پنجشنبه, ۲۹ مهر ۱۴۰۰
»   اجتماعی  »   دولت باید تهدید را از روی چرخه توزیع و تامین دارو بردارد
۵ مرداد ۱۳۹۶ , ساعت ۱۰:۵۷

مدیرعامل کانون هموفیلی ایران:

دولت باید تهدید را از روی چرخه توزیع و تامین دارو بردارد

مدیرعامل کانون هموفیلی ایران گفت: دولت باید تهدید را از روی چرخه توزیع و تامین دارو بردارد و اجازه ندهد بدهی های شرکت های دارویی و سازمان های بیمه گر از دولت سبب به خطر افتادن جان بیماران شود.

احمد قویدل با اشاره به چالش‌ها و مشکلات بیماران هموفیلی اظهار کرد: علی‌رغم این‌که دولت تمام تلاشش را برای تامین داروهای بیماران خاص به کار برده و لزوم دسترسی بیماران به دارو از سوی دولت به رسمیت شناخته شده و در عین حال داروهای مورد نیاز نیز در کشور وجود دارد، ولی به دلیل عدم چرخش درست پول در حوزه بیمه‌ها و شرکت‌های پخش دارو، وضعیت دسترسی به دارو برای این بیماران مشکل شده است.

قویدل افزود: این در حالی است که شرکت‌های پخش دارویی و سازمان‌های بیمه‌گر در پایان سال بدهی‌ها و یارانه‌هایشان در حوزه دارو را دریافت می‌کنند و در این بازه زمانی تنها بیمار متضرر می‌شود به عنوان مثال در یکی از موارد، یک شرکت دارویی در تهران به مدت ۱۵ روز داروهای این بیماران را به جای بدهی گرو گرفت؛ در حالی که در چنین وضعیتی ممکن است بیمار به دلیل نبود دارو جانش را از دست بدهد.

وی بیان کرد: زنجیره پرداخت پول در رابطه با حوزه دارویی بیماران صعب‌العلاج باید به گونه‌ای باشد که سازمان‌های بیمه‌گر نتوانند این پول را بابت بدهی‌های خود برداشت کنند و بدهی‌ دولت به شرکت‌های پخش دارو و سازمان‌های بیمه‌گر نباید چرخه توزیع و دسترسی به دارو را تهدید کند.

مدیرعامل کانون هموفیلی ایران گفت: دولت باید تهدید را از روی چرخه توزیع و تامین دارو بردارد و نظام سلامت را از بند بدهی ها به شرکت های دارویی برهاند تا در این بین جان بیماران مرد بازیچه قرار نگیرد.

وی افزود: ما در کشور سازمان بیمه ای حرفه ای نداریم و عمدتا سازمان های بیمه گر زیر نظر دولت اداره می شوند و نباید دولت به آنها اجازه به چالش کشیدن دولت را بدهند و از قدرتی که از دولت می گیرند سوءاستفاده کنند.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اجتماعی

معاون فنی و عمرانی شهردار کرج گفت: تا ماه آینده مناقصه پیمانکار مشخص و مسئله طرح روشنایی پل حصارک رفع می‌شود. به نقل از خبرگزاری مهر علی اصغر همتی در خصوص خاموشی پل چند سطحی شهدای حصارک اظهار کرد: وقتی معابر،...
سرپرست باشگاه پرسپولیس گفت: امیدوارم در لیگ قهرمانان آسیا قهرمان شویم و حالا حالاها خبر خوب داشته باشیم. به نقل از خبرگزاری مهر، مجید صدری قبل از اعزام کاروان تیم فوتبال پرسپولیس به کشور عربستان برای تقابل با الهلال در لیگ...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها