سه شنبه, ۳۰ شهریور ۱۴۰۰
»   اجتماعی, فرهنگی  »   دفتر شرکت “وردپرس” تعطیل خواهد شد
۲۸ خرداد ۱۳۹۶ , ساعت ۹:۳۷

دفتر شرکت “وردپرس” تعطیل خواهد شد

به نقل از پایگاه یونیورسیتی هرالد، شرکت “اتوماتیک” که شرکت مادر “ورد پرس”(WordPress) است، به دلیل اینکه کارمندانش در ساختمان مرکزی این شرکت در سان فرانسیسکو حضور پیدا نمی‌کنند تصمیم به تعطیلی این ساختمان دارد.

شرکت “اتوماتیک” یک شرکت فعال در زمینه خدمات توسعه وب است که در اوت ۲۰۰۵ تأسیس شد. این شرکت تولیدکننده وبسایت “ورد پرس” و از مشارکت‌کنندگان اصلی در توسعه سیستم مدیریت محتوای “ورد پرس” است.

کارمندان این شرکت از حضور در محل کار امتناع می‌کنند و ترجیح می‌دهند تا از راه دور مانند خانه یا هر جای دلخواه به انجام وظایف‌شان بپردازند.

جالب است بدانید “ورد پرس” از این امر استقبال می‌کند و کار از راه دور از سیاست‌های این شرکت است و به هر کارمندی که در محل کار حضور پیدا نکند و در خانه کارش را انجام دهد ۲۵۰ دلار اضافه حقوق می‌پردازد.

این در حالی است که دفتر “ورد پرس” از طراحی بسیار زیبایی برخوردار است و کارمندان آن یک فضای کار رویایی را تجربه می‌کنند، اما با تمام این تفاسیر تنها تعدادی انگشت شمار همچنان در دفتر شرکت حضور می‌یابند و باقی کارکنان کار از راه دور را برگزیده‌اند.

“مت مولن‌وگ” (Matt Mullenweg) مدیرعامل شرکت “اتوماتیک” می‌گوید: در حال حاضر تنها ۵ نفر از کارکنان در دفتر شرکت حاضر می‌شوند و از فضای کاری با وسعت تقریبی ۱۵۰۰ متر استفاده می‌کنند و این یعنی کمتر از یک درصد از کل کارکنان(۵۵۰ نفر) در شرکت حضور دارند.

بنابراین “ورد پرس” دفتر خود را به دلایل منفی نمی‌بندد. در واقع بستن دفتر می‌تواند اندوخته مالی شرکت را به طور چشمگیری افزایش دهد.

در حالی که “اتوماتیک” سعی می‌کند فرهنگ دورکاری را رواج دهد(که تا حدود زیادی موفق هم بوده است) برخی دیگر از شرکت‌ها نظیر “یاهو” و “آی‌بی‌ام” مشتاق به پیاده‌سازی این سیاست نیستند.

باور این شرکت‌ها این است که کار کردن کارمندان در کنار یکدیگر موجب افزایش بازدهی و خلاقیت آنان می‌شود و علاوه بر آن، ارتباط رو در رو باعث افزایش همکاری و جلوگیری از بروز سو تفاهمات خواهد شد.

با در نظر گرفتن همه این نظرات، موسسه “گالوپ” (Gallup) اخیرا طی گزارشی اعلام کرد کارمندانی که دورکاری می‌کنند در مقایسه با کارمندانی که در دفتر کار حضور پیدا می‌کنند معمولا زمان بیشتری را به کارشان اختصاص می‌دهند.

موسسه “گالوپ” یک شرکت مشاوره مدیریتی است که از معتبرترین موسسات نظرسنجی در جهان است.

البته شرکت‌هایی نظیر “ورد پرس” که به بهینه بودن دورکاری معتقدند شرایطی را نیز برای پویایی کار وضع کرده‌اند.

به عنوان مثال شرکت نرم‌افزاری “الاستیک” (Elastic) بیش از ۵۰۰ کارمند دارد که جداگانه در ۳۵ کشور در سراسر دنیا برای این شرکت کار می‌کنند و هیچ سرپرستی در هیچ‌کدام از کشورها برای آنان گمارده نشده است. اما به منظور گسترش حس همکاری و رفاقت میان کارکنان و زنده نگه داشتن فرهنگ جاری در “الاستیک”، این شرکت با تهیه بلیط هواپیما سالی یک بار همه کارکنان خود را در یک نقطه جمع می‌کند تا بتوانند با یکدیگر ملاقات کنند.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اجتماعی  , فرهنگی

پیروز کرمی گفت:سرانه دانش آموزی در مدارس  کهگیلویه و بویراحمد ۸.۲ درصد بوده که نسبت به متوسط کشور که تقریبا ۵.۲ می باشد سرانه آموزشی نسبتا خوبی را در استان داریم.  در سال گذشته ۱۷۴ کلاس درس توسط سازمان نوسازی مدارس کهگیلویه...
دکتر پیمان صابریان گفت:پیشرفت های خوب و قابل توجهی را به نظر امکانات نرم افزاری و سخت افزاری داشتیم و دکتر کولیوند زحمات زیادی داشتند.  هدفمان این است که بتوانیم خدمات و امکانات با کیفیتی به مردم ارائه کنیم.  با تامین بودجه،...

مطالب مرتبط با برچسب

پرتاب ماهواره نور آغاز استفاده نظامی ایران از فضاست که مهم‌ترین خاصیت آن رسیدن به سطحی کاملا جدید و بی سابقه از اشراف اطلاعاتی بر فضاهای اختصاصی و مشترک جهانی است. ایران در ادامه این مسیر می‌تواند شکل گیری یک تهدید...
به نقل از خبرنگاران جوان ; بیماری همه‌ گیر کووید۱۹ نابرابری اقتصادی را در ایالات متحده تشدید کرده است. در حالی که مالیات میلیاردر‌ها و ثروتمندان آمریکایی همزمان با شیوع ویروس کرونا افزایش یافته است، اما ‌این قشر از جامعه...