جمعه, ۰۱ مرداد ۱۴۰۰
»   اجتماعی  »   رئیس کمیته ملی المپیک از کاروان ورزش ایران تقدیر کرد
۱ خرداد ۱۳۹۶ , ساعت ۲۱:۰۴

رئیس کمیته ملی المپیک از کاروان ورزش ایران تقدیر کرد

رئیس کمیته ملی المپیک از عملکرد کاروان ورزش ایران در چهارمین دوره بازیهای کشورهای اسلامی ابراز رضایت کرد.

به نقل از مهر، کیومرث هاشمی  روز  دوشنبه پس از پایان بازی های کشورهای اسلامی در گفتگو با خبرنگاران از زحمات آنها در پوشش اخبار رویدادهای این بازیها تقدیر کرد و گفت: با برگزاری هر دوره این رقابت سطح کمی و کیفی بازی ها افزایش می یابد و به طور یقین در دوه بعدی به میزبانی ترکیه قویتر برگزار خواهد شد.

وی گفت: ایران در دوره سوم این بازیها که به میزبانی اندونزی برگزار شد ٣٠ مدال طلا کسب کرد اما در این دوره ۳۹ مدال طلا گرفتیم که پیشرفت خوبی محسوب می شود. البته نمی شود مقایسه کاملی در این مورد داشت چرا که در هر دوره رشته های جدیدی به بازیها اضافه می شوند. در دوره قبل ۴۴ کشور حضور داشتند و این دوره ۵٧ کشورها شرکت کردند. 

رئیس کمیته ملی المپیک در پاسخ به این پرسش که پیش بینی خودتان از حضور در این بازیها چه میزان مدال و جایگاهی بود گفت: پیش بینی ما کسب ۸۴ مدال بود که باید شامل ۳۶ مدال طلا، ۲۳ نقره و ۲۵ برنز می شد.

وی در مورد سطح کیفی و فنی مسابقات نیز گفت: سطح رکوردها در این بازی ها بالا بود اما دو ایراد وجود داشت. اینکه این بازی ها زیر نظر IOC نیست و ما تلاش داریم که این اتفاق رخ دهد و در نامه رسمی این موضوع را اعلام کردیم. ایراد دوم اینکه تغییرات رشته ها را به حداقل برسانند چرا که اگر رشته ها تثبیت شوند کشورها می توانند بهتر سرمایه گذاری کنند.

رئیس کمیته ملی المپیک خاطرنشان کرد: ورزشکاران ما با حداقل امکانات تمرین می کنند. با این حال در ترکیب کاروان ورزش ایران بازیکنان جوانی حضور داشتند که انگیزه زیادی برای رقابت با تیم ها و ورزشکاران دیگر داشتند.

کیومرث هاشمی از برگزاری نشست بررسی عملکرد کاروان ورزش ایران با حضور روسای فدراسیون ها خبر داد و افزود:  البته برخی تیم ها کمتر از حد انتظار ظاهر شدند اما در برخی رشته ها مانند شیرجه خوب عمل کردیم م و قطعا این رشته را به بازی های آسیایی ٢٠١٨ اعزام خواهیم کرد.

کیومرث هاشمی ادامه داد: ما علاقه مند بودیم که فوتبال نیز در این دوره از بازیها حضور یابد اما فدراسیون به طور رسمی و کتبی اعلام کرد که شرکت نمی کند.

رییس کمیته ملی المپیک درباره بلاتکلیفی تیم فوتبال امید گفت: یکسال پیش فدراسیون فوتبال اعلام کرد که تیم در اختیار ما باشد که استقبال کردیم و دخالتی در این امر نکردیم.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اجتماعی

به نقل از اقتصاد آنلاین، برخی از این شرکت ها عبارتند از: «کنور»: شرکت توسعه معدنی و صنعتی صبا نور از واگذاری ۳۹۲میلیارد تومان سهام شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات خبر داد. «شنفت» و «شرانل»: شرکت‌های نفت پارس و نفت ایرانول...
محمد جواد آذری جهرمی گفت: امروز با ثبت یک درخواست در سامانه دسترسی آزاد به اطلاعات، به عنوان یک شهروند، تقاضا دادم که کلیه قراردادهای درآمدزا و هزینه‌های باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس از سال ۱۳۸۵ -که قطعا محرمانگی ندارند- منتشر شود.  به...

مطالب مرتبط با برچسب

شرکت کشیرانی و حمل و نقل بین المللی تهران کاروان، با بیش از 35 سال تجربه در زمینه حمل و نقل بین المللی کالا فعالیت میکند. دفتر انحصاری و انبار اختصاصی در دبی، حمل تضمینی تمامی کالاهای ADR و DG CARGO...
شرکت بازرگانی بیر استانبول گروپ در زمینه واردات و صادرات و خدمات بازرگانی با بهره گیری از کادری متخصص، کارآمد، با تجربه و با سابقه اجرایی 1۰ سال در خدمت شما عزیران میباشد. بازرگانی بیر استانبول گروپ تاکنون از ترکیه و...