شنبه, ۰۱ آبان ۱۴۰۰
»   اقتصادی  »   راه اندازی پایانه صادراتی آبزیان در منطقه اقتصادی پیام استان البرز
۱۶ مرداد ۱۳۹۶ , ساعت ۱۴:۱۰

راه اندازی پایانه صادراتی آبزیان در منطقه اقتصادی پیام استان البرز

معاون وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به رشد ۳۰۰ درصدی صادرات قزل آلا در کشور گفت: پایانه صادراتی آبزیان در منطقه اقتصادی پیام استان البرز راه اندازی می شود.

حسن صالحی با تأکید بر اینکه بر اساس برنامه مصوب سال جاری میزان تولید شیلات باید به یک‌میلیون و ۱۰۰ هزار تن برسد که بیش از ۵۴ درصد این مهم متعلق به صید خواهد بود، گفت: نگرانی از حیث تأمین بچه ماهی آب گرم آبی، میگو و خاویار در کشور وجود ندارد.

صالحی بابیان اینکه بخشی از تخم چشم زده ماهی قزل‌آلا از خارج از کشور وارد خواهد شد، اظهار کرد: در این مرکز نسلی از تخم چشم زده ماهی قزل‌آلا واردشده است.

رئیس سازمان شیلات ایران با اشاره به روند افزایش صادرات آبزیان به روسیه، گفت: صادرات قزل الا در کشور ۳۰۰ درصد رشد است.

وی بابیان اینکه یکی از برنامه‌های توسعه شیلات کشور؛ توسعه پرورش ماهی در قفس است که در سنوات اخیر زیرساخت‌های لازم در کشور در این خصوص فراهم‌شده است، افزود: پایانه صادراتی آبزیان بنا به مذاکرات انجام‌شده در منطقه اقتصادی پیام واقع در البرز راه‌اندازی خواهد شد.

صالحی تصریح کرد: علی‌رغم اینکه در سال جاری رقمی کمتر از ۴۵۰ میلیون دلار میزان صادرات آبزیان در دستور کار قرار دارد مبلغی بالغ‌بر ۴۸۰ میلیون دلار برای این مهم هدف‌گذاری شده است.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی

علیرضا نادعلی گفت:امروز نیاز داریم با کار و خدمت و اقدامات مؤثر، هم رضایت را در شهروندان تهرانی ایجاد نماییم و هم با طراحی های درست و به جا به ایجاد حس رضایت‌مندی در آنها مبادرت بورزیم. اینک در آغاز یک...
طبق بخشنامه‌ اجرایی تامین منابع مالی دولت از طریق فروش اموال و املاک مازاد، دستگاه‌های اجرایی یک ماه مهلت دارند فهرست آن را در اختیار وزارت اقتصاد قرار دهند و اگر دستگاهی همکاری نکرد به ستاد هماهنگی اقتصادی دولت معرفی...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها