سه شنبه, ۰۱ تیر ۱۴۰۰
»   سیاسی  »   رد ادعاهای جدید مقامات بحرینی توسط ایران
۱۶ اسفند ۱۳۹۵ , ساعت ۱۰:۱۵

سخنگوی وزارت امور خارجه خبر داد

رد ادعاهای جدید مقامات بحرینی توسط ایران

سخنگوی وزارت امور خارجه، از رد ادعاهای جدید مقامات بحرینی توسط ایران خبر داد.

بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان ادعای جدید مسؤولان بحرینی در خصوص ارتباط کشورمان با مسایل داخلی بحرین را بی‌اساس دانست و افزود: حاکمان بحرین که عاجز از حل و فصل مسایل داخلی خود و پاسخ مناسب به مطالبات مدنی و مسالمت‌جویانه شهروندان‌شان هستند هر از چندی اعتراضات مردم کشورشان را به جمهوری اسلامی ایران نسبت می‌دهند؛ بدیهی است فرافکنی روش مشترک همه نظام‌های سرکوبگری است که با مردم خود دچار مشکل می‌شوند. این روش هیچ‌گاه کمکی به حل بحران‌ها نخواهد کرد.

وی به دولت بحرین توصیه کرد :به جای توسل به روشهای منسوخ و اصرار بر رویکرد امنیتی، تلاش کند با صداقت و عدالت و رعایت اصول اخلاقی با مردم خود رفتار کند.

دولت بحرین در روزهای اخیر مدعی شد ه است ۲۵ نفر را به اتهام ارتباط با یک گروه تروریستی تحت حمایت ایران بازداشت کرده است.

به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، دولت بحرین با صدور اطلاعیه ای از بازداشت ۴۵ عضو یک گروه تروریستی درخاک این کشور خبر داد و مدعی شد که این افراد برای آموزش درباره نحوه استفاده از مواد منفجره و سلاح گرم به ایران و عراق سفر می‌کرده اند و پلیس از آنها سلاح گرم، بمب، خودرو و قایق توقیف کرده است.

دولت بحرین در ادامه ادعاهای خود در این بیانیه آورده است که این گروه تروریستی در یک سری حملات از جمله ماجرای فرار زندانیان درماه ژانویه دست داشته است و سرکرده این گروه درحال حاضر در آلمان به سر می برد.

بحرین که از هم پیمانان واشنگتن درمنطقه به شمار می‌آید و ناو پنجم آمریکا نیز در آب های این کشور مستقر است از سال ۲۰۱۱ تاکنون شاهد اعتراضات و ناآرامی ها علیه قوانین حکومتی وتبعیض‌ها درخصوص اکثریت شیعه بوده است.

پایان خبر – ف م

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع سیاسی

به نقل از اقتصاد آنلاین،مزایده، اصلی‌ترین روش برای فروش اموال پیش از راه‌اندازی بازار املاک و مستغلات بود. اما با ایجاد بازاری جدید، روش حراج جایگزین روش سنتی برای دارندگان املاک شد. از سوی دیگر ساختار بورس کالا ...
به نقل از اقتصاد آنلاین،امید علی پارسا در ابلاغیه به ادارات کل امور مالیاتی سراسر کشور اعلام کرد، در اجرای مفاد ماده ۱۴ آیین نامه اجرایی موضوع تبصره ۳ ماده ۱۶۹ اصلاحی مصوب ۱۳۹۴/۴/۳۱ قانون مالیات‌های مستقیم به پیوست تصویب...

مطالب مرتبط با برچسب