پنجشنبه, ۲۶ فروردین ۱۴۰۰
»   اجتماعی  »   دومین کنفرانس مدیریت منابع انسانی مهرماه سال جاری
۸ خرداد ۱۳۹۶ , ساعت ۱۸:۴۸

دومین کنفرانس مدیریت منابع انسانی مهرماه سال جاری

دومین کنفرانس مدیریت منابع انسانی، ۲۵ و ۲۶ مهرماه امسال همراه با معرفی سرآمدان مدیریت منابع انسانی در دانشکده مدیریت دانشگاه تهران برگزار می‌شود.

به نقل از ایسنا، دکتر آرین قلی‌پور، دبیر علمی کنفرانس مدیریت منابع انسانی دانشگاه تهران، اظهار کرد: امروز در کشور مدیریت منابع انسانی یکی از دغدغه‌های اکثر همه مدیران ارشد سازمان‌ها شده است و برای مدیریت موثر منابع انسانی انوع روش‌ها به کار گرفته می‌شود تا بهره‌وری منابع انسانی ارتقا یابد.

وی افزود: کوچک‌سازی، بازآرایی و مهندسی ساختار سازمانی، مهندسی مجدد فرآیندها، مدیریت دانش، برنامه‌های مشارکت کارکنان، برنامه‌های ارتباط با مشتری، برنامه‌های تسهیم سود، آموزش، مدیریت عملکرد، فرآیند بازخور، طراحی شغل، گردش شغلی، کار تیمی، کار انعطاف پذیر، تسهیم شغل، تنوع آموزی، مانیتورینگ، حسابرسی منابع انسانی، طراحی سیستم‌های انگیزشی، تدوین شرح شغل و شرایط احراز، سیستم رشد و ارتقاء، برنامه‌های ایمنی، امنیت، بهداشت، محیط و ارگونومی همگی از تکنیک‌ها و روش‌هایی هستند که برای اثربخشی مدیریت منابع انسانی بکار می‌روند.

قلی‌پور ادامه داد: ولی یکی از نقاط ضعف سازمان‌ها در این زمینه، عدم بهره‌گیری از یک مدل یکپارچه و منسجم برای به کار بردن این تکنیک‌ها و سیستم‌هاست. مدل ۳۴۰۰۰ برای پاسخگویی به این مساله ایجاد شده است تا بتواند بطور یکپارچه و منسجم همه فرایندهای منابع انسانی را آسیب شناسی و اثر بخشی آنها را ارزیابی و سازمان‌ها را در جهت استقرار و ارتقای آنها یاری کند. بر اساس مدل ۳۴۰۰۰ می‌توان وضعیت موجود مدیریت منابع انسانی در شرکت را بررسی و پروژه‌ها و اقدامات بهبود و توسعه آنها را فراهم کرد، فرایندهای منابع انسانی را استاندارد کرد و یک فرهنگ تعالی و کمال را در سازمان ایجاد کرد.

وی خاطرنشان کرد: در این مدل علاوه بر فرآیندهای منابع انسانی که ۲۰ هزار امتیاز دارد، متغیرهای حوزه نتایج و نگرش‌های منابع انسانی هم وجود دارد که ۱۴ هزار امتیاز دارد و در ۵ سطح بلوغ وضعیت سازمان را ارزیابی کرده و تعالی می‌بخشد.

عضو هیات علمی دانشگاه تهران تصریح کرد: دانشکده مدیریت دانشگاه تهران در نظر دارد در دومین کنفرانس مدیریت منابع انسانی، سازمان‌های مطرح کشور را در پیاده‌سازی مدیریت منابع انسانی ارزیابی و معرفی کند.

قلی‌پور خاطرنشان کرد: جهت ارزیابی جایزه مدیریت منابع انسانی، دانشکده مدیریت اقدام به برگزاری تربیت ارزیاب کرده است و تمام متخصصان این حوزه در صورت دارابودن شرایط لازم و گذراندن دوره‌های تخصصی و قبولی در آزمون می‌توانند به عنوان ارزیاب جایزه فعالیت کنند.

وی یادآور شد: سازمان‌ها و شرکت‌های علاقه‌مند می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت www.Hrmconf.ir مراجعه کنند.

بر اساس این گزارش، بررسی چالش‌های منابع انسانی در بنگاه‌های کسب وکار، بررسی آخرین دستاوردهای علمی و اجرایی حوزه مدیریت منابع انسانی، تعامل و تبادل تجارب پژوهشگران و متخصصین حوزه منابع انسانی، توسعه تکنیک‌های مدیریت منابع انسانی در سازمان‌های کشور و ارتقا و توسعه و ترویج دانش منابع انسانی از جمله اهداف کنفرانس مدیریت منابع انسانی محسوب می‌شوند.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اجتماعی

به نقل از گاردین، اسپانیا حراج شدن یک تابلو نقاشی که احتمال دارد یکی از آثار «کاراواجو»،‌ نقاش مشهور رنسانس باشد را متوقف کرد. مطالعات دقیق‌تر بر روی این نقاشی که مسیح (ع) را درحالی که زخمی شده است به تصویر...
به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، مهرداد محقق زاده گفت: اجرای متناسب‌سازی مستمری یکی از اصلی ترین دغدغه و مطالبه بازنشستگان و مستمری‌بگیران بوده که همواره موکول به تأمین بار مالی آن توسط دولت شده است...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها