چهارشنبه, ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
»   بین الملل  »   دعوت قرقیزستان از ایران برای سرمایه گذاری درحوزه دامپروری
۱۴ بهمن ۱۳۹۷ , ساعت ۸:۴۷

دعوت قرقیزستان از ایران برای سرمایه گذاری درحوزه دامپروری

آواز بیک عبدالرزاق اف، سفیر قرقیزستان در ایران در نشست هم اندیشی با اعضای هیات نمایندگان اتاق بازرگانی خراسان شمالی با ابراز خرسندی از حضور در استان زیبا خراسان شمالی، گفت: خراسان شمالی را مانند استان های جنوبی کشور قرقیزستان می بینم.

سفیر قرقیزستان درایران به مساحت کشور قرقیزستان ۱۹۸ هزار و ۵۰۰ کیلومتر مربع اشاره کرد و گفت: این کشور از منابع آبی خیلی خوبی برخوردار است و از سرمایه گذاری در حوزه پرورش آبزیان، اصلاح نژاد دام، ایجاد کارخانجات خوراک دام، کشتارگاه صنعتی با تونل انجماد و واحدهای فرآوری تولیدات کشاورزی استقبال می کند.

آواز بیک عبدالرزاق اف، از قوانین سرمایه گذاری خارجی در قرقیزستان شبیه کشور مالزی یاد کرد وگفت: اگر رقمی حدود ۱۵۰ هزار دلار سرمایه گذاری توسط سرمایه گذار بخش خصوصی انجام شود می تواند بعد از گذشت پنج سال ویزای سرمایه گذاری دریافت و بعد از پنج سال اقامت دائمی را دریافت کند.

وی درخصوص واگن های حمل بار نیز گفت: اتحادیه ای با نام اتحادیه راه آهن های CIS وجود دارد که واگن ها تحت قوانین توافق نامه با اتحادیه راه آهن های کشورهای CIS مبادله می کند.

وی افزود: همچنین زمانی که قرقیزستان دچار کمبود واگن می شود نیاز خود را از طریق بخش خصوصی فراهم می کند.

 

سفیر قرقیزستان درایران بر وجود و مهیا بودن ثبات لازم کشور قرقیزستان برای سرمایه گذاری تاکید کرد وافزود: درحال حاضر مبادلات بانکی میان ایران و قرقیزستان برقرار نشده دراین زمینه تجار و سرمایه گذاران می توانند از طریق تجارت بانکی مسکو اقدام کنند.

مطالب مرتبط با موضوع بین الملل

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، وزیر کشور جمهوری چک شنبه گفت، ۱۸ دیپلمات روس به ظن ارتباط با سرویس‌های ویژه روسیه از این کشور اخراج خواهند شد. نخست‌وزیر جمهوری چک هم گفته است که علت این اقدام ظن دست داشتن افسران...
به نقل از ایرنا، رئیس جمهور لبنان طی سخنانی با اشاره به ضرورت استفاده از کارشناسان علوم دریایی در پرونده ترسیم مرزهایی دریایی میان لبنان و سرزمین های اشغالی، تأکید کرده که هر بحثی در مسئله مرزهای دریایی اعم از...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها