یکشنبه, ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰
»   اقتصادی  »   دولت یازدهم ۵۶۰۰ پروژه در مازندران اجرا کرد
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ , ساعت ۹:۴۹

استاندار مازندارن:

دولت یازدهم ۵۶۰۰ پروژه در مازندران اجرا کرد

استاندار مازندارن گفت: پنج هزار و ۶۰۰ طرح و پروژه به ارزش هفت هزار میلیارد تومان در مدت فعالیت دولت یازدهم در استان اجرا شده است.

به نقل از مهر، ربیع فلاح جلودار با اشاره به اجرای پنج هزار و ۶۰۰ پروژه در استان، افزایش ۱۰ درصدی تولیدات کشاورزی و کسب رتبه اول کشور در ۱۴ محصول کشاورزی و افتتاح بزرگ‌ترین مرکز پرورش ماهیان خاویاری جهان با ظرفیت ۲۰۰۰ تن گوشت ماهی و ۳۰ تن خاویار از جمله طرح ها برشمرد.

وی به کنترل واردات برنج برای حمایت از شالی‌کاران مازندرانی اشاره کرد و گفت: ۳۰ میلیارد تومان کمک بلاعوض و ۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلان ارزان‌قیمت و ۲۴ میلیارد تومان در قالب بیمه به باغداران عزیز خسارت‌دیده از سرمای زودرس و اختصاص ۲۰ میلیارد تومان برای خرید توافقی کیوی برای اولین بار پرداخت شده است.

وی ادامه داد: بیش از شش هزار  هکتار اراضی شالیزاری مازندران تجهیز و نوسازی شد که در دولت گذشته به صفر رسیده بود و سد گلورد که به‌زودی آبگیری خواهد شد و ۲۶ هزار هکتار از اراضی زیر سد از آب این سد بهره‌مند می‌شوند.

فلاح جلودار آسفالت بیش از ۱۴۰۰ کیلومتر راه روستایی، بهسازی و چهار بانده کردن جاده فیروزکوه به قائم‌شهر و اختصاص ۱۰۰ میلیارد تومان برای کنارگذرهای ۶ شهر غرب مازندران، تکمیل کمربندی‌های ساری و بابل پس از سال‌ها انتظار، افزایش ۸ برابری زیرساخت‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات مازندران با هزار میلیارد تومان و  کسب رتبه اول بسته رونق تولید در کشور با پرداخت تسهیلات به ۱۱۰۰ واحد تولیدی به مبلغ ۴۸۱ میلیارد تومان را از دیگر اقدامات برشمرد.

استاندار مازندران گفت: صدور پروانه بهره‌برداری برای ۸۱۶ واحد صنعتی، گازرسانی به بیش از ۵۰۰ روستای مازندران و بهره‌مندی ۳۰۰ هزار مشترک جدید از نعمت گاز و توسعه زیرساخت‌های گاز با اعتباری بالغ‌ بر ۱۵۰۰ میلیارد تومان و تسریع در عملیات انتقال گاز دامغان به نکا، توسعه زیرساخت‌های بهداشت و درمان استان و اجرای طرح تحول سلامت با ساخت ۲۳۰ خانه بهداشت روستایی و ۱۲۷ مرکز خدمات جامع سلامت و افزایش بیش از هزار و ۲۰۰ تخت بیمارستانی بااعتباری بالغ‌بر ۱۲۰۰ میلیارد تومان، افزایش ۲۰ درصدی اقبال گردشگران داخلی، رشد ۱۴ درصدی گردشگران خارجی و افزایش ۹۲ درصدی تأسیسات گردشگری در دولت تدبیر و امید و ایجاد ۱۵۰ هزار شغل جدید و کاهش نرخ بیکاری مازندران در کشور بر اساس اعلام مرکز آمار ایران از دیگر اقدامات است.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی

به نقل از ایلنا،کارگران شرکت‌های هلدینگ داروگر با رسال نامه‌ای به رئیس قوه قضاییه از وی برای حل مشکلات خود کمک خواستند. حق بیمه‌های پرسنل به سازمان تأمین‌اجتماعی پرداخت نشد و عدم پرداخت مالیات به دولت، شرایطی را بوجود آورد...
احسان الله اسدبیگی گفت،وظیفه ذاتی دولت کمک به تولیدکننده است اما چه کمکی دریافت کرده‌ایم؟ دولت چه کار غیرقانونی برای ما انجام داده‌‌ است؟ کسانی که این ادعا را دارند سند بیاورند. متاسفانه یک چیزهایی در جامعه‌ی ما اتفاق افتاده...

مطالب مرتبط با برچسب

احمد حسین زادگان که در رأس یک هیات اقتصادی برای افتتاح سرای تجاری مازندران در ولگاگراد روسیه به سر می‌برد، در دیدار با “آندری بوچاروف” استاندار ولگاگراد با اشاره به شرایط بین المللی برابری که ایران و روسیه با آن...
 علی ملازاده، جانشین قائم مقام وزیر کشور گفت: در زمینه ترویج عفاف و حجاب دستورالعمل 10 گانه عفاف و حجاب به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ شد .  جانشین قائم مقام وزیر کشوردر ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی در...
خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها