دوشنبه, ۰۸ آذر ۱۴۰۰
»   اجتماعی  »   دستگاه برش اتوماتیک تخم‌مرغ در شیراز ساخته شد
۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ , ساعت ۱۲:۴۲

دستگاه برش اتوماتیک تخم‌مرغ در شیراز ساخته شد

کارشناسان موسسه تحقیقات واکسن و سرم‌سازی رازی شعبه شیراز موفق به طراحی و ساخت دستگاه برش اتوماتیک تخم‌مرغ شدند.

به نقل از ایسنا، کارشناسان موسسه رازی شعبه شیراز موفق به طراحی و ساخت دستگاهی با قطعات ایرانی برای برش اتوماتیک تخم‌مرغ شدند که به صورت شانه‌های ۳۰ عددی هستند.

این دستگاه برای استفاده به عنوان محیط کشت طراحی شده و ظرفیت برش آن ۷ هزار عدد تخم مرغ در ساعت است.

این دستگاه توسط محمدامین شایانفر، کارشناس بخش تولید واکسن‌های ویروسی طیور موسسه رازی شعبه جنوب کشور (شیراز) طراحی و با همکاری دیگر کارشناسان بخش طیور این شعبه ساخته شده است که می‌تواند ضمن بهبود روند استحصال آنتی‌ژن، باعث افزایش سرعت روند تولید آن نیز شود.

بر اساس اعلام روابط عمومی موسسه رازی، تولید این دستگاه صرفه‌جویی ارزی قابل توجهی در مقایسه با نمونه خارجی آن ایجاد می‌کند، ضمن اینکه استفاده از آن افزایش بهره‌وری و سرعت عمل در روند خط تولید را به همراه خواهد داشت.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اجتماعی

مشاهدات میدانی قیمت انواع برنج به ویژه برنج خارجی با آزاد شدن واردات این محصول کمی ارزان شده و برنج های مانده در گمرک در حال ورود به کشور است و زمینه عرضه در بازار را تقویت کرده است. هر کیلوگرم...
بهمن دانایی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره اصلاح نرخ خرید تضمینی چغندر قند و افزایش قیمت چغندر بهاره به ١٧٠٠ تومان گفت: دیروز جلسه شورای قیمت‌گذاری و اتخاذ سیاستهای حمایتی محصولات اساسی کشاورزی تشکیل شد و با مساعدت شخص...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها