصد کسانی که دوره‌های کارورزی را گذرانده‌اند در سریع‌ترین زمان جذب بازار کار شده‌اند، لذا طرح کارورزی آمادگی لازم برای ورود به بازار کار را در فارغ التحصیلان و جویندگان کار ایجاد می‌کند.

وی با اشاره به استقبال کم دانش‌آموختگان از این طرح گفت: معتقدم اگر استقبال کمی نشان داده شده به این دلیل است که فارغ‌التحصیلان اطلاعات کاملی نسبت به این طرح نداشته‌اند چون این الگو و مدل موفق بوده و هم اکنون در بسیاری از کشورها در حال اجرا است.

موسوی ادامه داد: امروز آنچه که فارغ التحصیلان در دانشگاه‌ها می‌آموزند با آنچه که در مراکز فنی وحرفه‌ای به صورت مهارتی فرا می‌گیرند، متفاوت است. در طرح کارورزی کسری مهارتی که دانشجو دارد جبران و فرد برای ورود به بازار کار آماده می‌شود.

معاون آموزش سازمان فنی و حرفه‌ای کشور درباره برخی انتقادات نسبت به دستمزد کم کارورزان گفت: کارورزی طرحی نیست که فرد با استفاده از آن شاغل شود بلکه در این طرح، فرد توانمند می‌شود که مهارتهای شغلی مورد نیاز بازار کار را به خوبی فرا بگیرد. اگر این مهارت را آموخت و با واحد پذیرنده تعامل کرد، جذب و به کار گرفته می‌شود در غیر این صورت فرد می‌تواند بر اساس مهارتهایی که در دوره‌ کارورزی فرا گرفته در بازار کار برای خودش کسب و کاری ایجاد کند.

به گفته وی یکی از اهداف طرح کارورزی این است که فارغ التحصیلان مهارتهای مورد نیاز بازار کار و مهارتهای شغلی مورد نیاز صاحبان مشاغل را کسب کنند و در صورتی که توانستند با کارفرما ارتباط برقرار کنند و عملکرد خوبی از خود نشان بدهند در محیط کارورزی مشغول کار شوند.

طول دوره کارورزی با توجه به شرایط و بر حسب رشته تحصیلی توسط دستگاههای اجرایی حداکثر بمدت ۱۱ ماه زیر نظر وزارتخانه های مجری در واحدهای پذیرنده اجرا می گردد.

دولت از اواخر سال گذشته طرح‌های مختلفی برای ایجاد شغل در بازار کار مطرح کرده است که یک مورد همین طرح کارورزی و دیگری مربوط به اشتغال در دنیای مجازی است و بر همین اساس قرار است ۲۰۰هزار نفر در طرح‌های یادشده مشغول به کار شوند.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی

معاون فنی و عمرانی شهردار کرج گفت: تا ماه آینده مناقصه پیمانکار مشخص و مسئله طرح روشنایی پل حصارک رفع می‌شود. به نقل از خبرگزاری مهر علی اصغر همتی در خصوص خاموشی پل چند سطحی شهدای حصارک اظهار کرد: وقتی معابر،...
سرپرست باشگاه پرسپولیس گفت: امیدوارم در لیگ قهرمانان آسیا قهرمان شویم و حالا حالاها خبر خوب داشته باشیم. به نقل از خبرگزاری مهر، مجید صدری قبل از اعزام کاروان تیم فوتبال پرسپولیس به کشور عربستان برای تقابل با الهلال در لیگ...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها