سه شنبه, ۰۵ مهر ۱۴۰۱
»   اقتصادی  »   دستگاه آشکارساز با قابلیت شناسایی مواد ممنوعه در مرسولات پستی ساخته شد
25 اردیبهشت 1396 , ساعت 10:12

دستگاه آشکارساز با قابلیت شناسایی مواد ممنوعه در مرسولات پستی ساخته شد

دستگاه آشکارساز با قابلیت شناسایی مواد ممنوعه مستتر در مرسولات پستی که در پژوهشکده مواد و انرژی اصفهان طراحی و ساخته شده است، رونمایی شد.

به نقل از ایسنا،‌ در مراسمی که امروز یکشنبه ۲۴ اردیبهشت، با حضور حسین  مهری، معاون وزیر ارتباطات و مدیرعامل شرکت ملی پست ایران و مظاهر ضیایی، رئیس پژوهشکده مواد و انرژی برگزار شد؛ دستگاه آشکارساز با قابلیت شناسایی مواد ممنوعه مستتر در مرسولات پستی، رونمایی شد.

دستگاه آشکارساز با قابلیت شناسایی مواد ممنوعه مستتر در مرسولات پستی،  بر اساس اعلام نیاز شرکت ملی پست ایران با همکاری اداره پست استان‌های تهران و اصفهان و حمایت پژوهشگاه فضایی ایران، در پژوهشکده مواد و انرژی در اصفهان طراحی و ساخته شده است.

کشف مواد ممنوعه در مرسولات پستی، کاری بســیار پیچیده و پرهزینه است و به عوامل متعدد نظیر تنوع گســترده ترکیبات مواد و روش‌های پنهان کردن و جاسازی آن‌ها بستگی دارد. دستگاه‌ ایستگاهی شناسایی مواد ممنوعه پستی، با هزینه‌ نگهداری کم، می‌تواند نقش ویژه‌ای در بازرسی بسته‌های پستی و کشف و شناسایی مواد ایفا کند.

از جمله قابلیت‌های این دستگاه، امکان حمل و نصب آسان، آنالیز میدانی مواد ممنوعه، اعلام هشدار صوتی و تصویری با قابلیت تزریق مواد جامد و مایع است. وزن دستگاه آشکارساز با قابلیت شناسایی مواد ممنوعه مستتر در مرسولات پستی حدود ۹.۵ کیلوگرم است و نمونه‌برداری به‌سادگی و بدون نیاز به تجهیزات خاص صورت می‌پذیرد.  این دستگاه مجهز به یک نرم‌افزار کاربردی با قابلیت اضافه کردن مواد جدید به کتابخانه آن است.

دانش فنی طراحی و ساخت دستگاه آشکارساز مواد ممنوعه پستی به‌طور کامل بومی بوده و ساخت آن با استفاده از توانمندی متخصصان و کارشناسان جوان به‌طور کامل در داخل کشور صورت گرفته است.

قرار است دستگاه آشکارساز با قابلیت شناسایی مواد ممنوعه مستتر در مرسولات پستی ساخته شده در پژوهشکده مواد و انرژی پژوهشگاه فضایی ایران در واحدهای قبول سفارشات ادارات پستی در تهران و دیگر استان‌ها برای جلوگیری از حمل مواد ممنوع استفاده شود.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی

نشست عمومی شورای اسلامی شهر کرمان در چهارم مهرماه ماه ۱۴۰۱ محل بحث و گفت‌وگو پیرامون موضوع رسیدگی به جبران خسارت‌های اموال عمومی، توجه به برگزاری تئاترها و رویدادهای فرهنگی و توجه بیش‌از پیش به هفته گردشگری بود. بررسی خسارات‌...
 عدم اشتغالزایی و تولید مناسب و عدم تحقق وعده‌های مالک کارخانه آزمایش مرودشت، این کارخانه را پس از سال‌ها آزمون و خطاهای بی‌پایان در مسیر مزایده چندباره قرار داده است؛ تا جایی که مشخص نیست این کارخانه چه زمانی به...

مطالب مرتبط با برچسب

نمایشگاه بین المللی تجهیزات هتل، رستوران، فست فود و کافی شاپ اصفهان 98 سومین دوره تاریخ شروع:چهارشنبه 98/05/23 (08/14/2019) تاریخ پایان:شنبه 98/05/26 (08/17/2019) زمان بازدید:16 الی 22 نوع نمایشگاه:بین المللی وب سایت:horecaexpo.ir تلفن:031-32241747 /...
ارائه مقاله برتر اتاق بازرگانی البرز در ششمین نشست تعامل صنعت و دانشگاه در اصفهان این مقاله مذکور توجه به نقش دانشگاه و مراکز علمی و تحقیقاتی در پیشبرد برنامه های اقتصادی به ویژه از نظر تامین نیروی انسانی مناسب بر...

پاسخ دهید

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 1401 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها