سه شنبه, ۳۰ شهریور ۱۴۰۰
»   بین الملل  »   دشمنان در صدد آسیب زدن به امنیت و ثبات ایران
۲۱ خرداد ۱۳۹۶ , ساعت ۱۳:۲۶

دشمنان در صدد آسیب زدن به امنیت و ثبات ایران

«فادی الشمری» بیان کرد که داعش ساخته نهادهای اطلاعاتی منطقه است و دشمنان در صدد آسیب زدن به امنیت و ثبات ایران هستند.

به نقل از مهر، صبح روز چهارشنبه تروریست های مسلح با حمله به ساختمان مجلس شورای اسلامی و همچنین حرم مطهر امام خمینی (ره) ۱۷ تن از هموطنان کشورمان را به شهادت رسانده و بیش از ۴۰ نفر دیگر را زخمی کردند.

گروه تروریستی داعش مسئولیت این حملات را برعهده گرفته است. روسای جمهور، وزرای خارجه، روسای پارلمان و نمایندگان مجلس کشورهای مختلف در پیام هایی جداگانه حمله تروریستی به حرم مطهر امام (ره) و مجلس شورای اسلامی ایران را محکوم کردند.

به نقل از مهر، «فادی الشمری» عضو ائتلاف ملی عراق در سخنانی درباره حوادث تروریستی روز چهارشنبه در تهران و نقشه های دشمنان انقلاب برای هدف قرار دادن مردم بی گناه کشورمان گفت: در ابتدا وقوع حوادث در مرقد امام خمینی (ره) و مجلس شورای اسلامی ایران که منجر به جان باختن و جراحت ده ها شهروند ایرانی شد، خدمت مردم و مسئولان ایران تسلیت می گویم.

وی افزود: ما این اقدام بزدلانه تروریست ها را محکوم می کنیم. گروه تروریستی داعش در یک لحظه به وجود نیامده است بلکه این گروه امتداد سازمان ها و نهادهای اطلاعاتی در سطح منطقه و جهان است. حامیان و ایجاد کنندگان این گروه تروریستی نیز معروف و شناخته شده هستند.

وی در ادامه گفت: برخی درصدد هستند تا با استفاده و بهره برداری از وضعیت درگیری و مشکلاتی که در منطقه ایجاد شده، تنش ها و چالش ها را تشدید کنند و مسائل به وجود آمده را بیش از پیش پیچیده کنند.

وی یادآور شد: این گروه ها می خواهند جمهوری اسلامی ایران را مورد هدف قرار دهند و با حمله به مرکز و عمق ایران یعنی تهران، به امنیت ایران آسیب بزنند. در عین حال مقابله نهادهای امنیتی ایران با اقدامات تروریست ها خوب بود و نهادهای اطلاعاتی و امنیتی در ایران نیز با مسأله به خوبی و با کمترین خسارت ممکن برخورد کردند. برخی خواهان خیر و منفعت برای ایران نیستند و قصد دارند ایران را مورد هجوم قرار دهند.

عضو ائتلاف ملی عراق بیان داشت: این گروه ها که در صدد آسیب زدن به ایران هستند، از چند طریق برای تحقق هدف خود اقدام و تلاش کردند. حادثه ای که در تهران رخ داد، می توانست به مراتب بدتر و با خسارات و تلفات بیشتری همراه باشد ولی اقدام سریع نیروهای امنیتی ایران موجب خنثی کردن این عملیات تروریستی شد و ایران توانستد آنچه باب میل دشمنان بود را از بین ببرد.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع بین الملل

به نقل از ایسنا، مسوولان موزه هنر متروپولیتن قصد دارند برای جبران خسارت‌های مالی ناشی از تعطیلی دوران همه‌گیری ویروس کرونا بیش از ۲۰۰ عکس از مجموعه‌های این موزه را در حراجی پیش رو کریستیز به فروش برسانند. خسارت مالی ناشی از...
دکتر حبیب‌الله مسعودی فرید  گفت:اورژانس اجتماعی از سوی سازمان بهزیستی به صورت مناقصه و پیمانکاری به بخش خصوصی واگذار می‌شود و برخی از کلینیک‌های خصوصی هر کسی نمی‌تواند این امتیاز را بگیرد زیرا یکی از طرح‌های به اصطلاح «تپل» بهزیستی...

مطالب مرتبط با برچسب