شنبه, ۰۲ مرداد ۱۴۰۰
»   اقتصادی, امور زیربنایی, انرژی  »   رشد 3برابری تعداد شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در حوزه دریایی
۱۹ بهمن ۱۳۹۵ , ساعت ۱۰:۲۱

رشد ۳برابری تعداد شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در حوزه دریایی

دبیر ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش‌بنیان دریایی معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری از رشد ۳برابری تعداد شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در حوزه دریایی نسبت به سال ۹۳ خبر داد و گفت: بر اساس برنامه‌ریزی‌ها درصدد هستیم تا تعداد این شرکت‌ها را به بیش از ۴۵ شرکت در سال ۹۶ برسانیم.

محمدسعید سیف تعداد شرکت‌های دانش بنیان دریایی در ابتدای تاسیس این ستاد را ۱۲ شرکت ذکر کرد و افزود: در سال ۹۴  با افزایش ۵۰ درصدی و در سال ۹۵ نسبت به سال ۹۳ شاهد رشد ۳ برابری شرکت‌های فعال در این حوزه بودیم.

وی تعداد شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در حوزه دریایی را ۳۳ شرکت دانست و ادامه داد: بر اساس  سیاست‌های ابلاغ شده مقام معظم رهبری، برنامه مختلف تولید و پیشرفت کشور باید بر اساس توانایی‌ها و پتانسیل‌های داخل طراحی شوند و در این سیاست‌ها اعتقاد بر این است که ایران به عنوان کشوری قدرتمند به جهت داشتن منابع انسانی متخصص و توانمند و امکانات فراوان، قابلیت رسیدن به جایگاه مناسب در بخش‌های مختلف را دارد.

دبیر ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش‌بنیان دریایی معاونت علمی راهکار رسیدن به این جایگاه را باور به توانمندی‌های داخلی و تلاش در جهت استفاده مطلوب از این توانمندی‌ها دانست و اظهار کرد: حمایت از تلاشگران داخلی در حوزه‌های مختلف صنعتی نیز باید به عنوان یک ضرورت مورد توجه قرار گیرد.

سیف با بیان اینکه ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش‌بنیان دریایی با استفاده از ابزارهای گوناگون اقدام به حمایت از توسعه کمی و کیفی فعالیت‌های شرکت‌های دانش‌بنیان دریایی کرده است، خاطرنشان کرد: این حمایت‌ها شامل اعطای تسهیلات، حمایت و تسهیل استانداردسازی محصولات، حمایت از حضور در نمایشگاه‌های داخلی و بین‌المللی و برگزاری جلسات مشترک سازمان‌ها و ارگان‌های دریایی با شرکت‌های دانش‌بنیان مرتبط بوده است.

به گفته وی با توجه به برنامه‌ریزی و هدفگذاری این ستاد، امید است تعداد شرکت‌ها در انتهای سال ۹۶ به بیش از ۴۵ شرکت افزایش یابد.

پایان خبر – ن ش

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی  , امور زیربنایی  , انرژی

به نقل از ایلنا،در روزهایی که سنگرهای تولید یک به یک، به دست غول بحران اقتصادی و ناکارآمدی سیستمی، در حال تسخیر است؛ شرکت‌هایی وجود دارند که کارگران آن‌ها برای نجات از تبعات بحران دست به دامان مقام‌ها شدند. جلساتی...
به نقل از ایرنا،این مهم در راستای نام‌گذاری سال جاری با عنوان «سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها» توسط رهبر معظم انقلاب، همچنین لزوم حمایت از صاحبان صنایع کوچک انجام شد. به این منظور صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک با پذیرش ریسک...

مطالب مرتبط با برچسب