پنجشنبه, ۲۹ مهر ۱۴۰۰
»   اقتصادی  »   رشد 183 واحدی دماسنج بازار سرمایه / تاپیکو نماد کاهنده بورس امروز
۲۱ مرداد ۱۳۹۶ , ساعت ۱۳:۵۹

رشد ۱۸۳ واحدی دماسنج بازار سرمایه / تاپیکو نماد کاهنده بورس امروز

بازار بورس در اولین روز کاری خود با روند صعودی شاخص و افزایش ۱۸۳ واحدی مواجه شد. با وجود رشد شاخص اما خودرویی ها، فلزات و تاپیکو نمادهای کاهنده بازار امروز بودند.

امروز (شنبه) شاخص کل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران ۱۸۲ واحد رشد کرد و به رقم ۸۱ هزار و ۷۶۲ واحدی رسید. همچنین شاخص کل هم‌وزن با افت ۴۷ واحدی مواجه شد و تا عدد ۱۷ هزار و ۶۵۳ واحدی پایین آمد. شاخص آزاد شناور نیز در طول داد و ستدهای امروز در نهایت ۶۷ واحد رشد کرد و تا آستانه کانال ۹۰ هزار واحدی بالا رفت. شاخص بازار اول و بازار دوم نیز هر یک ۱۷۰ واحد بالا رفتند.

معاملالت سهام شرکت های کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، پالایش نفت بندرعباس، پالایش نفت و فولاد مبارکه اصفهان امروز به ترتیب ۶۶، ۵۹، ۵۳ و ۵۳ واحد تاثیر، بیشترین نقش را در نوسانات صعودی دماسنج بازار داشتند. در طرف مقابل سرمایه‌گذاری نفت، گاز و پتروشیمی تامین، گروه صنعتی پاکشو و ملی صنایع مس ایران به ترتیب با ۱۸، ۱۱ و ۱۰ واحد تاثیر کاهنده بیشترین نقش کاهنده را روی شاخص داشتند.

امروز گروه فرآورده‌های نفتی، کک و سوخت هسته‌ای که توانستند تاثیر بسزایی در دماسنج بازار سرمایه داشته باشند، به جز در دو نماد روند صعودی در قیمت پایانی را تجربه کردند و اکثریت آنها توانستند حدود چهار واحد نسبت به روز گذشته افزایش قیمت داشته باشند.

اما در گروه محصولات شیمیایی امروز اکثر سهم‌ها با کاهش قیمت مواجه شدند از میان نمادهای این گروه نماد سرمایه‌گذاری نفت، گاز و پتروشیمی تامین (تاپیکو) بیشترین نقش کاهنده را روی دماسنج بازار داشت.

در اولین روز معاملات این هفته در گروه خودرو ۷۰ میلیون سهم به ارزش نزدیک به ۹ میلیارد تومان در هفت هزار و ۱۳ نوبت مورد معامله قرار گرفت. در این گروه نیز قیمت تعداد زیادی از سهام شرکت‌ها روند رو به کاهشی را نشان می‌دهد. در گروه قند و شکر امروز بیش از دو میلیون سهم داد و ستد شد که ارزش آن به بیش از یک میلیارد تومان رسید. در این گروه نیز روند قیمت سهم‌ها اکثرا رو به کاهش بود.

امروز در گروه فلزات اساسی و استخراج کالاهای فلزی نیز روند قیمت‌ها عموما رو به کاهش بود. در گروه فلزات اساسی بیش از ۷۴ میلیون سهم به ارزش حدود ۱۷ میلیارد تومان در شش هزار و ۴۰۴ نوبت معامله مورد داد و ستد قرار گرفت.

از جمله داد و ستدهای درون گروهی امروز می‌توان به معاملاتی در نماد شرکت‌های گروه دارویی برکت، سرمایه‌گذاری غدیر و الکتریک خودروی شرق اشاره کرد به طوریکه در گروه دارویی برکت ۳۳ میلیون و ۹۰۰ هزار سهم به ارزش بیش از شش میلیارد تومان تنها در یک نوبت مورد داد و ستد قرار گرفت.

ارزش معاملات بورس تهران به رقم ۱۳۳ میلیارد تومان بالغ شد که این رقم ناشی از دست به دست شدن بیش از ۵۲ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی نزدیک به ۴۸ هزار نوبت داد و ستد بود.

آیفکس نیز امروز ۴.۴ واحد افت کرد و به رقم ۹۱۹.۶ رسید. ارزش معاملات فرابورس ایران به عدد ۷۷ میلیارد تومان بالغ شد که این رقم ناشی از دست به دست شدن ۱۸۲ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله بود.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی

معاون فنی و عمرانی شهردار کرج گفت: تا ماه آینده مناقصه پیمانکار مشخص و مسئله طرح روشنایی پل حصارک رفع می‌شود. به نقل از خبرگزاری مهر علی اصغر همتی در خصوص خاموشی پل چند سطحی شهدای حصارک اظهار کرد: وقتی معابر،...
سرپرست باشگاه پرسپولیس گفت: امیدوارم در لیگ قهرمانان آسیا قهرمان شویم و حالا حالاها خبر خوب داشته باشیم. به نقل از خبرگزاری مهر، مجید صدری قبل از اعزام کاروان تیم فوتبال پرسپولیس به کشور عربستان برای تقابل با الهلال در لیگ...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها