یکشنبه, ۲۳ مرداد ۱۴۰۱
»   بین الملل  »   رسیدن نیروهای سوری به آخرین شهر تحت اشغال داعش در حلب
1 خرداد 1396 , ساعت 21:41

رسیدن نیروهای سوری به آخرین شهر تحت اشغال داعش در حلب

منابع سوری از پیشروی های چشمگیر ارتش سوریه در جنوب این کشور و نیز رسیدن این نیروها به ورودی های آخرین شهر تحت اشغال داعش در حومه حلب خبر دادند.

به نقل از النشره، ارتش سوریه به پیشروی های خود در جنوب این کشور ادامه داد و بر منطقه ضهره ام سلاسل در نزدیکی الزلف در حومه شرقی السویداء مسلط شد.

ارتش سوریه روز گذشته نیز  در بادیه السویداء موفق به تسلط بر سد الزلف و اطراف آن که در ۵۰ کیلومتری حومه جنوب شرقی السویدا و ۳۰ کیلومتری مرز اردن واقع شده است، شده بود. ارتش سوریه همه چاههای نفتی در جاده الزلف را پس گرفت. ارتش سوریه هدفش رسیدن به گذرگاه التنف در مرز با عراق و تسلط مررزهای سوریه با اردن و عراق و ممانعت از ورود نیروهای حامی آمریکا به اراضی سوریه از طریق اردن است.

در همین حال ارتش سوریه به پیشروی های خود در حومه شرقی حلب ضد داعش نیز ادامه داد و موفق به سیطره بر مباقر المزیونه، الخزیم، تل حسان و برخی مناطق دیگر شد.

ارتش سوریه همچنین در حومه حلب موفق به تسلط بر مزارعی در جنوب شرقی روستای المزیونه شد.

جنگنده های ارتش سوریه نیز مواضع داعش را در اطراف شهر مسکنه و جاده مسکنه دیرحافر و اطراف فرودگاه الجراح در حومه حلب بمباران کردند.

منابع سوری از رسیدن ارتش سوریه به ورودی های شهر مسکنه و فروپاشی استحکامات داعش خبر دادند و اعلام کردند که مسکنه آخرین مرکز داعش در حومه حلب محسوب می شود.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع بین الملل

در مجموع ۲۱۹ اثر در حراجی پیش رو کریستیز به مزایده گذاشته خواهد شد و انتظار می‌رود ارزش کلی آثار فروخته شده بین ۹۰۴,۶۰۰ تا ۱.۴ میلیون دلار برسد. در ۲۴ سپتامبر ۱۶۸ عکس از مجموعه عکس‌های «جنگ داخلی» این موزه...
به گزارش گروه اقتصاد بین الملل فارس به نقل از رویترز، از آنجایی‌که نگرانی ها در مورد تورم سبب تقویت قیمت ها شده است، قیمت طلا در معاملات امروز بازارهای جهانی افزایش یافت اما رشد ارزش دلار مانع از افزایش...

مطالب مرتبط با برچسب

رسانه های خارجی آزاد سازی منطقه الرصافه در حومه جنوبی الرقه از چنگال داعش را اعلام کردند. به نقل از اسپوتنیک، نیروهای ارتش سوریه در ادامه نبرد با تروریست های تکفیری، دستاورد جدیدی به دست آوردند. در این عملیات، منطقه الرصافه در...
نظامیان ارتش سوریه در جریان سلسله پیشروی های خود در حومه استان حمص موفق شدند کنترل میدان گازی «آرک» در شهر تدمر را به دست بگیرند. به نقل از خبرگزاری سانا، پیشروی های نیروهای نظامی سوریه در نبرد با تکفیریها در...

پاسخ دهید

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 1401 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها