جمعه, ۲۱ مرداد ۱۴۰۱
»   اقتصادی  »   دو برابر شدن شرکت های دانش بنیان تا سال 1400
3 خرداد 1396 , ساعت 0:25

دو برابر شدن شرکت های دانش بنیان تا سال ۱۴۰۰

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: بنا داریم تا سال ۱۴۰۰ تعداد شرکت های دانش بنیان و کارآفرینان را دو برابر کنیم.

به نقل از مهر، دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در حاشیه افتتاح ششمین نمایشگاه بین المللی فناوری و نوآوری اینوتکس ۲۰۱۷ در جمع خبرنگاران اظهار داشت: نمایشگاه اینوتکس به صورت سالانه برگزار می شود و تفاوت آن با سالهای گذشته ورود استارتاپ ها و ایرانیان مقیم خارج کشور است.

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: حضور ایرانیان خارج از کشور مسیر جدیدی است که می تواند در ایجاد شرکت های دانش بنیان موثر واقع شود و به جای اینکه این افراد نخبه عضو هیات علمی شوند درصدد هستند تا یک شرکت ایجاد کنند یا در نهایت در یک شرکت دانش بنیان به فعالیت بپردازند.

وی با تاکید بر اینکه این موضوع می تواند اشتغالزا باشد اظهار داشت: بدین واسطه دانش جدیدی از خارج کشور به کشور وارد می شود و فضای کسب و کار جدیدی برای نخبگان ایرانی ایجاد خواهد شد.

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با تاکید بر اینکه بیش از ۴۰ اختراع تایید شده در نمایشگاه حضور دارد، گفت: کل اکوسیستم فناوری شامل استارتاپ ها و شتاب دهنده ها در نمایشگاه اینوتکس امسال حضور دارند. تنها بخشی که جای خالی آن در این نمایشگاه حس می شود، حضور سرمایه داران خطرپذیر است.

وی با اشاره به پیشرفت وضعیت کشور در حوزه فناوری و نوآوری گفت: در چهار سال گذشته فضای دانشگاهها بدین گونه نبود، ولی باید کارهای بیشتری در فضای دانشگاهها ایجاد شود.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور تاکید کرد: ما برنامه جدیدی با آموزش و پرورش آغاز کرده ایم تا بتوانیم بچه ها را از همان ابتدا نوآور، کارآفرین و با اعتماد به نفس بالا بار بیاوریم.

ستاری با اشاره به اقدامات معاونت علمی در دولت دوازدهم گفت: اصلاح محیط کسب و کار و به کارگیری استراتژی های توسعه کسب و کار از مهمترین اقدامات ما در این دولت به شمار می رود؛ اگر بتوانیم محیط کسب و کار را توسعه دهیم، گام مهمی برای جوانان کشور برداشته ایم.

وی با بیان اینکه برنامه داریم تا سال ۱۴۰۰ تعداد شرکت ها و کارآفرینان را دو برابر کنیم، اظهار داشت: ظرف چهار سال آینده بزرگترین شرکت ها از این استارتاپ ها ایجاد می شوند.

به گفته معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، همان طور که رئیس جمهور اعلام کرد گسترش استارتاپ ها می تواند موجب تقویت شرکت ها شود و فضای کسب و کار را متحول سازد.

ستاری تاکیدکرد: برای توسعه فضای کسب و کار عامل سوم و چهارم سرمایه گذاری است تا ایده های نوآورانه نیروی انسانی کشور به محصول تبدیل شوند.

وی افزود: آموزش حوزه های کارآفرینی در این چهار سال نیز توسعه پیدا می کند.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی

علی محمد چوپانی رییس اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی گرگان، گفت : در گذشته کشاورزان ما به دولت یارانه می دادند و اخیرا هرچه قیمت جهانی است در دلار نیمایی ضرب می شود و قیمت خرید تضمینی محصولات کشاورزی...
نشست بررسی ظرفیتهای مازندران و استرالیا جهت برقراری تعاملات تجاری بین دو طرف، با حضور سفیر استرالیا در تهران، رییس و نایب رییس اتاق بازرگانی مازندران و رییس نمایندگی امورخارجه در مازندران در سالن کنفرانس اتاق برگزار شد. رییس اتاق بازرگنی...

مطالب مرتبط با برچسب

دکتر ناصر شمس با اعلام این مطلب اظهار کرد: توجه به دانشگاه فنی و حرفه و قراردادن این دانشگاه در اولویت سیاست‌ها و برنامه‌ریزی‌های مسئولان مهم‌ترین انتظار ما از دولت آینده است چرا که در حال حاضر دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای نیازمند کمک...
علی ربیعی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی طی یادداشتی در کانال تلگرامی شخصی خود نوشت:هم اکنون عزم، انسجام و تدبیر ملی برای مبارزه و کاهش فقر در کشورنیز بوجود آمده است، عزم ما این است که با تدوین و...

پاسخ دهید

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 1401 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها