چهارشنبه, ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
»   اقتصادی  »   راه مقابله با جنگ اقتصادی حفظ تولید است
۷ بهمن ۱۳۹۷ , ساعت ۸:۳۷

راه مقابله با جنگ اقتصادی حفظ تولید است

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: حفظ تولید در شرایط فعلی تنها راه مقابله با جنگ اقتصادی و مهمترین وظیفه، سیاست و استراتژی ما محسوب می شود و بنا بر فرمایش رهبر معظم انقلاب تلاش در این زمینه به مثابه جهاد است.

رضا رحمانی در نشست با فعالان اقتصادی استان کرمان افزود: هدف دشمن متوقف کردن فعالیت صنایع و تولید است که برای محقق نشدن این هدف همه بخش ها از جمله بانک ها، گمرک، استانداری ها و اتاق ها باید همکاری و اقدامات لازم را انجام دهند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت، با اشاره به اینکه با انجام پیگیری های لازم، قرار شده با تجهیز منابع، نقدینگی تولید به واحدهای تولیدی داده شود، تصریح کرد: در این رابطه منابع مربوط به طرح رونق تولید توسط استان کرمان جذب نشده و این پرسش مطرح است که چرا بانک ها نباید منابع را تامین کنند که در این موضوع استانداری باید پای کار بیاید.

وی بیان کرد: برنامه دولت این است که اگر واحدی به تولید و فروش تولیدات خود می پردازد، قرار نباشد به دلیل سرمایه در گردش ظرفیت تولیدی خود را کاهش و یا متوقف کند و باید بانک ها در این زمینه همکاری داشته باشند. رحمانی، با تاکید بر اینکه در سال آینده فقط صادرات می تواند پیشران و موتور اقتصاد کشور باشد، افزود: به همین دلیل باید تولید را حفظ کنیم.

 

وی با بیان این مطلب که کشور از بدیهی‌ترین مسائل رنج می‌برد، افزود: مسائلی از قبیل توقف ۱۲ روزه کانتینرهای مواد غذایی در گمرک ایران و طولانی بودن روند صدور ویزا برای همسایگان ایران، مشکلات قابل حلی هستند. طبیب زاده، به نشست اتاق کرمان با تجار و روسای اتاق های های بازرگانی استان های کشور افغانستان در هفته گذشته اشاره کرد و افزود: در این نشست به دنبال راه کارهای مفید برای افزایش مراودات با کشور همسایه بودیم.

 

رئیس کمیسیون صنعت و معدن اتاق کرمان نیز در این نشست از شرایط صدور ضمانت نامه در صندوق صنایع کوچک سخن گفت و افزود: شرایط این صندوق ها بسیار نزدیک به بانک هاست و تقاضا داریم صندوق صنایع کوچک، اهلیت مشتری خود را به لحاظ کار اقتصادی مورد نظر بسنجد تا بنگاه های کوچک نیز به راحتی تسهیلات دریافت کنند. عباس جبالبارزی با بیان اینکه اتاق بازرگانی آمادگی اداره صندوق های صنایع کوچک را دارد، درخواست کرد اختیارات صندوق های صنایع کوچک به بخش خصوصی استان ها واگذار شود و شعب بانک صنعت و معدن نیز در استان ها افزایش یابد.

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی

به نقل از ایلنا،کارگران شرکت‌های هلدینگ داروگر با رسال نامه‌ای به رئیس قوه قضاییه از وی برای حل مشکلات خود کمک خواستند. حق بیمه‌های پرسنل به سازمان تأمین‌اجتماعی پرداخت نشد و عدم پرداخت مالیات به دولت، شرایطی را بوجود آورد...
احسان الله اسدبیگی گفت،وظیفه ذاتی دولت کمک به تولیدکننده است اما چه کمکی دریافت کرده‌ایم؟ دولت چه کار غیرقانونی برای ما انجام داده‌‌ است؟ کسانی که این ادعا را دارند سند بیاورند. متاسفانه یک چیزهایی در جامعه‌ی ما اتفاق افتاده...

مطالب مرتبط با برچسب

رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی با محوریت توسعه صادرات غیر نفتی، از بخش "صادرات" در کنار برنامه "نهضت ساخت داخل" به عنوان برنامه محوری "رونق تولید" یاد کرد و گفت: امروز راه نجات اقتصاد...
به نقل از ایرنا ، رضا رحمانی در نشست بررسی پروژه توسعه توانمندی های تولید داخل صادرات گرا، افزود: ایجاد اشتغال، رفع بیکاری، رونق صنایع داخلی، افزایش ثروت ملی، جلوگیری از خروج ارز، استمرار و افزایش تولیدات کنونی، صادرات کالا...
خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها