جمعه, ۲۶ شهریور ۱۴۰۰
»   اقتصادی, بانک و بیمه  »   راهکارهایی برای خروج بانک ها از رکود
۱۲ تیر ۱۳۹۶ , ساعت ۱۴:۱۳

راهکارهایی برای خروج بانک ها از رکود

دیواندری دبیر همایش سیاست های پولی و ارزی با بیان راهکار هایی برای خروج بانک ها از رکود گفت: یک راهکار این است که دولت بدهی خود را به بانک ها بپردازد و راهکار دوم این است که بانک مرکزی در بازار بین بانکی فعال تر شود به این صورت که فکری برای بازارهای رقیب شود و فضا را خود بانک مرکزی مدیریت کند.

نکته ای که درخصوص تورم مطرح می شود، وضعیت بدهی دولت به نظام بانکی است. دولت یا شرکت‌های دولتی منابعی را از نظام بانکی برای تأمین مالی پروژه‌های مختلف دریافت می‌کنند که در صورت عدم بازپرداخت، بدهی دولت به نظام بانکی افزایش می‌یابد.
آمار‌های رسمی بانک مرکزی نشان می‌دهد بدهی دولت به بانک مرکزی در سال ۱۳۹۱ معادل ۱۳ هزار و ۱۶۱ میلیارد تومان بود که این رقم در آبان ماه سال ۱۳۹۵ به ۳۵ هزار و ۴۸۰ میلیارد تومان افزایش پیدا کرد.

براساس ارقام منتشرشده از سوی بانک مرکزی، بدهی دولت به بانک مرکزی در سه‌ماهه سوم سال ۹۵ معادل ٣۵ ‌هزار و ۴٧٠‌ میلیارد تومان و بدهی شرکت‌های دولتی بالغ بر ٢۵‌ هزار و ۶٩٠‌ میلیارد تومان بوده است که در مجموع بدهی بخش دولتی به بانک مرکزی را به بیش از ۶١‌ هزار میلیارد تومان می‌رساند.

پایان خبر-س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی  , بانک و بیمه

آرمین سلسانی ، در حاشیه این نشست در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به موضوعی که برای یکی از معادن واقع در منطقه حفاظت شده پیش آمده و محل اختلاف محیط زیست و سازمان صنعت، معدن و...
به نقل از ایرنا،کلکسیون هنری هری مکلو میلیاردر آمریکایی و همسرش، لیندا، پاییز امسال در رویدادی که بسیاری هنردوستان انتظارش را می‌کشیدند، طی دو مرحله در ساتبیز نیویورک به مزایده گذاشته می‌شود. این کلکسیون شامل ۶۵ اثر هنری است که از جمله مهمترین آنها...

مطالب مرتبط با برچسب