جمعه, ۰۱ مرداد ۱۴۰۰
»   سیاسی  »   رفع بیکاری علت حضور در انتخابات
۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۶ , ساعت ۸:۴۳

حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی گفت:

رفع بیکاری علت حضور در انتخابات

کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری با بیان اینکه دولت باید در زمینه دفاع از حقوق شهروندان خارج از کشور برنامه داشته باشد، گفت: ما معتقدیم که دولت باید مشکلات ایرانیان خارج از کشور را بشناسد، در زمینه دفاع از حقوق آنان برنامه‌ریزی کند و اجازه ندهد برای آنان مشکلی پیش آید.

به نقل از اقتصاد ایران، “حجت الاسلام و المسلمین سیدابراهیم رئیسی” در برنامه پاسخ به پرسش‌های ایرانیان خارج از کشور که ساعت ۳۰ دقیقه بامداد جمعه ۱۵ اردیبهشت از شبکه جام جم پخش شد، در پاسخ به این پرسش که چرا نامزد این انتخابات شده است، اظهار کرد: حضور من در انتخابات عمل به یک وظیفه است که در ارتباط با مردم و رفع مشکلات آنها به ویژه در مسائل اقتصادی و اجتماعی وجود دارد.
وی افزود: امروز یک اعتراض مردمی غیرسیاسی و غیرجناحی در کشور نسبت به شرایط اقتصاد، اشتغال، مسکن و نوعی از مسائلی که مربوط به تولید می‌شود، پیدا شده است که اینجانب به خاطر نقص و ضعفی که در مدیریت اقتصادی و اجرایی کشور می‌بینیم این احساس مسوولیت را پیدا کردم تا در عرصه انتخابات وارد شوم.
این کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری ادامه داد: شهروندان ما چه در داخل و چه در خارج از کشور حق تعیین سرنوشت خود و رقم زدن مدیریت در همه بخش‌های نظام جمهوری اسلامی را دارند. رای مردم تشریفاتی نیست و این حق آنان است که با دیدگاه‌های نامزدهای انتخاباتی آشنا شوند و من نیز باید خودم را در مقابل نگاه کسانی که حق رای دارند قرار دهم و بگویم مشکلات و تنگناهای کشور را علاوه بر همه اقداماتی که در دولت‌های مختلف انجام شده است، می‌بینم.
وی با اشاره به مشکلاتی نظیر کمبود مسکن، کمبود شغل و دشواری‌های جوانان برای ازدواج و نیز مشکلات محیط زیست اظهار کرد: می‌شود کاری کرد که زندگی و معیشت مردم تغییر کند و من به عنوان یک طلبه به دنبال این هستم که مشکلی از مشکلات مردم را حل کنم و گره‌ای از کارشان بگشایم. البته شاید راحت‌طلبی ایجاد می‌کرد من در همان آستان قدس بمانم و مسوولیت افتخارآمیزی که برای خدمت در آستان امام رضا یافته بودم را ادامه دهم اما مراجعات مردم بخصوص در سرکشی‌هایم در روستا و مناطق غیربرخوردار باعث ورودم به انتخابات شد.

رئیسی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه اولویت اصلی دولتش چه خواهد بود، اظهار کرد: محور اصلی کار دولت من رفع بیکاری و پیگیری مساله اشتغال است. البته برخی مسائل با هم پیوند دارند مانند موضوع مسکن‌سازی که به شکل مستقیم و غیرمستقیم ایجاد شغل می‌کند. بنابراین رفع بیکاری کشور با ساختن مسکن مرتبط است و رفع مشکل ازدواج جوانان نیز نیاز به مسکن دارد و نظام بانکی هم با این موارد در ارتباط است.
این کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری ادامه داد: راه‌اندازی واحدهای تعطیل و نیمه‌تعطیل از دیگر اولویت‌های من است و اولویت بعدی نیز مساله کرامت است که ما معتقدیم هر شخصی دارای کرامتی است که نه خودش و نه دیگری حق شکستن آن را ندارد. ایرانیان در هر کجای کشور باید عزت و حرمتشان حفظ شود و پاسپورت ایرانی باید در ورود و خروج به هر کشوری حرمت داشته باشد و دولت در برابر چنین مواردی باید احساس مسوولیت کند.
وی ادامه داد: کرامت زنان، جوانان و داشتن شغل، جایگاه و منزلتی با کرامت برای آنان از مسائلی است که ما آن را دنبال خواهیم کرد و معتقدیم همه ایرانیان با هر گویش و با هر سلیقه سیاسی در هر کجای عالم که باشند دارای کرامت هستند و باید حقوق و کرامت ایرانیان توسط دولت در تمام دنیا حفظ شود و در هیچ کجا اجازه نقض شدن این کرامت به هیچ کس داده نشود.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع سیاسی

محمد جواد آذری جهرمی گفت: امروز با ثبت یک درخواست در سامانه دسترسی آزاد به اطلاعات، به عنوان یک شهروند، تقاضا دادم که کلیه قراردادهای درآمدزا و هزینه‌های باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس از سال ۱۳۸۵ -که قطعا محرمانگی ندارند- منتشر شود.  به...
به نقل از ایرنا،ضریب پوشش صادرات (سهم پوشش صندوق از صادرات غیرنفتی) درسال ۱۳۹۹، ۱۰ درصد بوده و این درحالی است که متوسط این ضریب در موسسات همتای صندوق در کشورهای عضو کلوپ پراگ (اروپای شرقی، آفریقا و خاورمیانه)، ۲...

مطالب مرتبط با برچسب