سه شنبه, ۰۱ تیر ۱۴۰۰
»   فرهنگی  »   رتبه تولید علم دانشگاه آزاد اسلامی ۲۲ پله صعود در بین دانشگاههای دنیا
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۶ , ساعت ۱۳:۴۸

رتبه تولید علم دانشگاه آزاد اسلامی ۲۲ پله صعود در بین دانشگاههای دنیا

در آخرین گزارش منتشر شده از سوی پایگاه علمی ESI رتبه تولید علم دانشگاه آزاد اسلامی در میان کشورهای دنیا با ۲۲ پله صعود به جایگاه ۱۳۳ رسید.
به نقل از دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر علی محمد نوریان سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی گفت: در پایگاه استنادی طلایه‌ داران علم تامسون رویترز رتبه تولید علم دانشگاه آزاد اسلامی در آخرین به روزرسانی آن پایگاه با ۳۷ هزار و ۸۷۶ مقاله در رتبه ۱۳۳ قرار دارد.

دکتر نوریان خاطر نشان کرد: در گزارش‌های قبلی (ماه مارس ۲۰۱۷) جایگاه دانشگاه آزاد اسلامی در پایگاه تامسون رویترز، ۱۵۵ بوده است.

جدول رتبه دانشگاه در سال ۲۰۱۷ در مقایسه با سال ۲۰۱۴ 

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به تعداد مقالات پراستناد و داغ این دانشگاه گفت: هم اکنون دانشگاه آزاد اسلامی در مقالات پراستناد ۲۳ درصد و در مقالات داغ ۲۸ درصد سهم مقالات را به خود اختصاص داده است که این موضوع نشان دهنده نقش قابل توجه دانشگاه آزاد در مقالات داغ و پراستناد کشور است.

نوریان با بیان اینکه از سال ۲۰۱۴ میلادی تاکنون، شاهد رشد ثبت مقاله‌های علمی در پایگاه استنادی Web of Science هستیم، گفت: در کنار این موضوع، متوسط ارجاعات به این مقاله‌های ثبت شده هم افزایش پیدا کرده است. بنابراین می‌توان نتیجه گرفت که با افزایش روند کمّی ثبت مقاله در این پایگاه علمی، کیفیت این مقاله‌ها نیز افزایش پیدا کرده است.

وی بیان کرد آمار مقالات دانشگاه آزاد اسلامی در سال ۲۰۱۶ در آخرین بروز رسانی نسبت به سال ۲۰۱۵ میلادی به رشد ۲۷ درصدی رسیده است و این در حالی است که رشد تولید علم کشور در این سال نزدیک به ۱۷.۶ درصد است.

جدول آمار مقالات دانشگاه آزاد اسلامی و کشور 

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع فرهنگی

هرویک یاریجانیان  گفت: مرز خاکی ایران و ارمنستان از طریق آذربایجان شرقی و مرز نوردوز پابرجا و راه‌های مبادلاتی ما در زمینه کالا کاملا باز است. رفت و آمد مسافران به خاطر کرونا قطع شده بود که طبق اعلام سفارت جمهوری...
علی شکاری گفت:تقریبا عمده مراتع در سطح استان ممیزی شده و برای هر مرتع پروانه چرای دام صادر می‌شود؛ به این صورت که هر مرتعی که در آن تعدادی دامدار به فعالیت مشغول هستند، به عنوان یک سامانه عرفی می‌شناسیم...

مطالب مرتبط با برچسب