دوشنبه, ۰۸ آذر ۱۴۰۰
»   اقتصادی, امور زیربنایی, بانک و بیمه, صنعت و معدن  »   راه اندازی مجدد تولید و تجارت فعالان بازار پلاسکو / تخصیص مکانی موقت برای شب عید پلاسکو
۲ بهمن ۱۳۹۵ , ساعت ۱۰:۵۸

رئیس اتاق اصناف خبر داد:

راه اندازی مجدد تولید و تجارت فعالان بازار پلاسکو / تخصیص مکانی موقت برای شب عید پلاسکو

 حدود ۴۸ ساعت از آتش سوزی و فرو ریختن ناگهانی ساختمان پلاسکو می گذرد و همه آنچه در دومین برج تجاری مرتفع پایتخت از سرمایه های ریالی و مادی تا آتش نشانان فداکار مدفون شد و کاسبان این ساختمان نیز از آینده شان نگرانند اما ابراهیم درستی نایب رئیس اتاق اصناف ایران از تشکیل جلسه کمیته ویژه این حادثه در اتاق اصناف تهران با حضور اتحادیه ها و تشکل های بخش خصوصی مرتبط با این مسئله خبر داد و گفت که هر چند نباید همه تقصیرها را به گردن اصناف انداخت اما در جلسه کمیته ویژه حادثه ساختمان پلاسکو به این جمع بندی رسیدیم که باید هر آنچه که همه دستگاه های متولی و ذیربط در توان دارند، برای جبران خسارت، زیان دیدگان و راه اندازی مجدد تولید و تجارت فعالان بازار پلاسکو صرف کنند.

نایب رئیس اتاق اصناف گفت : که درصددیم تا محلی را به صورت سازه های موقت برای خسارت دیدگان حادثه ساختمان پلاسکو در نظر بگیریم تا شب عید را بگذرانند و بتوانند کار خود را ادامه دهند و اولویت برای استقرار در نمایشگاه های بهاره با پلاسکویی هاست.

وی در این باره گفت: درصددیم تا به زودی محلی را برای کسبه ساختمان پلاسکو به صورت سازه های موقتی در نظر بگیریم تا کاسبان این ساختمان بتوانند شب عید خود را با آسودگی خاطر بگذرانند و دغدغه بازارشان را نداشته باشند. در این زمینه همه دستگاه های متولی ذیربط همکاری لازم را می کنند تا بتوانند نهایت مساعدت و کمک را به زیان دیدگان بکنیم و در این زمینه فردا نیز جلسه ای در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی داریم اما طی هفته جاری خبرهای خوشی در این زمینه اعلام خواهد شد.

نایب رئیس اتاق اصناف ایران اظهار کرد: اتاق اصناف به عنوان مجری و متولی برگزارکننده نمایشگاه های بهاره در سراسر کشور آسیب دیدگان حادثه ساختمان پلاسکو را در اولویت اول خود برای استقرار در این نمایشگاه ها قرار می دهد و درصددیم تا منابع اعتباری را بتوانیم برای خسارت دیدگان این حادثه در نظر بگیریم تا آنها بهتر بتوانند به بازار ورود پیدا کنند.

درستی با بیان اینکه ارزش ساختمان پلاسکو شامل ارزش اجناس و محصولات موجود، قیمت ساختمان و … مجموعا حدود ۱۵۰۰ میلیارد تومان ارزش گذاری شده که در روزهای آینده بهای دقیق این ساختمان اعلام خواهد شد، تصریح کرد: اگر مسئله بازسازی و نوسازی ساختمان پلاسکو در دستور کار قرار گیرد که پیشرفت آن رضایت مالک این ساختمان یعنی بنیاد شهید و امور ایثارگران است، اتاق اصناف آمادگی کامل برای همکاری و مشارکت در این زمینه را دارد و مسلما کسانی که در این ساختمان سرقفلی مغازه ها را در اختیار داشتند، به عنوان مثال سرقفلی شان حدود یک میلیارد تومان ارزش داشت، قطعا برای بازسازی آنجا حاضر ۱۰۰ میلیون تومان و حتی بیشتر سرمایه گذاری و مشارکت کنند.

پایان خبر – ن ش

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی  , امور زیربنایی  , بانک و بیمه  , صنعت و معدن

از نشانه های زیبایی هر فرد می توان به داشتن پوست و مویی زیبا و شاداب اشاره کرد . پوست و مو همواره به مراقبت نیاز دارند . بی شک همه خانم ها به دنبال داشتن پوست و مویی زیبا...
انجمن علمی مهندسی عمران دانشکده انقلاب اسلامی تهران با همکاری اتحادیه انجمن‌های علمی دانشجویی مهندسی عمران دانشگاه فنی و حرفه ای و انجمن های علمی عمران برتر کشور، وبینار «مبانی حقوق قرارداد پیمان» را برگزار می‌کنند. این برنامه مهندس حسین...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها