یکشنبه, ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰
»   اقتصادی  »   راه اندازی مزرعه پرورش زالو چگونه ممکن است؟
۳ آذر ۱۳۹۷ , ساعت ۱۰:۲۸

راه اندازی مزرعه پرورش زالو چگونه ممکن است؟

در سالیان اخیر اقبال روز افزون مردم به زالو درمانی افزایش  یافته ، که به افزایش صید غیرقانونی برای تامین زالوی پزشکان و کاهش منابع زالو در طبیعت منجر شده است و متاسفانه شاهد در خطر انقراض قرارگرفتن این گونه با ارزش شده ایم.

باتوجه به کمبود منابع زالو در طبیعت، افزایش قیمت دلار و کاهش شدید کیفیت زالوی وارداتی نیاز به تولید چشمگیر زالو درکشور احساس می شود.

بر این اساس، تیم جوان مرکز کارآفرینی کارآفرینان بر آن شدند با ایجاد مزارع ، پاسخگوی قسمتی از نیاز بازار زالو باشند لذا از همه علاقه مندان ، سرمایه گذاران و دوست داران تولید تقاضا داریم به تخصص و دانش و پشتیبانی این مرکز اعتماد کرده و به بازار رو به افزایش این جراح کوچک توجه ویژه و قدم در راه تولید بگذارند تا با یاری هم برای اقتصاد خود و کشورمان قدمی مطمئن برداریم. به این ترتیب با توسعه پرورش زالو از یک سو فرصت‌های شغلی جدید برای جوانان بیکار ایجاد و سوی دیگ سود خوبی نصیب سرمایه‌گذاران عزیز می‌شود و ارزآوری خوبی برای کشور خواهد داشت. در حال حاضر مزارع پرورش زالو احداث شده است، بطوری که زالوی پرورشی برای عرضه به بازار مصرف وجود دارد اما متاسفانه هنوز شاهد کمبود زالو، صید بی رویه و واردات غیرقانونی زالوی بی کیفیت هستیم.

چرا تکثیر و پرورش زالو   !!؟

 • نیاز به حداقل سرمایه، حداقل فضا حتی بصورت خانگی و حداقل زمان رسیدگی متناسب بعنوان شغل دوم

 • ضریب تکثیر بالا – دوره بازگشت سرمایه کوتاه در نتیجه سودآوری بیشتر

 • مقاوم بودن در مقابل بیماریها و ناملایمات نسبت به سایر موجودات آبزی

 • بی بو و آلودگی بودن فارم یا مزرعه تکثیر و پرورش زالوی طبی

 • هزینه پایین تولید و نگهداری بدلیل تغذیه (خون) ارزان و در دسترس

 • امنیت بازار و فروش – زالو همانند سرنگ یکبار مصرف است و از طرفی شاهد اقبال روز افزون مردم به زالو درمانی و طب سنتی در داخل و خارج کشور ، درنتیجه افزایش مصرف زالو هستیم .

 • امکان صادرات و بازار جهانی عالی و رقابت با کشورهای اروپایی به دلیل هزینه پایین تولید در کشور

 • فراوری زالو و تهیه روغن زالو  و استخراج آنزیم های مختلف در صنایع دارویی پزشکی و آرایشی بهداشتی

 • روغن گیری زالو در صورت تلفات و حفظ سرمایه و استفاده از آب تعویضی زالو بعنوان کود ارگانیک در کشاورزی

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی

به نقل از ایلنا،کارگران شرکت‌های هلدینگ داروگر با رسال نامه‌ای به رئیس قوه قضاییه از وی برای حل مشکلات خود کمک خواستند. حق بیمه‌های پرسنل به سازمان تأمین‌اجتماعی پرداخت نشد و عدم پرداخت مالیات به دولت، شرایطی را بوجود آورد...
احسان الله اسدبیگی گفت،وظیفه ذاتی دولت کمک به تولیدکننده است اما چه کمکی دریافت کرده‌ایم؟ دولت چه کار غیرقانونی برای ما انجام داده‌‌ است؟ کسانی که این ادعا را دارند سند بیاورند. متاسفانه یک چیزهایی در جامعه‌ی ما اتفاق افتاده...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
 • نظر سنجی

  چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

  مشاهده نتایج

  Loading ... Loading ...
 • آخرین خبرها