دوشنبه, ۰۴ مهر ۱۴۰۱
»   اجتماعی  »   دستگاه برش اتوماتیک تخم‌مرغ در شیراز ساخته شد
31 اردیبهشت 1396 , ساعت 12:42

دستگاه برش اتوماتیک تخم‌مرغ در شیراز ساخته شد

کارشناسان موسسه تحقیقات واکسن و سرم‌سازی رازی شعبه شیراز موفق به طراحی و ساخت دستگاه برش اتوماتیک تخم‌مرغ شدند.

به نقل از ایسنا، کارشناسان موسسه رازی شعبه شیراز موفق به طراحی و ساخت دستگاهی با قطعات ایرانی برای برش اتوماتیک تخم‌مرغ شدند که به صورت شانه‌های ۳۰ عددی هستند.

این دستگاه برای استفاده به عنوان محیط کشت طراحی شده و ظرفیت برش آن ۷ هزار عدد تخم مرغ در ساعت است.

این دستگاه توسط محمدامین شایانفر، کارشناس بخش تولید واکسن‌های ویروسی طیور موسسه رازی شعبه جنوب کشور (شیراز) طراحی و با همکاری دیگر کارشناسان بخش طیور این شعبه ساخته شده است که می‌تواند ضمن بهبود روند استحصال آنتی‌ژن، باعث افزایش سرعت روند تولید آن نیز شود.

بر اساس اعلام روابط عمومی موسسه رازی، تولید این دستگاه صرفه‌جویی ارزی قابل توجهی در مقایسه با نمونه خارجی آن ایجاد می‌کند، ضمن اینکه استفاده از آن افزایش بهره‌وری و سرعت عمل در روند خط تولید را به همراه خواهد داشت.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اجتماعی

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران از ساماندهی سازه های تبلیغاتی شهر تهران خبر داد. رضا صیادی  درباره افزایش غیر متعارف سازه‌های تبلیغاتی در تهران و ساماندهی آنها، گفت: خیلی نمی خواهم مسائل را به دوران های مدیریتی ارتباط بدهم، اما اتفاقی...
علی محمد چوپانی رییس اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی گرگان، گفت : در گذشته کشاورزان ما به دولت یارانه می دادند و اخیرا هرچه قیمت جهانی است در دلار نیمایی ضرب می شود و قیمت خرید تضمینی محصولات کشاورزی...

مطالب مرتبط با برچسب

پاسخ دهید

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 1401 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها