جمعه, ۲۶ شهریور ۱۴۰۰
»   اجتماعی  »   دومین شکست تیم ملی والیبال ایران در لیگ جهانی
۱۳ خرداد ۱۳۹۶ , ساعت ۲۲:۱۵

دومین شکست تیم ملی والیبال ایران در لیگ جهانی

تیم ملی والیبال ایران در لیگ جهانی مغلوب برزیل شد.

به نقل از ایسنا، تیم ملی والیبال ایران در دومین بازی خود در لیگ جهانی ۲۰۱۷ به مصاف برزیل قهرمان المپیک ۲۰۱۶ ریو رفت و با نتیجه سه بر یک شکست خورد.
این بازی جدال تیم‌های بازنده روز نخست رقابت‌ها هم بود. برزیل مقابل لهستان و ایران هم برابر ایتالیا شکست خورده بود.

پیش از این مصاف، ایران و برزیل در لیگ جهانی هفت بار برابر هم به میدان رفتند که سهم ایران ۳ و سهم برزیل ۴ پیروزی است.

سعید معروف، فرهاد سال‌افزون، رضا قرا، امیر غفور، فرهاد نظری‌افشار، فرهاد قائمی، مجتبی میرزاجانپور، میلاد عبادی‌پور، محمد جواد معنوی‌نژاد، سامان فائزی، عادل غلامی، مسعود غلامی، مهدی مرندی و مصطفی حیدری تیم ملی والیبال ایران را در لیگ جهانی همراهی می کنند.

برونو رزنده (کاپیتان)،اِدِر کاربونرا،تیاگو برندل،موریلو رادکی، تیلز هاس، اوتاویو رودریگز پینتو، رودریگو لیائو،موریسیو سوزا،داگلاس سوزا، لوکاس ساتکمپ، ایواندرو گوئرا، ریکاردو سوزا،موریسیو بورگِس آلمایدا سیلوا و رینان بویاتی هم با مربی گری دال زوتو تیم ملی برزیل قهرمان المپیک را در لیگ جهانی ۲۰۱۷ تشکیل می دهند.
این دیدار با قضاوت “شین موراناکا” از ژاپن برگزار شد.
ست اول ۲۵-۲۱ ایران
تیم ملی این دیدار را با ترکیب، سعید معروف، مسعود غلامی، عادل غلامی، امیر غفور، فرهاد قائمی، میلاد عبادی پور آغاز کرد.
گوئرا، رزنده، پینتو، سوزا،لوکارلی و بورگس بازی را برای برزیل آغاز کردند.
اولین امتیاز این بازی را امیرغفور با زدن توپ به دست مدافعان برزیل برای ایران به دست آورد.

رسیدن مناسب توپ به سعید معروف باعث شد او برنامه‌های مختلفی را برای حملات ایران تدارک ببیند و ایران ۶-۳ از حریف پیش بیفتد. دفاع مائوریسیو بازی را به تساوی۷-۷ کشاند.

اما در ادامه ایران موفق شد دو اختلاف امتیاز ایجاد کند و با نتیجه ۱۶-۱۴ به نفع ایران دو تیم به وقت استراحت فنی دوم بروند.

عملکرد خوب ایران روی دفاع روی تور باعث شد شاگردان کولاکوویج ۱۹-۱۵ پیش بیفتند و دال زوتو مجبور به گرفتن وقت استراحت برای برزیل شد.

کم شدن فاصله امتیازها و رقم خوردن نتیجه ۲۱-۱۸ باعث شد این بار کولاکوویچ وقت استراحت بگیرد.
توپ‌گیری‌های خوب بازیکنان ایران نسبت به بازی شب گذشته برابر ایتالیا باعث شد این ست با نتیجه ۲۵ بر ۲۱ به نفع ایران به پایان برسد. امیرغفور که امتیاز اول ست را گرفت بود امتیاز ۲۵ را برای ایران به دست آورد.

ست دوم ۲۵-۱۹ برزیل
تیم ملی ایران ست دوم را هم خوب آغاز کرد و با نتیجه ۴ بر یک پیش افتاد اما بعد از وقت استراحت تیم برزیل بازی ۷-۴ به نفع برزیل شد.
تک دفاع عادل غلامی برابر سوزا بازی اختلاف را کم کرد و در ادامه بازی ۱۲-۱۱ به نفع برزیل شد.
سرویس فرهاد قائمی در زمین برزیل با دریافتی همراه نشد و بازی ۱۳-۱۳ شد.
در ادامه برزیلی‌ها که نسبت به ست نخست عملکرد بهتری داشتند ۲۱-۱۷ از ایران پیش افتادند.
در اواخر ست دوم معنوی نژاد برای ایران به میدان آمد اما در نهایت این برزیل بود که ۲۵-۱۹ برنده این ست بود.

ست سوم ۲۵-۲۲ برزیل
در ست سوم هم برزیل برتری جزئی برابر ایران داشت و موفق شد ۸-۷ از ایران پیش بیفتد.
ضربه با دقت میلاد عبادی‌پور ایران را زودتر از برزیل به امتیاز ۱۰ رساند.

سرویس قائمی با برخورد به لبه تور در زمین برزیل جای گرفت و بازی ۱۷-۱۷ شد و در ادامه هم عادل غلامی، پینتو را تک دفاع کرد تا ایران یک امتیاز از حریف پیش بیفتد.

با وجود بازی خوب ایران در ست سوم هم این ست با برتری ۲۵-۲۲ برزیل همراه شد.

ست چهارم ۲۵-۲۲  برزیل

تیم ملی برزیل در ست چهارم هم بهتر از ایران بود و ۶ بر ۳ از ایران پیش افتاد. بعد از ست اول این دیدار به مرور دریافت بازیکنان ایران با افت مواجه شد و همین عاملی برای برتری برزیلی نسبت به ایران شد.

لوکارلی از میلاد عبادی پور امتیاز مستقیم سرویس گرفت و بازی ۱۱-۶ شد.
 
در ست چهارم این دیدار بازیکنان ایران به مانند بازی برابر ایتالیا در توپ گیری و دفاع روی تور عملکرد ضعیفی داشتند.

در حالی که برزیل ۲۰-۱۷ از ایران پیش بود بازی به تساوی ۲۰-۲۰ رسید و دال زوتو تقاضای وقت استراحت کرد.

با این حال این ست ها با برتری ۲۵ بر ۲۲  برزیل همراه شد تا در نهایت این بازی با نتیجه ۳ بر یک به نفع برزیل به پایان برسد و  این تیم اولین بردش در لیگ جهانی را به دست آورد.

فردیناندو دجورجی سرمربی لهستان به همراه همسرش این بازی را از نزدیک نگاه کرد.

امیر خوش خبر به عنوان سرپرست، ایگور کولاکوویچ (سرمربی) پیمان اکبری (مربی) دراگان کوبیلسکی و سعید رضایی (کمک مربیان)، دکتر سیامک افروزی (پزشک) دانیل میسیچ (مربی بدنساز)، نوید مشجری (آنالیزور)، علیرضا پیشیاره (ماساژور) نیز کادر فنی تیم ملی والیبال ایران را تشکیل می دهند.

تیم ملی والیبال ایران در آخرین بازی خود در هفته اول لیگ جهانی از ساعت ۱۹:۳۰ دقیقه یکشنبه ۱۴ خرداد به مصاف لهستان می رود.

لهستان پیش از بازی ایران و برزیل با نتیجه ۳ بر یک ایتالیا را شکست داد و صدرنشین گروه شد.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اجتماعی

آرمین سلسانی ، در حاشیه این نشست در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به موضوعی که برای یکی از معادن واقع در منطقه حفاظت شده پیش آمده و محل اختلاف محیط زیست و سازمان صنعت، معدن و...
به نقل از ایرنا،کلکسیون هنری هری مکلو میلیاردر آمریکایی و همسرش، لیندا، پاییز امسال در رویدادی که بسیاری هنردوستان انتظارش را می‌کشیدند، طی دو مرحله در ساتبیز نیویورک به مزایده گذاشته می‌شود. این کلکسیون شامل ۶۵ اثر هنری است که از جمله مهمترین آنها...

مطالب مرتبط با برچسب

تیم ملی والیبال ایران که دو دیدار نخست خود در هفته اول لیگ جهانی را به ایتالیا و برزیل واگذار کرده بود در سومین بازی دست به کار بزرگی زد و لهستان را شکست داد. به نقل از مهر، هفته نخست...
تیم ملی والیبال ایران درحالی به مصاف پرافتخارتریرن تیم لیگ جهانی می رود که طلایی‌پوشان برزیل شش سال است در حسرت تکرار دوباره قهرمانی این مسابقات هستند. به نقل از مهر، هفته نخست دور مقدماتی لیگ جهانی سال ۲۰۱۷ از روز...