جمعه, ۲۶ شهریور ۱۴۰۰
»   اقتصادی  »   رشد واردات استان یزد از دستاوردهای سامانه جامع امور گمرکی
۱۳ تیر ۱۳۹۶ , ساعت ۱۱:۱۹

سرپرست گمرک استان یزد خبر داد

رشد واردات استان یزد از دستاوردهای سامانه جامع امور گمرکی

سرپرست گمرک استان یزد (مهرداد پیرحیاتی) در جریان بازدید استاندار از گمرک یزد به تحلیل تجارت خارجی استان در سه ماهه ابتدایی سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال قبل پرداخت و تصریح کرد: در سه ماهه نخست سال‌جاری ۵۳۸ هزار تن کالا به ارزش ۱۳۸ میلیون دلار به خارج کشور صادر شده که در مقایسه با مدت مشابه در سال قبل از آن از نظر ارزش ۲۳ و از نظر وزن ۱۹ درصد رشد را نشان می‌دهد .

وی عمده  کالاهای صادراتی گمرک یزد را کاشی و سرامیک، میلگرد، نایلون، ظروف شیشه‌ای و هیدرو کربن ذکر کرد که به کشورهای عراق، افغانستان، پاکستان و ترکیه صادر می‌شود .

سرپرست گمرک استان یزد افزود: در این مدت نیز  شش هزار تن کالا به ارزش  ۲۳ میلیون دلار از گمرک یزد به کشور وارد شده است که نسبت به مدت مشابه در سال قبل از آن از نظر ارزش ۱۱ درصد و از حیث وزن ۱۴ درصد رشد داشته است .

وی رشد واردات استان یزد از دستاوردهای سامانه جامع امور گمرکی دانست و اظهار کرد: با راه‌اندازی سامانه‌های الکترونیکی از کم‌اظهاری در گمرک جلوگیری شده است. همچنین، در این باره خاطرنشان کرد: عمده واردات گمرک یزد مواد اولیه و ماشین‌آلات واحدهای تولیدی استان است که اکثر آن از کشورهای اروپایی وارد کشور می‌شود .

پایان خبر – ف م

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی

آرمین سلسانی ، در حاشیه این نشست در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به موضوعی که برای یکی از معادن واقع در منطقه حفاظت شده پیش آمده و محل اختلاف محیط زیست و سازمان صنعت، معدن و...
به نقل از ایرنا،کلکسیون هنری هری مکلو میلیاردر آمریکایی و همسرش، لیندا، پاییز امسال در رویدادی که بسیاری هنردوستان انتظارش را می‌کشیدند، طی دو مرحله در ساتبیز نیویورک به مزایده گذاشته می‌شود. این کلکسیون شامل ۶۵ اثر هنری است که از جمله مهمترین آنها...

مطالب مرتبط با برچسب