جمعه, ۱۵ مهر ۱۴۰۱
»   سیاسی  »   رأی اولی‌ها میدان‌ دار برگزاری انتخابات در اردبیل
26 اردیبهشت 1396 , ساعت 11:53

رأی اولی‌ها میدان‌ دار برگزاری انتخابات در اردبیل

مقایسه روند برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شوراها با آخرین انتخابات برگزار شده یعنی نمایندگی مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان گویای کاهش نرخ واجدین شرایط رأی در اردبیل است.

به نقل از مهر، ونوس بهنود: اردبیلی‌ها هنوز طعم مشارکت ۷۰ درصدی در دو انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان را در هفتم اسفندماه به یاد دارند. انتخاباتی که ساعت برگزاری آن بارها و بارها به دلیل مراجعه و حضور گسترده مردم در پای صندوق‌های رأی تمدید شد و در دو حوزه نیز انتخابات مجلس شورای اسلامی به دور دوم کشیده شد.

بررسی تمهیدات لازم برای برگزاری انتخابات نشان می‌دهد، نرخ واجدین شرایط در انتخابات پیش روی پنجمین دوره شوراهای شهر و روستا و همچنین دوره یازدهم ریاست جمهوری با کاهش همراه بوده و بااین‌وجود رأی اولی‌ها با رشد قابل‌توجه میدان‌دار برگزاری انتخابات خواهند بود.

افزایش تعداد شعب اخذ رأی در اردبیل

رئیس ستاد انتخابات استان اردبیل گفت: برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا هزار و ۵۹۵ شعبه اخذ رأی آماده‌سازی شده است.

ناصر نصیری تصریح کرد: از این تعداد هزار و ۷۹ شعبه روستایی و ۵۱۶ شعبه شهری است.

این تعداد صندوق رأی که می‌تواند زمینه مشارکت گسترده‌تر را فراهم سازد، در وضعیتی تدارک دیده شده که در اسفندماه سال گذشته برای انتخابات مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی هزار و ۲۳۶ صندوق رأی تعبیه شده بود.

رئیس هیئت نظارت بر انتخابات استان در انتخابات گذشته گفته بود: هزار و ۲۳۶ شعبه اخذ رأی دایر است.

داور نظر علیان  اضافه کرد: به‌طور میانگین برای هر شعبه رأی‌گیری چهار ناظر کار نظارت بر روند قانونی انتخابات را انجام می‌دهند.

رئیس هیئت نظارت انتخابات استان با بیان اینکه برای هر هفت شعبه یک سرناظر تعیین شده است، متذکر شد: نظارت بر کار عوامل اجرایی در داخل شعبات و رأی‌دهندگان از وظایف این گروه است.

بر اساس آخرین اعلام هیئت عالی نظارت بر انتخابات استان در انتخابات پنجمین دوره شوراهای شهر و روستا ۳۵۰ ناظر نظارت خواهند داشت.

 پیش‌بینی تکرار حماسه حضور

استاندار اردبیل بعد از برگزاری انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری مشارکت مردم اردبیل را ۷۰ درصد اعلام کرد.

با توجه به حساسیت دو انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا پیش‌بینی شده مشارکت مردم تکرار حماسه خلق شده در هفت اسفند ۹۴ و یا پیشتازی بر آن باشد.

تمامی اقشار مردمی، گروه‌های سیاسی، متولیان برگزاری انتخابات و اصحاب رسانه آماده رقم زدن و ثبت این حماسه در تاریخ استان اردبیل هستند.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع سیاسی

قیمت هر شانه تخم مرغ ۳۰ عددی در مغازه های سطح شهر تهران ۵۵ تا ۶۰ هزار تومان و در میادین میوه و تره بار ۴۳ هزار تومان است. بر اساس مشاهدات میدانی از برخی از خرده فروشی های سطح شهر...
سخنگوی گمرک گفت: در مهر ماه امسال 19 میلیون و554هزار تن کالا به ارزش 9 میلیارد و 886 میلیون دلار بین ایران و کشورهای جهان تبادل شد که با ثبت رکورد صادرات پنج میلیارد و 268میلیون دلاری در این ماه،...

مطالب مرتبط با برچسب

خدابخش اظهار کرد برای تکمیل راه‌آهن با قرارگاه خاتم‌الانبیا مذاکراتی شد و قرارگاه به شرط ۳۰ درصد ماده ۵۶ یعنی تضمین دولت و ۷۰ درصد اسناد خزانه حاضر به شرکت در مناقصه شد. به گفته استاندار اردبیل طی روزهای آینده مناقصه منتشر می‌شود...

پاسخ دهید

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 1401 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها