پنجشنبه, ۰۹ تیر ۱۴۰۱
»   اجتماعی, اقتصادی, اقتصادی, امور زیربنایی, تئاتر, سیاسی, سینما, فرهنگ و هنر, فرهنگی, مدیران برتر, موسیقی  »   دنیای امروز به آدم های موفق، نیاز ضروری دارد
5 آذر 1397 , ساعت 13:33

نویسنده کتاب «قطب نمای موفقیت»:

دنیای امروز به آدم های موفق، نیاز ضروری دارد

آیین رونمایی و جشن امضای کتاب «قطب نمای موفقیت» اثرِ الکساندر جورجینیا اینکلمان، عصر دوشنبه ۲۸ آبان‌ماه  در مجموعه فرهنگی ـ هنری شهر کتاب فرشته برگزار شد.

 مراسم رونمایی و جشن امضای «قطب نمای موفقیت» نوشته الکساندر جورجینیا اینکلمان؛ رئیس کارگروه ایران در حزب CDO آلمان، با حضور مترجم کتاب(سید حمیدرضا عظیمی) و برخی از اهالی فرهنگ و هنر کشورمان  در این مجموعه فرهنگی ـ هنری برگزار شد.

الکساندر جورجینیا اینکلمان که از مادری ایرانی و پدری آلمانی متولد شده است، به جهت داشتن ریشه های ایرانی، در این سال ها تلاش بسیاری در راستای فرهنگ ایران و آلمان داشته و توانسته گام های موثری جهت هدایت افراد به سمت و سوی موفقیت، بردارد.

در ابتدای این مراسم، مولف کتاب «قطب نمای موفقیت» سخنان خود را این گونه آغاز کرد: «امروز، می خواهم رازی را با شما در میان بگذارم؛ در خانواده ما، شعار این که غریبه ها، همان دوستانی هستند که ما هنوز آنها را نمی شناسیم. همین لحظه اگر هر کدام از ما تنها به کنار دست خود نگاه کنیم و به ناشناس های کنارمان سلام کنیم، قطعا اتمسفر اینجا دوستانه تر و قشنگ تر خواهد شد. اما مهم، اینجاست که چه کسی این اتمسفرِ زیبا را ایجاد کرده است؟

الکساندر جورجینیا اینکلمان، افزود: این، خودمان هستیم که توانسته ایم با نوع برخورد و رفتارمان، چنین فضایی را برای خود، ایجاد کنیم. به اعتقاد من، بزرگترین گناه در زندگی این است که آینده خود را ببخشیم. موفقیت، چیزی است که انسان، همواره به آن نیاز دارد. هیچ گاه دنیا مانندِ امروز نیاز به آدم های موفق نداشته است که امروز دارد. با تمام پیشرفت هایی که بشر در موارد مختلف علمی داشته، مشکلات بشرِ امروز همان هایی هستند که در گذشته نیز با آن ها دست به گریبان بودند.

این نویسنده، افزود: ما در زندگی به هدف نیاز داریم، اما اهدافی روشن. اگر شما، امروز از من بپرسید که هدفم از آمدن به ایران چه بوده، پاسخ می دهم که من به ایران آمده ام چون مردمِ ایران، برایم مهم هستند. می دانید چرا شما مهم هستید؟ چون تنها شمایید که می توانید تاثیر مثبتی روی خود و اطرافتان داشته باشید. در اینجا این نکته اهمیت دارد که چشمان شما تا چه حد می تواند خوب ببیند.

در بخش دیگری از این مراسم، سید محمد بهشتی( مدیر اسبق سازمان میراث فرهنگی ) با اشاره به توانمندی ها و منابع ایران در عرصه های گوناگون فرهنگی ـ هنری گفت: «من در زمینه اقتصاد مطالعه زیادی ندارم اما به نظرم می رسد که اقتصاد به این معناست که منابع محدود را صرف دستیابی به نتایج مطلوب کنیم. بر این مبنا، تمام موجوداتی که در طبیعت، زیست می کنند، رفتارشان اقتصادی است و در این میان، تنها موجودی که می تواند اقتصادی عمل نکند، انسان است.»

بهشتی، در ادامه سخنان خود، یکی از صورت های موفقیت را حل معادلات پیچیده بیان دانست و افزود: «نگاهی به تمدنِ ایران، نشان می دهد که ایرانیان همواره توانسته با حل معادلات پیچیده، زیستی مناسب را برای خود فراهم آورند و تمدن خود را پایه ریزی کنند. به اعتقاد من، یکی از صورت های موفقیت، حل معادلات پیچیده و اکتفا نکردنِ به حداقل هاست. در ایران سازه ای وجود دارد که بسیار استثنایی است و می تواند نمادی از موفقیت باشد؛ پدیده ای به اسم یخچال. ساختمانی که در شهرهای حاشیه کویر ایران از جمله تهران وجود داشت که در فصل زمستان در آن مناطق یخ تولید می کردند و برای استفاده در فصل تابستان در مخزنی نگه می داشتند. تا پیش از اختراع یخچال های الکتریکی امروز، در هیچ کجای جهان در فصل گرما، یخ وجود نداشت تا نوشیدنی های خود را خنک بنوشند مگر در ایران. در واقع، ایرانی ها صرفا برای یک لذت، چنین سازه ای را ایجاد کرده بودند و این، خود نشان از تلاش آنها برای رسیدنِ به موفقیت با کمال مطلوب دارد. البته این روزها کمی حالِ ما ایرانی ها خوب نیست، اما اگر فقط کمی حال ما بهتر شود، قاعدتا چنین خلاقیت های هدفمندی را در تمامی عرصه ها شاهد خواهیم بود. هنوز که هنوز است در عرصه هایی که موکول به خلاقیت است مثل عرصه های هنری، ایرانی ها همواره موفق عمل کرده اند. امیدوارم با اتفاقاتی نظیر همین کتاب، حالِ ما ایرانی هر روز بهتر باشد.»

یادآور می شود که بیژن امکانیان( بازیگر سینما) ، سعید صادقی( عکاس جنگ)، اشمیتز (رایزن فرهنگی بلژیک)، خانم برایسنل برگر( رایزن اقتصادی اتریش) و جمعی از کارکنان رایزنی های فرهنگی و سفارتخانه های مقیم ایران، از دیگر چهره های حاضر در این مراسم بودند.

  
به گزارش فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اجتماعی  , اقتصادی  , اقتصادی  , امور زیربنایی  , تئاتر  , سیاسی  , سینما  , فرهنگ و هنر  , فرهنگی  , مدیران برتر  , موسیقی

محدودیت ذخایر انرژی‌های هیدروکربنی و کاهش احتمالی اقبال جهانی به آن، کشورهای حاشیه خلیج‌فارس را به فکر ایجاد تنوع در سبد انرژی انداخته است. همزمان با روند جهانی استقبال از انرژی‌های تجدیدپذیر این کشورها نیز برای قطع وابستگی به درآمدهای...
شرکت خدمات ارتباطی ایرانسل در نظر دارد تعدادی اقلام ضایعاتی خود را در شهرهای تهران، شیراز، اصفهان و تبریز، از طریق مزایدۀ عمومی به فروش برساند. شرکت ایرانسل از متقاضیان دعوت می‌شود از تاریخ ۷ تا ۱۳ تیر ۱۴۰۱، با...

مطالب مرتبط با برچسب

پاسخ دهید

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 1401 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها