سه شنبه, ۲۷ مهر ۱۴۰۰
»   اقتصادی  »   رشد 117 واحدی شاخص / خودرویی ها پیشتاز بازار بورس امروز
۱۵ مرداد ۱۳۹۶ , ساعت ۱۴:۳۹

رشد ۱۱۷ واحدی شاخص / خودرویی ها پیشتاز بازار بورس امروز

بازار بورس در دومین روز هفته و اولین روز شروع کار خود با رشد ۱۱۸ واحدی شاخص به کانال ۸۱ هزار و ۳۸۴ واحدی رسید و در این میان خودرویی ها پیشتاز بازار امروز بودند و بیشترین تاثیر افزایشی را بر روی دماسنج بازار داشتند.

امروز یکشنبه شاخص کل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار ۱۱۸ واحد رشد کرد و به رقم ۸۱ هزار و ۳۸۴ واحدی رسید، همچنین شاخص کل هم‌وزن با ۳۰ واحد رشد به رقم ۱۷ هزار و ۸۴۶ واحدی دست یافت. شاخص آزاد شناور نیز با ۱۹۱ واحد رشد تا رقم ۸۹ هزار و ۸۱۱ واحدی بالا رفت و شاخص بازار اول و دوم هر یک به ترتیب ۱۰۱ و ۱۲۶ واحد افزایش یافتند.

گسترش نفت و گاز پارسیان، پارس خودرو، ایران‌خودرو و پالایش نفت تهران به ترتیب با ۵۴، ۲۳، ۲۰ و ۱۵ واحد تاثیر مثبت بیشترین نقش افزاینده در دماسنج بازار داشت. در طرف مقابل فولاد مبارکه اصفهان، گروه صنعتی پاپ شو و مخابرات ایران با ۳۸، ۱۳ و ۱۳ واحد تاثیر منفی روی دماسنج بازار بیشترین نقش کاهنده را روی شاخص داشتند.

در معاملات امروز، قیمت اکثر سهم‌ها در گروه خودرو روند رو به افزایشی را سپری کرد. به طوری که در نمادهای پرمعامله همچون ایران‌خودرو، پارس‌خودرو، زامیاد و آهنگری تراکتورسازی ایران روند قیمت‌ها از ۲ تا ۵ درصد رو به افزایش بود و در تعدادی از این نمادها صف خرید مشاهده می‌شد.

در گروه فرآورده‌های نفتی ۱۵ میلیون و ۷۴۵ هزار سهم داد و ستد شد که ارزش آن به نزدیک ۵ میلیارد تومان رسید. در این گروه نمادهای با ارزش معامله بالا همچون پالایش نفت بندرعباس و پالایش نفت تهران مقداری در قیمت پایانی رشد کردند.

قندی‌ها امروز به جز در تعداد معدودی از نمادها روند رو به کاهش را تجربه کردند و ماشین‌آلات و دستگاه‌های برقی نیز اکثرا شاهد روند افت در قیمت پایانی‌شان بودند.

ارزش معاملات بورس تهران امروز به رقم حدودا ۱۵۰ میلیارد تومان رسید که این رقم ناشی از دست به دست شدن ۴۸۸ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۴۵ هزار و ۴۳۵ نوبت داد و ستد بود.

از جمله معاملات درون گروهی امروز می‌توان به داد و ستدهایی در نماد شرکت‌های کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، پتروشیمی شازند، سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی و ایران‌ترانسفو اشاره کرد.

آیفکس نیز امروز ۰.۶ واحد افت کرد و به رقم ۹۳۰.۶ رسید. ارزش معاملات فرابورس ایران به رقم ۱۴۰ میلیارد تومان بالغ شد که این رقم ناشی از دست به دست شدن بیش از ۱۶۵ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله بود.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی

معاون فنی و عمرانی شهردار کرج گفت: تا ماه آینده مناقصه پیمانکار مشخص و مسئله طرح روشنایی پل حصارک رفع می‌شود. به نقل از خبرگزاری مهر علی اصغر همتی در خصوص خاموشی پل چند سطحی شهدای حصارک اظهار کرد: وقتی معابر،...
سرپرست باشگاه پرسپولیس گفت: امیدوارم در لیگ قهرمانان آسیا قهرمان شویم و حالا حالاها خبر خوب داشته باشیم. به نقل از خبرگزاری مهر، مجید صدری قبل از اعزام کاروان تیم فوتبال پرسپولیس به کشور عربستان برای تقابل با الهلال در لیگ...

مطالب مرتبط با برچسب