شنبه, ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰
»   اقتصادی  »   رفع موانع تولید و صادرات با تقویت بخش خصوصی
۲۱ فروردین ۱۴۰۰ , ساعت ۱۱:۳۸

رفع موانع تولید و صادرات با تقویت بخش خصوصی

سعید پورآبادی : شکوفایی تولید در ایران نیازمند رفع موانع است و نیازمند حمایت همه‌جانبه نیروهای سیاسی اجتماعی از تولید و رشد پایدار اقتصادی است.

سعید پورآبادی، رئیس اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی بجنورد گفت : مانع زدایی و پشتیبانی از تولید نیازمند شناخت و ارزیابی ظرفیت‌ها، برنامه‌ریزی و مدیریت جهادی و کارآمد است و برای تحقق شعار سال ۱۴۰۰ باید به‌صورت کارشناسی به همه این مسائل پرداخته شود.
او اظهار کرد: پشتیبانی از تولید، اراده قوای سه‌گانه و آحاد مردم را می‌طلبد چراکه این مهم باعث می‌شود تا ما شاهد رونق و توسعه آبادانی در کشور شویم.

پورآبادی بر ضرورت مشارکت بخش خصوصی در تصمیم‌گیری‌ها و تصمیم‌سازی‌ها کشور با اهمیت دانست و افزود: این در حالی است که در بسیاری از کشورهای توسعه‌یافته از اظهارات بخش خصوصی به‌عنوان مشاوره در وضع قوانین و مقررات استفاده می‌شود، انتظار این است که بستری مهیا شود تا بخش خصوصی در تصمیم‌گیری‌ها و تصمیم‌سازی‌ها مشارکت جدی داشته باشند.

رئیس اتاق بجنورد گفت: امروزه در تمام بخش‌های اقتصادی به دلیل کمبود مواد اولیه، دست‌کاری مکرر قیمت‌ها توسط دولت و نیاز فراوان به سرمایه در گردش و عدم پشتیبانی بانک‌ها به‌رغم تأکیدات مقام عالی کشور بر حمایت از تولید ملی در سال‌های گذشته همچنان این بخش با مشکلات و موانع زیادی مواجه است.

او افزود: بنابراین شکوفایی تولید در ایران نیازمند رفع موانع است و نیازمند حمایت همه‌جانبه نیروهای سیاسی اجتماعی از تولید و رشد پایدار اقتصادی است.

برگرفته از سایت اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی بجنورد

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی

به نقل از ایسنا،اقدام شستا برای پیگیری قانونی پرونده به ثمر می‌نشیند و املاک فدراسیون فوتبال توقیف می‌شود تا پس از کشف قیمت و برگزاری مزایده، به فروش برسد و شستا به پول خود دست پیدا کند. در همین زمان فدراسیون...
امیر محمدپور گفت،کالاهای قاچاق امحا شده در استان مرکزی شامل انواع مواد غذایی، دخانیات، کالاهای بهداشتی و پزشکی، انواع پوشاک و پارچه بوده است.  کالاهای قاچاقی که مصرف آن برای جامعه ضرر دارد، از سوی نیروی انتظامی،  سازمان صنعت، معدن و تجارت و...

مطالب مرتبط با برچسب

محمد صمدی در دهمین جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان که با حضور استاندار و معاونین آن درمحل سالن جلسات اتاق بازرگانی بجنورد برگزار شد با قدر دانی از حمایت های استاندار از بخش خصوصی و توجه ویژه...
خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها